Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żołte klosze Ford Mondeo '94

08 Wrz 2005 23:01 20449 26
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam forda mondeo z 1994 roku i mam duży problem z reflektorami. Mianowicie światła mijania świecą jak pozycje nic nie widzę i jestem zmuszony jeżdzić na długich klosze są żółte.
    Może ktoś zna jakiś sposób na regenerację lamp ?
    Co robić bo nie mam pojęcia i nie mam ochoty narażać się na wydatki w złodziejskich serwisach Forda.
  • Poziom 30  
    Niestety w pierwszej generacji tego modelu byl to slay objaw i wyeliminowano go podczas liftingu bodajze w 96 r.
  • Poziom 12  
    wiem że to problem ale czy można samemu coś zrobić .Jak rozebrać reflektor i czy da się jakoś nie wiem może doczyścić żółte odblaski ?
    Widać gołym okiem jak na załączonym obrazku że są ewidentnie żółte
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    w lampach są wstawki z czegoś podobnego do pleksy
    fabrycznie były 3 kolory - białe
    - żółte
    - bursztynowe
    wszystkie ciemniały po czasie
    ja w swoim mondeo wymieniłem te plastiki na białe z auta po wypadku
    ale trzeba zwalać zderzak -przerąbane

poz.piotr
  • Poziom 12  
    może ktoś wymieniał żółte odblaski w starym mondeo jak to się robi i czy warto kombinować z wymianą odblasków? Może leoiej od razu kupić nowe całe lampy??:
  • Poziom 28  
    Arulek
    1.28, automatycznie w tym 0.512 dla użytkownika

To przegięcie żeby pobierać prowizje za oglądanie twoich paskudnych żółtych kloszy
  • Poziom 16  
    Wcale nie trzeba odkrecać przedniego zderzaka.Wystarczy odpiąć górne i boczne spinki trzymające klosz szklany do reflektora i delikatnie odchylić szkło i wtedy można wyciągnąć ten plastik i ewentualnie wymienić.Czyszczenie nic nie daje.Przerabiałem to.
  • Poziom 14  
    Też to przerabiałem.U siebie i znajomego.Jedyną receptą na mocniejsze światła jest usunięcie tej plastykowej szybki ale pod warunkiem zmiany szkieł.W leflektorze z plastykiem szkło jest głatkie,w leflektorze bez plastyku szkło jest ryflowane w celu odpowiedniego kierowania wiązki świateł.To rozwiązanie jest znacznie tańsze od wymiany całych świateł.Nie potrzeba wymontowywać zderzaka,dostęp do spinek jest nie najlepszy ale jest.Rezultat był lepszy niż sie spodziewałem.Teraz krótkie są mocniejsze niż przedtem długie.Nawet nowe jasne plastykowe szybki tlumią światło.Nie bez przyczyny z nich zrezygnowano.
  • Poziom 1  
    jest jeden sposób ale nie do końca skuteczny.żeby rozebrać reflektor trzeba odkręcić zderzak.szkła mocowane są na spinki.jak już to zdejmiesz w lampie jest plastikowa wkładka.Możesz ją umyć środkiem z chlorem typu do wc.ale na 99%masz też matowe te plastiki i tego nie usuniesz.
  • Poziom 1  
    w sklepach są dostępne środki do lamp około 150zł za komplet godzina roboty
  • Poziom 1  
    trzeba kupic wklady za 100 zl na allegro i wymienic,a jesli chodzi o montaz to robilem to wczoraj i wcale nie trzeba zwalac zderzaka koledzy nie wiem w jakim celu niby???!!!! otwieramy mache,wyciagamy kierunki i odkrecamy wszystkie srubki w okolicach grila zeby dalo sie lampy z calym pasem podniesc do gory,sciagamy spinki z kloszy(sa tez od spodu) i wkladamy nowe wkladki(trzeba troszke podgiac bez obaw),proponuje tez wyczyscic klosze rozpuszczalnikiem bo moje byly okrutnie brudne,nastepnie skladamy wszystko(2 -ga osoba potrzebna do zakladania spinek) i gotowe,efekt....te samochody maja jedne z lepszych swiatel:):):)! polecam zalozyc zarowki osram night breaker-wypas fekt.
  • Poziom 1  
    Właśnie zmieniałem wkładki do leflektorów w moim mondeo mk1.Osoba która podejmuje się wymiany musi mieć troche cierpliwości.Niekturzy piszą że trzeba odkrecić zderzak oturz ja tego nie zeobiłem choć to bardzo ułatwiło by wymiane.Napiszę jak po kolei robiłem to może komuś to pomoże w wymianie.
    1-odkęciłem plastik z emblematem forda 2 śrobki
    2-pod tym plastikiem znajdują się nastempne 4 śróbki
    3-wyjołem kierunkowskazy patrząc z góry nad każdym z kierunkowskazów znajduje się otwor gdzie znajduje sie śróbka należy ją odkręcić i wyjąć kierunkowskaz,odpiąć zasilanie i odlożyć na bok.W miejscu gdzie znajdował sie kierunkowskaz bedzie widoczna kolejna śróbka więc odkręcamy.
    4-następne dwie śróbki (lewa prawa strona samochodu) znajdują się za leflektorami( należy je odkręcić znajdując się pod autem nie miałem kanału ale jest dość miejsca aby tam wsynąć się i odkręcić
    5-klosze do obudowy są przymocowane spinkami w kształcie C do ściągania i zakładania ponownie po wymianie polecam śróbokręt plaski mieszczcy sie w nacięciu (zakładając blaszki bąć ściągając nie manewruj przy kloszu śrubokrętem tylko przy plastiku)mozna uniknąć w ten sposób odłamania lub skruszeni szkła z klosza)
    6-na każdym świetle znajduje się 7 spinek (3 góra,1 z boku,3 dół)
    7-najgorzej jest podnieść leflektor tak aby mieć bostęp do spinek :/ trzeba kombinować pojedynczo z lampami Mi się udało i jest to wykonalne (przy tym jest potrzebna pomod drógiej osoby)
    ŚWIATŁA JAK NOWE KOSZTOWAŁO MNIE TO TROCHĘ CZASU I TYLKO 100ZETA pozdrawiam i życzę bezproblemowej zmiany wkładek.
    https://obrazki.elektroda.pl/37_1218738562.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/44_1218738522.jpg
  • Poziom 2  
    ja w swoim wymieniłem, nie przeszedł mi przegląd, klosze zamówiem w salonie i stale trzeba je zmieniać niestety. Po tym światła są już normalne
  • Poziom 1  
    witam,czytalem na forum jak usunac zolty osad.Ja zrobilem tak,wlalem domestos do miski i pozostawilem na jakis czas,nastepnie uzylem szczoteczki i ponownie pozostawilem w domestosie.Efetk byl widoczny,Skala od 1- 10 to daje 7.pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Zdjąć kierunkowskazy (luzując śrubę widoczną z góry), zdjąć grill (dwie śruby), odpiąć spinki górne i boczne, odchylić szkło dosłownie na centymetr, wkładki bardzo łatwo się wymienia. Założyć spinki, przykręcić grill, założyć kierunkowskazy ==> samemu MAKSYMALNIE pół godziny roboty, sam byłem zdziwiony. Do tego typu lamp potrzebne są żarówki z filtrem UV (ja mam nawet fabryczną naklejkę z napisem że żarówki mają być przeznaczone do plastikowych kloszy), dzięki temu wkładki nie żółkną. Podobnie jak ktoś wyżej polecam Osram Night Breaker 90+
  • Poziom 2  
    ja u siebie poprostu wyjąłem lampy rozebrałem i wypolerowałem pasta tempo efekt jest super światła sa jasne jak w nowym aucie a lampy przemyłem denaturatem .pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mam pytanie w związku z tymi żółtymi wkładkami

fakt ze to stare auto, a i temat odgrzebany z google, ale do rzeczy:

czy da się uzyskać efekt lepszych świateł zmieniając szkła lamp na nowsze? Czyli na takie, które nie wymagają już tych plastikowych odbłyśników. Obawiam się, czy konstrukcja lampy pozwoli na uzyskanie tego samego efektu jedynie przy zamontowaniu nowych kloszy.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam

Można założyć reflektory od MKI ale po lifcie z 1996 roku ( te z ryflowanym szkłem ) tyle że w nich stosowane były żarówki H7 ( niestety droższe ) , ale po takim zabiegu temat kiepskich świateł przechodzi do historii

Pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 9  
    Witam kolegów mam forda mondeo z 93 roku i miałem ten sam problem kombinowałem z czyszczeniem plastikowych wkładek i nic nie dało więc wkurzyłem się i zakupiłem na allegro nowe lampy za 250 zł niestety na przeglądzie diagnosta poinformował mnie że tych świateł nie da się ustawić (made in taiwan) i faktycznie z ustawieniem problem choć świecą jasno jak to nówki na drogowych to igłę można znależć ale głównie chodzi tu o światła mijania bo częściej się ich używa jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę odsprzedać za niższą cenę może uda się komuś kto się zna coś wykombinować Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam już raz czyściłem pożółkłe plastiki w mondku... nawet cif i nowa gąbka nic nie dało więc raczej pozostaje wymiana na nowe plastiki
  • Poziom 2  
    witam
    na allegro czy jakimkolwiek sklepie kupisz nowe plastikowe wkładki białe (przeźroczyste) wymiana nawet dla laika może zająć godzinkę.
    podnosisz machę odkręcasz kierunki (z góry w otwory wkładasz imbus lub krzyżak nie pamiętam) i przedni "grill" a tu klucz imbusowy potem są na reflektorach metalowe "zatrzaski" które podważasz i ściągasz boczne i górne następnie odchylasz delikatnie klosz i wyciągasz wkładkę (da się ze zderzakiem to zrobić choć jest to lekko utrudnione) wkładasz nowe i wszystko składasz jak było.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam

Cały czas obstaję przy wymianie reflektorów na te po 95 roku ( można kupić używane po 50 PLN sztuka ) poprawi się widoczność i skończą kłopoty z żółtymi wkładkami
    Naprawdę polecam takie rozwiązanie

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Przy wymianie wkładek jest mniej pracy ja wymieniałem jakieś 2 lata temu i aktualne jak na razie się nie przebarwiają.
    Decyzja oczywiście należy do właściciela auta.