Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KAD62A70/06 - nie chłodzi i nie mrozi

14 Mar 2019 17:32 438 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Szanowni Państwo potrzebuję pomocy. Dostałam lodówkę jak w temacie, przywieziona z zagranicy, ale nie chłodzi, nie mrozi. Agregat i wentylator chyba działa (mruczy i kręci sie ;)). Sprężarka tez pomrukuje, słychać odgłosy bulgotania/przelewania. Za to w srodku kompletna temp pokojowa. Wezwany Pan Magik (serwis nieautoryzowany, z ogłoszenia), przyjechał, odłamał jakąś końcówkę (chyba od sprężarki) i wydał wyrok, że lodówka jest nieszczelna, a naprawa to koszt ok 1500zł. W lodówce są dwa parowniki i sam ich koszt to ok. 1000 zł i masa roboty. Lodówki nie rozebrał.

Po wyjściu Magika dziatwa podłączyła lodówkę do prądu, z tyłu po chwili zaczęło syczeć konkretnie, a po odłamaniu na wyłączonej nie syczało. Wystraszona odłączyłam od prądu i zadzwoniłam do Pana. Usłyszałam, że nie wolno jej podłączać, ale to nie wyciek gazu tylko powietrza i żeby nie podłączać do prądu i się nie bać. A ja tak po lekturze na forum się zastanawiam czy to możliwe, żeby tam było powietrze? Wydawało mi się, że do czynnika chłodzącego jest potrzebna próżnia, więc skąd powietrze? Możliwe, że to jednak nie była nieszczelność? Bo teraz pewnie jest. Zweryfikować opinie czy faktycznie lodówka jest do wyrzucenia? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.
  • AdexAdex
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zmień magika. Ten Cię oszukał. Tylko gdzie znajdziesz uczciwego fachowca a nie foofca???
    Nie wiem. Możesz próbować do skutku nie płacąc za usługę do czasu aż będziesz pewna że lodówka działa ok.
    Napisz skąd jesteś, bo nie ma tego w Twoim profilu.
    I jeszcze istotne pytanie. Ile jestwś skłonna zapłacić za naprawę, aby ona miała dla Ciebie sens ekonomiczny?
    Na razie ten fajans jeszcze bardziej zepsuł Ci lodówkę. Przykre ale prawdziwe. :cry:
  • AdexAdex
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odzew!
    Tak mi to spokoju nie dawało. Fakt, ja niewiele wiem o tej lodówce, ale dwa parowniki i zdechły na amen na raz? I to w lodówce o której rzeczony magik sam mówił że to jakiś ewenement bo Bosch się nie rozszczelniają?🤔
    Tylko teraz na prawdę nie wiem gdzie szukać fachowca i na co zwrócić uwagę, żeby odróżnić fachowca od fahofca. Spodziewam się że to może kosztować. Ale lodówka bardzo ładnie się prezentuje wizualnie, jest czysta, wyposażenie nie połamane, kostkarka chyba działa bo przy włączeniu urządzenia do prądu ją słychać. I jestem gotowa zapłacić sporo jeśli dostanę na nią gwarancję na jakiś czas. Im dłuższa gwarancja tym wyższa cena 😀
    Jestem z Warszawy. Był pomysł rodzinny żeby do tego magika zadzwonić kazać naprawić co urwał i ją napełnić, ale jak to taki specjalista to boję się żeby całkiem nie zepsuł. Czy test szczelności można zrobić w domu u klienta czy na warsztacie/serwisie? I jeśli to nie rozszczelnienie, a agregat i sprężarka działa to czego należałoby szukać?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    HomciA napisał:
    Czy test szczelności można zrobić w domu u klienta czy na warsztacie/serwisie?

Można, tylko fohofcom się butli z azotem nosić nie chce...
    Po za tym przyczyną niedziałania lodówki może być automatyka, a nie nieszczelność.... Choć teraz po ułamaniu rurki do napełniania czynnikiem chłodniczym trzeba wlutować zaworek i sprawdzić szczelność.
    Ogólnie magik zrobił SABOTAŻ, a Ty mu za to jesz;cze zapłaciłaś.... :cry:
    Musisz szukać kogoś z WWarszawy lub bliskich okolic, bo koszty dojazdu by były bardzo wysokie. Może przez forum?
  • Poziom 2  
    jack63 napisał:
    Ogólnie magik zrobił SABOTAŻ, a Ty mu za to jesz;cze zapłaciłaś.... :cry:

Tak po cichu myślałam, albo może miałam nadzieję, że nie jestem całkiem czepialską kobietą! Wkurzyłam się bo stwierdził wprost że do takiej naprawy on się nie pali, za to w podobnej cenie może mi sprzedać podobną z gwarancją i nie będę musiała czekać ponad dwa tygodnie na części. Najgorsze, że gdyby to była moja jedyna lodówka to pewnie poszłabym na to bo trzy tygodnie bez lodówki przy 4osobowej rodzinie to jakiś hardcore.
    Jak się nie da lub to nieopłacalne to trudno, ale bardzo nie lubię jak się robi mnie w bambuko. Umówiona jestem na jutro z innym serwisantem i mam nadzieję, że trafi się ktoś kompetentny i uczciwy.
    Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas oraz nadzieję bo to dzięki Tobie robię kolejne podejście... 😊🙏