Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką szlifierkę taśmową kupić?

31 Mar 2019 13:17 393 13
  • Poziom 8  
    Witam,

poproszę o radę wyborze szlifierki taśmowej (do szlifowania stołów, podłóg i innych elementów drewnianych), ale także z funkcją położenia na stole i obrabiania mniejszych elementów. Zastanawiam się nad poniższymi modelami, chyba że polecicie, też coś innego:

BOSCH PBS 75 A: https://www.ceneo.pl/22456508?se=ca3LKYmhUjrj...rcwbWLt8VLK8ublE3jIeYQGz9ok0yaaYaAgT_EALw_wcB

BLACK&DECKER KA89EK: https://www.ceneo.pl/2699440?se=VN-OdT8Zt1qSe...PryN0M2Y1wLMxQE2agoBlQ3JrQ0BvBI4aApy6EALw_wcB

RYOBI EBS800V: https://www.ceneo.pl/17317734?se=VN-OdT8Zt1rv...WlCXEVrlKSnfXM0Q6ikBdvwEPGzbs25kaApl6EALw_wcB
  • Poziom 25  
    Osobiście wybrałbym: BLACK&DECKER KA89EK
  • Poziom 34  
    Mam z Lidla PARKSIDE i daje radę . Zalety niska cena i trzyletnia gwarancja.
  • Poziom 8  
    Interval napisał:

A mógłbyś napisać z jakich powodów?
  • Poziom 25  
    mrozmi napisał:
    Interval napisał:

A mógłbyś napisać z jakich powodów?

Używam elektronarzędzi tej marki, pracują bezawaryjnie, są wydajne i ergonomiczne.
  • Poziom 34  
    BLACK&DECKER to największe dziadostwo, mam wyrzynarkę oraz wiertarko-wkrętarkę . Nigdy więcej BLACK&DECKER.
  • Poziom 25  
    jerry1960 napisał:
    BLACK&DECKER to największe dziadostwo, mam wyrzynarkę oraz wiertarko-wkrętarkę . Nigdy więcej BLACK&DECKER.

Proszę uzasadnij swoje słowa, gdyż nie bardzo wiem co mam myśleć skoro powyżej proponujesz narzędzie z Lidla?
  • Poziom 8  
    jerry1960 napisał:

A co myślicie o tym BOSCH PBS 75 AE?
  • Poziom 31  
    Ryobi i Black&Decker jakieś takie plastikowe co do Boscha to trochę wysoka cena za zielonego, ale sam projekt jest ok - powstało wiele kopii różnych producentów na nim wzorowanych , między innymi chyba ten Parkside ja mam też wzorowane na Boschu Topcrafta KBS950n i Macalistera MBS800 - obie mają aluminiowy korpus dzięki czemu maszyna jest sztywniejsza i mogę stwierdzić że sam projekt jest jak najbardziej ok.
  • Poziom 8  
    strucel napisał:
    macalistera mbs800

W Boshu bardzo podoba mi się opcja przymocowania do stołu i szlifowania stacjonarnie - można tam też dołożyć ściankę, o którą można oprzeć szlifowany materiał. Jak to jest w Topcafcie i Maccalisterze? Czy w tych szlifierkach jest możliwość regulacji prędkości?
  • Poziom 31  
    Opcje mocowania do stołu są wymienione w instrukcji niestety w zestawie brak odpowiedniego akcesorium,Topcraft ma regulację prędkości Macalister nie ma.
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    plum1978 napisał:
    Dla stolarzy to chyba tylko Festool. Ta branża innych nie uznaje. ( chodzi mi o maszyny typowo stolarskie )

W przemyśle metalowym też używane