Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Versa 10- kilka pytań dotyczących zasilania, rozbudowy

17 Mar 2019 13:41 285 5
 • Level 3  
  Witajcie,
  Posiadam verse 10, siedem czujek przewodowych(ivory, silver, dymu), kilka bezprzewodowych(powoli zastępuje bezprze.na przewodowe, cały dom zryć to żona by mi dała :)), do tego versa mcu, manipulator, jeden sygnalizator zewnętrzny i tak samo wewnętrzny, moduł ethm1 plus i ten moduł gprs/sms,, lewy" co tylko da się zazbroić alarm(lt2?). Pierwsza kwestia to jest akumulatorowa, czy widoczne na zdjęciu zachowanie jest normalne(chodzi o długość pracy, szybkość naładowania, początek braku ac w przypadku tego zdjęcia to brak połączenia z serwerem, naruszenie wejścia o 20:21 to weszła żona, czyli akumulator jeszcze żył, a ma może niecały rok). Następną kwestią jest to, że chciałbym przy zaniku zasilania móc sterować centralą, gprs-a to dobry wybór jako następca tej t2? Za jego pomocą da się sterować czymś takim- https://www.napad.pl/produkty-121-1318-modu-przekanikowy-pu1-hv-awz-514-2937.htm i dodatkowo cuś takiego- https://tech-elektro.pl/pl/stycznik-sm-400-o-...erobiegunowy-400-v-legrand-sm-400-004132.html a chodzi o to, że jak są przerwy w dostawach prądu, burze to chciałbym cenniejszy sprzęt (rejestrator, serwer) sobie wyłączyć zdalnie. I ostatnie dwa pytania , czy da się jakoś wydłużyć pracę mojego systemu alarmowego, warla mi się gdzieś sateloski zasilacz aps412 i czy wymiana centrali + obudowy (chciałbym może podmienić verse na integrę) to dużo zabawy jest dla instalatora(chodzi mi o to, czy zostawić sobie to na koniec i zrobić ważniejsze rzeczy a to na koniec jako dodatek).
  Długi ten post, za co przepraszam, miłej niedzieli życzę,
  Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Jaki akumulator jest w centrali?

  Lepiej sprawdzić zdarzenia, kiedy faktycznie zapisało się brak zasilania AC i powrót zasilania AC.

  Co do APS-412 to jeśli bilans prądowy nie przekracza wydajności zasilacza centrali to bym sobie go odpuścił.

  Jeśli jest ETHM to wymianę T2 też bym odpuścił a bardziej pomyślał o zasilaniu awaryjnym sprzętu internetowego aby nie tracić połączenia z siecią przy braku 230V.

  Dodano po 6 [minuty]:

  szamski wrote:
  i czy wymiana centrali + obudowy (chciałbym może podmienić verse na integrę) to dużo zabawy jest dla instalatora(chodzi mi o to, czy zostawić sobie to na koniec i zrobić ważniejsze rzeczy a to na koniec jako dodatek).


  jeśli w grę wchodzi wymiana Versy na Integrę to w kilka godzin instalator powinien ogarnąć. Tylko dobrze by było z tym poczekać do czasu wymiany wszystkich czujek na przewodowe, lub przy okazji wymienić czujki bezprzewodowe na abaxowe.
 • OptexOptex
 • Level 3  
  kood-csb 9Ah, co do zaniku prądu jest dokładnie tak jak w zdarzeniach(zawsze dzwonię do sąsiadów, czy u nich też nie ma, bo to działka 200km ode mnie i też dostaje smsa o braku 230V, a także weryfikacja przez monitoring -nie ma zasilania, nie ma podglądu). Zawsze mnie zastanawiało, czy można awaryjne zasilanie wyprowadzić z inwertera(do solarów) , bo został mi stary po wymianie na taki z pełnym sinusem, podłączyć listwę i poprzez zasilacze podłączyć router, rejestrator(tutaj pozostaje kwestia wachań napięcia, czy zasilacz fabryczny,,wycina " takie wachania występujące w inwerterze, jak dysk to zniesie ?), ale ewentualnie plan minimum to zasilanie routera. To plan nakreślony, najpierw czujki a później zamiana centrali, czy satel ring się sprawdza, muszę sobie taki korytarz zabezpieczyć 12x1.5m, sufit jest drewniany, tylko przewiert ze strychu i już
  Pozdrawiam
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  szamski wrote:
  csb 9Ah


  To faktycznie coś szybko doładowało ten akumulator, z drugiej strony podtrzymał centralę przez 12 godzin, i jeszcze pewno by pociągnął.
  Zawsze można 18Ah założyć, powinien się zmieścić w obudowie.

  szamski wrote:
  Zawsze mnie zastanawiało, czy można awaryjne zasilanie wyprowadzić z inwertera(do solarów) , bo został mi stary po wymianie na taki z pełnym sinusem, podłączyć listwę i poprzez zasilacze podłączyć router, rejestrator(tutaj pozostaje kwestia wachań napięcia, czy zasilacz fabryczny,,wycina " takie wachania występujące w inwerterze, jak dysk to zniesie ?), ale ewentualnie plan minimum to zasilanie routera.


  Tu by pewno trzeba jakiś układ zrobić aby zasilanie szło z sieci, przy zaniku przełączało na zasilanie awaryjne z akumulatorów doładowywanych przez solary. Do zasilaczy nie potrzeba pełnego sinusa także sprzętowi nic nie powinno się stać.

  szamski wrote:
  czy satel ring się sprawdza


  Nie polecam.
 • Level 3  
  kood-właśnie to szybkie doładowanie mnie zaintrygowało, niby pojemności mu nie brak(12godzin), a tak szybko doładował?. Solarny inwerter(nie mylić z fotowoltaiką :) ) to mi chodziło o taki sprzęt jak na zdjeciu, do podtrzymania pompki obiegowej od glikolu, gdy zabraknie zasilania. Ale przypomniało mi się czemu chciałem zamontować ten gprs-a, sprawa jest taka, że router czasami mi się zacina i poprzez przekaźnik podłaczony do gprs-a chciałem go zdalnie resetować(ściągnąć zasilanie i podać ponownie), z zasilaniem buforowym to się nie uda(chociaż jakby rozłacznik dać za zasilaczem, jeszcze nie analizowałem tego). Ale najważniejsza odpowiedź padła, że raczej nie powinno nic się stać przy podłączeniu takiego sprzętu, nad resztą będę myślał sam. Co do czujki sufitowej, to jest tak, że generalnie lepiej montować standardowe (od biedy mogę bruzdować), czy akurat ten satel ring się nie sprawdza (dosyć sterylne warunki w tym korytarzu są, nie ma okien ot taki można powiedzieć pensjonatowy korytarz, ).
  Pozdrawiam
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  szamski wrote:
  Solarny inwerter(nie mylić z fotowoltaiką :) ) to mi chodziło o taki sprzęt jak na zdjeciu, do podtrzymania pompki obiegowej od glikolu, gdy zabraknie zasilania.


  To źle zrozumiałem, takie rozwiązanie z inwerterem jest bez sensu, przerabiać 12V na 230V żeby znów przerobić na prawdopodobnie na 12V którym jest zasilany router. Zbyt duże straty.

  Sprawdź na jakie napięcie jest router, kup zasilacz buforowy i zamiast zasilacza routera wepnij ten zasilacz buforowy z akumulatorem.

  szamski wrote:
  Co do czujki sufitowej, to jest tak, że generalnie lepiej montować standardowe (od biedy mogę bruzdować), czy akurat ten satel ring się nie sprawdza


  Ja mam z nimi złe doświadczenia, awaryjne i powodowały fałszywe alarmy ale możliwe że miałem pecha, w każdym razie staram się ich unikać, standardowe też można montować do sufitu jeśli pomieszczenie nie jest za wysokie.