Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 5 - cały czas palące się światła stop

29 Mar 2019 00:35 288 10
  • Poziom 19  
    Golfina ma problem z palącymi się non stop po przekręceniu stacyjki światłami stopu.Wymieniony czujnik stopu, sprawdzone przewody do tylnej części samochodu,sprawdzony bordnetz, Pytanie gdzie idą przewody od włącznika świateł stopu?Sugestie odnośnie uszkodzonego nowego włącznika świateł stopu można już zostawić w spokoju ponieważ mam ich już 5 sztuk.W samochodzie było widać że było grzebane ponieważ po kupie były wyciągnięte żarówki ,znaczony bord,oraz poucinane kable od modułu przyczepy oraz środkowego stop.
  • Poziom 27  
    Sprawdź kontrolką na ilu pinach jest plus na czujniku, i czy jak wypniesz kostkę z czujnika to też świecą.
  • Moderator Samochody
    marekchyla1994 napisał:
    mam ich już 5 sztuk

I pewnie każdy uszkodzony przy nieumiejętnym montażu...
  • Poziom 43  
    Trzeba podglądnąć parametry rzeczywiste w bordnetz. To wyjaśni czy widzi on włącznik i jego działanie. Jeśli tak trzeba się skupić na tyle auta.
  • Poziom 27  
    Tam już masz stop razem z postojem na jednej żarówce jednowłóknowej, zasilanej PWM niestety tak jak kolega pisze sprawdzić parametry wszystkie związane z światłami w Bortnez. No i w najgorszym przypadku sam Bortnez do roboty.
  • Poziom 9  
    A zprawdzone przewody do sterownika od czujnika?
  • Poziom 32  
    Sprawdź również kodowanie (tj. konfigurację) świateł na komputerze, bo może jest nie z tego samochodu. Ja bym zlecił robotę u fachowca.
  • Poziom 27  
    Kostka E pin 2-gi (kostka 16-pinowa) w module J519, z czujnika z pinu 3 po drodze leci również do abs i do ecu silnika. Pin 4 czujnika zasilanie, pin 2 masa, pin 1 do ecu silnika tylko