Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?

lukas198820 03 Apr 2019 17:21 3486 11
 • #1
  lukas198820
  Level 15  
  Witam.Nie moge u klienta zaprogramowac dwoch pilotow starszego typu centrali Beninca Core.Te z białymi przyciskami
  Piloty sa sprawne bo działają z napędem garażowym Beninki.Jednak z brama i ta centralką Beninca Corw nie chca działać.
  Nie da sie ich zaprogramować w sposób opisany w instrukcji..

  To sa stare piloty


  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Co ciekawe uzytkownik bramy posiada pilot takiego oto typu

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Ten pilot da sie zaprogramować i z bramą garażową i z wjazdową.
  Próbowałem skopiowac kod z tego pilota wedle instrukcji kopiowania pilotów.
  Wiem że w tym zielonym należy nacisnąć: 1.Dwa przyciski na raz i przytrzymać by zmienić kodowanie i później przycisk z tego zielonego który odpowiada za zalaczanie bramy.
  2.Po tej kombinacji zapala sie lampa sygnalizacyjna bramy.
  3.Po zapaleniu się lampy w ciągu 10 sek nalezy nacisnąć przycisk ukryty w tym białym pilocie.Później nacisnąc przycisk który ma otwierać bramę.Jeden z tych białych.
  4.Gdy radio w centralce odbierze sygnał z pilota lampa gaśnie.

  U mnie pojawia sie problem w pkt ostatnim bo przyciski nie programuja sie ani w jedym ani w drugim pilocie.Lampa gasnie po tych 10 sek sama i nic sie nie dzieje


  Co robie zle?

  A dodam że w trakcie kopiowania sygnalu tego pilota z zielonymi przyciskami na te z białymi.Brama jest otwarta do końca tak jak pisze w instrukcji.
  W paru podobnych tematach tuts nie rozwiazano problemu.  Dodam że jak nacisne dwa przyciski navraz i trzymam je np przez 20 sek. To w jednym dioda cały czas sie świeci a w drugim dioda caly czas sie miga co 1 sek.Nie moge zmienić na nich kodowania.
  Postepeuje wedle tej instrukcji

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Wychodzi na to, że brama działa na żółtych pilotach w nowszym trybie ARC, a piloty białe chodzą tylko w starszym keeloq - i brama na nie nie reaguje. Wg opisów sprzęty Benincy chodzą w tylko jednym systemie na raz (może odbiornik drzwi garażowe ma inaczej i dlatego współpracuje z dwoma rodzajami kodowania na obu rodzajach pilotów na raz, może też być że żólte piloty mają ustawioną pracę na 2 rodzajach kodu - mogą tak - i guzik garażu nadaje w starym kodzie, guzik bramy w nowym - brama tym samym jest ustawiona na nowy kod i nie widzi przy próbie dopisywania białych a tylko odpowiedni przycisk żółtych). Ogólnie wychodzi, że piloty żółte trzeba przestawić na starszy kod zmienny w całości (oba przyciski)i wszystkie (i żółte i białe) wtedy dopisać do obu napędów.
  Quote:
  Dodam że jak nacisne dwa przyciski navraz i trzymam je np przez 20 sek. To w jednym dioda cały czas sie świeci a w drugim dioda caly czas sie miga co 1 sek.Nie moge zmienić na nich kodowania.

  Ta operacja zmiany kodowania zadziała tylko na pilotach żółtych czyli pewnie w tych co mrugają diodą (są dwusystemowe). Najpierw sekwencją guzików (trzymanie obu ponad 3 sek) sprawdź jaki system masz i ustaw go na prawidłowy (dalsze trzymanie ponad 20 sek. puszczenie w ciągu 3 sekund w momencie, gdy LED przestanie migać i się zaświeci, ponowne sprawdzenie systemu i ew. ponowna operacja). Jak już będziesz miał na żółtych starszy Rolling code, od nowa z palca dopisujesz je do obu napędów (nie zdalnie, bo już nie masz działającego oryginału) i białe też już powinny dać się do obu napędów dopisać.

  Szczegóły przestawiania systemu na VA tutaj : https://ster-tronic.pl/files.php?file=651
  Dopisywanie manualne pilotów - w instrukcjach napędów.

  PS. Dopisuj do bramy wg instrukcji centralki - przyciskami na niej (a nie zdalnie -działającym pilotem)
 • #3
  lukas198820
  Level 15  
  A mam pytanie jeszcze..Te piloty TO.GO.2WV posiadają ukyty przycisk z tylu..Czy gdy go nacisne to powinna sie zapalić dioda czerwona w tym pilocie?
  U mnie to sie nie dzieje ani w jednym ani w drugim.


  Znalazlem cos takiego jeszcze odnosnie kopiowania kodu i zmiany jego w tych pilotach. Doczytałem w instrukcji że potencjometr TCA musi byc tak przekrecony by dioda LED ta zielona migala szybko.Wystarczy go delikatnie w lewo orzekrecic.Wtedy funkcja TCA jest wlaczona a Brama musi byc otwarta w calosci.

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Tu znalazlem kopiowanie kodu z bialego na ten co ma zolte przyciski. Ja potrzebuje na odwrot z tego z zoltymi przyciskami na ten z bialymi.


  https://youtu.be/snPhW7hjgCI

  https://youtu.be/9wzxErZI3b0


  Jeszcze jedna rzecz..Powinienem skasowac pamiec centralki i dopiero w starym kodzie zapisac piloty?

  1.Czy w trakcie programowania DIP 6 ma być na off?
  2.Czy w trakcie kopiowania pilotow ma byc DIP 6 na off?
 • Helpful post
  #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Po pierwsze i zasadnicze - nie ma żadnego kopiowania pilota na pilota. Jest dopisywanie do odbiornika pilota nowego za pomocą już dopisanego (i wszystko ma się dziać w zasięgu centralki). I co tak się uparłeś na takie dopisywanie - prościej i łatwiej dopisać piloty przez operowanie na napędach używając przycisków ich sterowników (i wtedy w ogóle nie ma tematu ukrytych przycisków i żonglowania pilotami) - zresztą jak przestawisz żółte piloty w stary tryb kodowania (zgodny z białymi) to już nie będziesz miał w ogóle pilotów dopisanych i i tak trzeba je będzie dopisywać z obu centralek ich przyciskami.

  1. Przestaw żółte piloty w stare kodowanie
  2. Skasuj pamięć odbiornika zarówno w bramie jak i w garażu.
  3. Dopisz wszystkie (i żółte i białe) piloty do obu napędów przyciskami uruchamiania jakie ci tam pasują.

  Co do gałki TCA - instrukcja mówi że dopisywanie ma się dziać na otwartej bramie - ze względów bezpieczeństwa. Po to też to przekręcanie potencjometru TCA w lewo na otwartej bramie - wtedy uruchamia się zamykanie auto po czasie a każde naciśnięcie pilota przy dopisywaniu nie powoduje ruchu bramy tylko przedłużenie pauzy na otwarciu. Podejrzewam że możesz dopisywać piloty w dowolnym stanie bramy, tylko bądź przygotowany na ciągłe szalone otwierania i zamykania skrzydła.

  Dip 6 obojętny.
 • #5
  lukas198820
  Level 15  
  Kolego kotbury nie to ze sie uparlem na dopisywanie w ten sposób.Poprostu tych bialych pilotów nie moge dopisać naciskajac przycisk P1.

  Naciskam przycisk P1 na centralce. Puszczam go i dioda DL1 czerwona miga 1 raz na sek.Wtedy pisze w instrukcji że mam nacisnać klawisz dopisywania do funkcji krokowej. Naciskam biały wolny klawisz i nic sie nie dzieje.Co robie zle?

  Tu jest ten rozdzial pt: ,,Ustawienie modulu radiowego.''

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?
 • #7
  lukas198820
  Level 15  
  Piloty z tylu wygladaja tak

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Dodam ze udalo sie rozwiazac problem. Skasowałem pamiec odbiornika, dodalem najpierw te dwa piloty z TO.GO 2WV i brama zadziałała, udalo sie je zaprogramowac ...Na tym z zielonymi przyciskami zmieniłem kodowanie z ARC plus HCS czyli cztery migniecia dioda led..Na kodowanie HCS . Pilot wtedy udało sie zaprogramować bez problemu.Dzialaja wszystkie trzy..Zaprogramowalem tez wszysykie trzy od nowa do napedy bramy garażowej.Dziala wszystko.

  Dziekuje za pomoc kolego kotbury. Punkty pomocy zaslużenie przyznaje.
 • #8
  demo101
  Level 10  
  Witam, najprawdopodobniej mam ten sam problem. Z tym, że obecny pilot, na którym działa brama to TO.GO - A (4 przyciski)
  Czy powyższe zastosowanie sprawdzi się również u mnie. Chcę dołożyć dwa piloty TO.GO - WV (dwu przyciskowe)

  Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedź.

  Pozdrawiam.
  G.
 • #9
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Pilot A nie będzie banglać razem z pilotem WV. Pilota To.Go 2/4A nie przestawisz na keeloq, w którym pracują piloty WV. Albo do centralki (odbiornika) po skasowaniu pamięci jako pierwszego dopisujesz pilota A i wszystko chodzi w kodowaniu ARC, albo pilota WV i wszystko chodzi w keeloq.
 • #10
  demo101
  Level 10  
  Dzięki za szybką odpowiedź. Żebym dobrze zrozumiał - nie ma możliwości bym korzystał z obu pilotów, muszę wybrać któryś system i dokupić do niego dodatkowe piloty - tak?