Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Audi S8 4,0tfsi 12r. - nieznany błąd w sterowniku zawieszenia silnika

02 Kwi 2019 21:00 297 11
  • Poziom 16  
    Witam mam na warsztacie Audi S8 4H 4,0 v8 tfsi CGTA z 2012 r. i borykam się z problemem zawieszenia silnika .W sterowniku zawieszenia silnika BA jest zapisany błąd : 0306-nieznany błąd C1132 13 (009) przerwa w obwodzie. Nie mogę zlokalizować w internecie czego tyczy się ten błąd .Czy mogę liczyć na wsparcie z Waszej strony? A jeszcze chciałbym wiedzieć gdzie jest umiejscowiony sterownik zawieszenia silnika?
    Dwie przednie poduchy zostały wymienione na sprawne ale cały czas pojawia się ten kod usterki ,diagnozuję VCDS-em a po ostatniej aktualizacji to porażka dużo nieznanych kodów usterek.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Sprawdź wiązkę idącą do poduszek silnika. Może zgniła wtyczka lub wiązka gdzieś jest przytrzaśnięta lub naderwana
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Niestety nie mogę nigdzie znaleźć co oznacza ten błąd. Tylko po opisie przerwa w obwodzie to pierwsze co mi przychodzi do głowy, że może być problem z wiązką przy poduchach
  • Poziom 19  
    Proponuję zmienić sprzęt do diagnostyki. Po kodach z internetu to Passaty B5 można naprawiać :) Odiss , vcp lub jakiś legal nowszy vcds
  • Poziom 16  
    Pożyczyłem odisa od kumpla i faktycznie pełen opis błędu, c1132 element wykonawczy 2 przerwa w obwodzie. Czy wiecie może gdzie jest zamontowany sterownik j931 zawieszenia silnika?
  • Poziom 19  
    cyt. z ElsaWin "za osłoną lewego nadkola"
  • Poziom 16  
    To by się mogło zgadzać bo jak miałem zdjęte nadkole do wymiany poduszek silnika to zauważyłem tam w newralgicznym punkcie narażonym na wilgoć sterownik, Tak się zastanawiałem do czego

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

Dobra kable sprawdziłem pod obciążeniem 60W i są ok. Masa i plus wporzo, okazało sie że nie do końca wtyczka była wpięta w kostke poduszki. Ale zaraz po podpięciu skasowałem błąd już się nie pojawił ale zamiast niego pojawił się kod 0050E C113107 element wykonawczy 1 zawieszenia zespołu napędowego mechaniczna usterka. podłożyłem drugie dwie poduchy pod tą wtyczkę i dalej wyskakuje ten sam błąd co robić odpowiedz mi bo już nie wiem w co ręce włożyć a auto musi jutro wyjechać
  • Poziom 16  
    Hej diagnozowałem go wczoraj odisem i w 'sterowniku przetwarzania obrazu' jest błąd kod 0005B. C110800 ograniczenie działania z powodu braku informacji o obrazie doradź mi proszę jak zabrać się do tego błędu? Czy to oznacza że ten sterowniki przetwarzania obrazu nie otrzymuje informacji o obrazie bezpośrednio z kamery w szybie czy po canie z któregoś modułu który jest za to odpowiedzialny.
  • Poziom 19  
    Od czytaj błędy odis engineeing
    Będzie tłumaczenie z którego systemu otrzymuje nie prawidłowe info
    Ew wrzuć scan diagnozy z całego auta