Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt AGD do kuchni - jakie marki wybrać

exsufflatio 26 Mar 2019 09:01 18387 13
    exsufflatio
    Level 11  
    Witam,

koledzy mam pytanie: jakiej marki urządzenia AGD polecicie do zabudowy? Budżet to +/- 13 000. Mam nadzieję, że coś doradzicie.

Jak na razie moje typy to:
    - zmywarka: Bosch ( ok. 2000 zł)
    - lodówka: Samsung ( ok. 3000/3500 zł)
    - piekarnik: Siemens ( ok. 2000 zł)
    - pralka: Samsung ( ok. 2200 zł)
    - okap: Amica ( ok. 1000 zł)
    - płyta indukcyjna: Siemens/Bosch ( ok. 2000 zł)

Wszystko pod zabudowę prócz pralki i okapu (wolno-wiszący) . Nie znam się na tym zbyt dobrze, zbieram opinie jak na razie i wychodzi jak wyżej. nie podawałem konkretnego modelu, gdyż z danego przedziału cenowego jest ich wiele. Z góry dzięki za pomoc.
    Mobali
    Level 39  
    Skoro sprzęt masz wybrany i sprawdzony, to co tu jeszcze radzić? No i co tu polecać, skoro sprzęt ma służyć Tobie i Twojej rodzinie? Oceń więc przede wszystkim własne potrzeby i funkcjonalność.

Trudno o miarodajne opinie o tym sprzęcie, bo większość AGD dostępnego na rynku i tak pochodzi z komponentów z Azji. A więc i jakość i funkcjonalność będą podobne. Dokonując wyboru nie ma więc sensu kierować się "firmę", ale zwracać uwagę na:
    - warunki gwarancji i obsługi serwisowej,
    - cena i dostępne promocje
    - opinie o obsłudze klienta w danej sieci.
    - estetyka, wygląd, kolor, itp...

A jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, to nie jestem zwolennikiem AGD wbudowanego.
    exsufflatio
    Level 11  
    Oczywiście funkcjonalność to jedno. Bardziej miałem na myśli marki, bo spotykałem się z różnymi opiniami (np. zmywarki często BOSCHa polecają). Co do wbudowanego AGD to już kwestia estetyki i to akurat nie do przeskoczenia.
    Mouse00
    Level 2  
    Ja jak najbardziej polecam Electrolux. W sumie wszystkie sprzęty kuchenne mam od nich. Całkiem niedawno zakuplismy zmywarkę z systemem Comfortlift, świetnie się u nas sprawdza, z tą funkcją podnoszenia kosza dolnego.
    Hermanowy
    Level 16  
    A jakie dokładnie modele masz i jak długo poszczególne?
    mawi2
    Level 26  
    Polecam: Gorenije - może niezbyt popularne na rynku , za to : świetny salon gdzie można każdy sprzęt dotknąć i przetestować. Do tego, Jakość wykonania, parametry itp. Cena - konkurencyjna. Kupując wszystko - zawsze jakiś rabat. Nie polecam lodówek tego producenta, kiepskie plastiki. Tu Liebher. Mam ten sprzęt na razie 2 lata i zero problemów. Sprawdź parametry i dostępność serwisu. Pamiętaj - sprzęty wbudowane podłącza elektryk z uprawnieniem.
    Hermanowy
    Level 16  
    W Liebherze też plastiki nie są najwyższych lotów - szczególnie przeźroczyste półki.
    mawi2
    Level 26  
    Zależy jaki model. Półki są szklane i bardzo dobrze wykoanae
    zazulka8
    Level 1  
    Ja też poważnie rozważam Electroluxa. Zależy mi jednak na tym aby zmywarka była cicha. Możecie coś więcej napisać na ten temat?
    Yrecki
    Level 14  
    exsufflatio wrote:
    ...
    ...

Absolutnie odradzam Bosch'a kupionego w polskim sklepie.
    Jeśli kupisz po tamtej stronie granicy to ok.
    Nie pytaj tutaj, dlaczego. Zapytaj w dowolnym serwisie AGD.
    kostujm
    Level 11  
    Electrolux jak najbardziej jest jedna z najlepszych firm AGD, mam zmywarke electroluxa, jest w porzadku moglaby byc troche cichsza ale mam tansza opcje wiec doplacisz i bedzie lepiej, siostra ma bosha i tez jest zadowolona.. Co do okapu, to według mnie nie ma sensu przepłacac, bo tu tak na prawde placisz tylko za marke.. zobacz sobie z firmy AKPO. Co do Samsunga mam coraz bardzije mieszane uczucia.. samsung robi wszysko telewizory telefony itd wiec wg mnie troszke za szeroki asortyment w porownaniu do electroluxa, który woli sie skupic na mniejszym asortymencie a lepszej jakosci!
    komaniecki11
    Level 10  
    u jednego sprawdzi sie bosch u drugiego nie, wszystko szlag trafia jak konczy sie gwarancja ;p mam pralke samsung eco bubble, miala byc taka swietna itd a caly czas cos nie tak
    Mobali
    Level 39  
    komaniecki11 wrote:
    wszystko szlag trafia jak konczy sie gwarancja ;p
    Dokładnie! A jak czytam posty o najlepszych i niezawodnych markach X czy Y, to aż na kilometr zalatuje mi tanią promocją i ukrytą reklamą korporacyjnych troli.
    Hermanowy
    Level 16  
    mawi2 wrote:
    Zależy jaki model. Półki są szklane i bardzo dobrze wykoanae

Pisałem o półkach na drzwiach. Szklane do stawiania to wszędzie są szklane.

Dodano po 51 [sekundy]:

Yrecki wrote:
    exsufflatio wrote:
    ...
    ...

Absolutnie odradzam Bosch'a kupionego w polskim sklepie.
    Jeśli kupisz po tamtej stronie granicy to ok.
    Nie pytaj tutaj, dlaczego. Zapytaj w dowolnym serwisie AGD.

W polskich sklepach również można znaleźć zmywarki ze stalowym dnem.

Dodano po 1 [minuty]:

komaniecki11 wrote:
    u jednego sprawdzi sie bosch u drugiego nie, wszystko szlag trafia jak konczy sie gwarancja ;p mam pralke samsung eco bubble, miala byc taka swietna itd a caly czas cos nie tak

A kto mówił, że będzie świetna? Od kiedy są opinie użytkownik na temat EcoBubble, jest jedna, że to bubel i nic nie daje, a co do reszty to opinie o pralkach Samsunga też są w zasadzie jedne - nienaprawialne jednorazówki.