Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja fotowoltaiczna w lesie

21 Feb 2019 16:36 1833 4
  • Level 2  
    Witam.Na dniach zabieram sie za budowę instalacji fotowoltaicznej w Środku lasu na lace( w miejscu o ktorym energetyka nigdy nie slyszała) . Zasilac ma ona lodowke laptopa .oswietlenie i inne drobne sprzety w sezonie od marca do pazdziernika. Mam inwerter solarny Volt polska 2000s i cztery panele po 250W oraz dwa akumulatory 12v 120 ah. Inwerter ma wejscie (wtyczke do gniazdka 230v u mniej jednak bedzie pracowac w systemie wyspowym.Jak w tym przypadku go uziemic skoro nie mam dostepu do sieci 230 v?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 1  
  • Level 2  
    Nie ma i nie będzie. Zgody leśniczego również lecz nie o tymjest temat. Przedstawiciel volt polska odpisal jedynie , źe uziemienie jest we wtyczce zasilającej inwerter z sieci 230v. W przypadku, gdy jest ona niepodłączona niektóre urZądzenia podłączone do wyjścia inwertera mogą nie działać poprawnie. Nie odpisał natomiast jak wykonać. To uziemienie . Czy dobrym pomysłem będzie uziemienie tej wtyczki inwertera przewodem połączonym z szpilka wbitą na metr( teren z wysokim poziomem wód gruntowych) ? Czy łączyć z tym własnoręcznie wykonanym uziomem tylko przewód PE czy zmostkować go z przewodem N i tak uziemić?
  • Level 1