Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sonoff zdalne sterowanie silnikiem DC, siłownika

03 Mar 2019 18:44 264 7
 • Poziom 3  
  Witam
  Chce zrobic zdalne sterowanie przez sonoff wykorzystując telefon, żeby sterować siłownikem.
  Siłownik 800N,20mm/s,600mm wysuw, 50watt. Wbudowane krancowki nieregulowane.
  Czy taki prosty układ na przekaźnikach wystarczylby z krancowkami i sonoffem dwukanałowym. Ten sonoff posiada funkcję przełączania pomiędzy jednym wejściem a drugim. Jak jest włączony jeden kanał i zalacze drugi to rozlacza ten pierwszy.
  Przepraszam za jakość czy mógłby ktoś potwierdzic czy to zadziała?
  https://allegro.pl/oferta/przelacznik-wifi-rf...m=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
 • Relpol przekaźniki
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Brendy8606 napisał:
  czy mógłby ktoś potwierdzic czy to zadziała?

  Nie :D nie zadziała :cry:
  Brendy8606 napisał:
  Jak jest włączony jeden kanał i zalacze drugi to rozlacza ten pierwszy.


  Jak widać na schemacie - masz dwa zasilacze pracujące "na przemian" :?: , który zatem będzie zasilał ten Twój silnik w obu cyklach pracy :?: wg rysunku żaden :D
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 3  
  Zasilacze sterowane są ze sonoffa. Pierwszy kanał sonoffa załącza zasilacz, siłownik się otwiera do momentu gdy dojdzie do krancowki rozlaczy masę na cewce przekaznika i silnik off. I jak włączę drugi kanał to pierwszy się rozlacza automatycznie, ten drugi uruchamia drugi zasilacz i zamyka siłownik. Jeśli miałoby to tak działać.

  Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

  Prot już rozumiem co zle zrobiłem. Dalej jestem w czarnej D :cry: a teraz?
 • Poziom 34  
  Eksperymentowałem trochę z Sonoffem ale tylko z wykorzystaniem jednego kanału do zdalnego uruchamiania zamka elektrycznego :D
  Twój układ wykonawczy (silnik prądu stałego :?: ) jak rozumiem wymaga dla obu cyklów pracy zmiany polaryzacji zasilania :cry: , a tego ten układ przekaźnikowy chyba jednak nadal nie zrealizuje :not:

  Przy projektowaniu takiego układu ja rozłożył bym system na moduły funkcjonalne: jeden dla obrotów w prawo, drugi dla obrotów w lewo - dopiero potem próbował bym oba moduły "powiązać" i uprościć :spoko:
 • Poziom 3  
  Tak dokładnie, wrzuciłem 4 kanałowy, bo można ustawić pracę monostabilną dla dwóch przekaźnikow jednocześnie. w dwukanałowym jest również taka opcja, ale jeden kanał można ustawić mono, a drugi bistabilny tak mi powiedziałal sprzedawca.
  Wtedy w układ z przekaźnikami dołożę dwie czasowki, że po impulsie aktywyja pracę siłownika na określony czas na pin 86 na przekazniku, w między czasie zadziała krancowka, analogicznie dla drugiego kanału. Mógłbym pominąć krancowki zostać przy czasowce, ale profilaktycznie niech będą. I na jednym zasilaczu.