Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT13420W - Działają wszystkie przyciski, oprócz przycisku start

04 Mar 2019 19:48 300 5
 • Poziom 4  
  Cześć,
  Wczoraj wstawiłem pranie i wyszedłem z domu. Wracam, a wywaliło bezpieczniki (na korytarzu też). Dzisiaj próbuję odpalić pralkę wszystko działa, ustawienia prania etc. oprócz przycisku start - nie mogę włączyć pralki. Sprawdziłem w trybie serwisowym wyskoczył mi błąd E53. Pralka to Electrolux EWT13420W. W momencie zakupu mieszkania pralka już tu była i mamy ją nadal. Jak wiruje to "podskakuje" więc zapewne ma już kilka ładnych lat- co widać też po wyglądzie. Nie chciałbym jej od razu spisywać na straty.

  Może ktoś ma pomysł co mogło się wydarzyć?
 • Poziom 39  
  Błąd E53 to uszkodzony moduł sterujący pralką. Oddaj moduł do naprawy.
 • Poziom 4  
  Dziękuję za odpowiedź! Orientujesz się ile to może kosztować moduł sterujący czyli płytka elektroniczna? Tak jest napisane w kodzie błędu.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 39  
  Poszukaj w swoim mieście serwisu zajmującego się naprawą elektroniki. Ceny są różne i bywają zależne od rejonu kraju, ale z pewnością naprawa wyjdzie taniej niż zakup nowego strerownika.
  Należy również odnaleźć, który z podzespołów pralki spowodował awarię.
 • Poziom 4  
  Rozumiem, a czy jest możliwość, że płytka zepsuła się fizycznie po tych wstrząsach spowodowanych wirowaniem? Czy nie ma to nic wspólnego z innymi komponentami pralki?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 39  
  Błąd wskazuje na problem z silnikiem pralki. Sterownik nie wykrywa połączenia z silnikiem i stąd brak reakcji przycisku start.