cześć,
posiadam golfa IV silnik 1.9 TDI 90 koni ALH turbo ze zmienną geometrią.
Od jakiegoś czasu nie miał mocy, przyspieszenia - olewałem to i jeździłem dalej.
Teraz turbina umarła chyba definitywnie bo samochód dymi na niebiesko przy dodaniu gazu. Prawdopodobnie olej silnikowy z turbiny jest spalany. Samochód stoi nie jeżdżę nim teraz, wiem że jazda w tym stanie grozi tzw rozbieganiem silnika i w konsekwencji całkowitym jego zatarciem. Potrzebuję dojechać w tym stanie do mechanika 20 km. Doradził żeby holować samochód albo odłączyć jakiś wąż powietrza do turbo i w tym stanie dojechać. Pytanie który to wąż, przewód ?
W załączniku dodałem fotkę, proszę osoby zorientowane o odpowiedź czy jest to 1 na obrazku czy 2 czy jakiś inny.
pozdrawiam
Mariusz
posiadam golfa IV silnik 1.9 TDI 90 koni ALH turbo ze zmienną geometrią.
Od jakiegoś czasu nie miał mocy, przyspieszenia - olewałem to i jeździłem dalej.
Teraz turbina umarła chyba definitywnie bo samochód dymi na niebiesko przy dodaniu gazu. Prawdopodobnie olej silnikowy z turbiny jest spalany. Samochód stoi nie jeżdżę nim teraz, wiem że jazda w tym stanie grozi tzw rozbieganiem silnika i w konsekwencji całkowitym jego zatarciem. Potrzebuję dojechać w tym stanie do mechanika 20 km. Doradził żeby holować samochód albo odłączyć jakiś wąż powietrza do turbo i w tym stanie dojechać. Pytanie który to wąż, przewód ?
W załączniku dodałem fotkę, proszę osoby zorientowane o odpowiedź czy jest to 1 na obrazku czy 2 czy jakiś inny.
pozdrawiam
Mariusz