http://www.weia.po.opole.pl/kaeii/dyplomy/Arc...icz7.htmlhttp://sunsite.tut.fi/hwb/index.html
Ta druga strona jest dobra. Polaczenie przez port szeregowy mozna zrealizowac za pomoca kabla, tzw. NullModem. Ta transmisja nie zapewni duzej szybkosci, chyba cos ok. 4-5 kb/s, za to mozna przesylac dane na dosc duza odleglosc, ok. 20m. Mozna takze sobie pograc w rozne gierki na dwie osoby na dwoch komputerach.
Kabel do linkowania przez port LPT, zapewni szybkosc do 40-50kb/s na odleglosc 3, gora 5m. Sam osobiscie takiego uzywam.
Do polaczenia dobry jest Norton Commander v5.0 albo Windows Commander v4.50. Mozna to chyba jakos zrealizowac przy uzyciu "bezposredniego polaczenia kablowego" Windowsa, ale nigdy tak nie robilem.
Rozpiske co z czym polaczyc, znajdziesz na podanych przeze mnie linkach.