Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?

lukas198820 03 Apr 2019 17:21 5256 11
lampy.pl
 • #1
  lukas198820
  Level 15  
  Witam.Nie moge u klienta zaprogramowac dwoch pilotow starszego typu centrali Beninca Core.Te z białymi przyciskami
  Piloty sa sprawne bo działają z napędem garażowym Beninki.Jednak z brama i ta centralką Beninca Corw nie chca działać.
  Nie da sie ich zaprogramować w sposób opisany w instrukcji..

  To sa stare piloty


  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Co ciekawe uzytkownik bramy posiada pilot takiego oto typu

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Ten pilot da sie zaprogramować i z bramą garażową i z wjazdową.
  Próbowałem skopiowac kod z tego pilota wedle instrukcji kopiowania pilotów.
  Wiem że w tym zielonym należy nacisnąć: 1.Dwa przyciski na raz i przytrzymać by zmienić kodowanie i później przycisk z tego zielonego który odpowiada za zalaczanie bramy.
  2.Po tej kombinacji zapala sie lampa sygnalizacyjna bramy.
  3.Po zapaleniu się lampy w ciągu 10 sek nalezy nacisnąć przycisk ukryty w tym białym pilocie.Później nacisnąc przycisk który ma otwierać bramę.Jeden z tych białych.
  4.Gdy radio w centralce odbierze sygnał z pilota lampa gaśnie.

  U mnie pojawia sie problem w pkt ostatnim bo przyciski nie programuja sie ani w jedym ani w drugim pilocie.Lampa gasnie po tych 10 sek sama i nic sie nie dzieje


  Co robie zle?

  A dodam że w trakcie kopiowania sygnalu tego pilota z zielonymi przyciskami na te z białymi.Brama jest otwarta do końca tak jak pisze w instrukcji.
  W paru podobnych tematach tuts nie rozwiazano problemu.  Dodam że jak nacisne dwa przyciski navraz i trzymam je np przez 20 sek. To w jednym dioda cały czas sie świeci a w drugim dioda caly czas sie miga co 1 sek.Nie moge zmienić na nich kodowania.
  Postepeuje wedle tej instrukcji

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Wychodzi na to, że brama działa na żółtych pilotach w nowszym trybie ARC, a piloty białe chodzą tylko w starszym keeloq - i brama na nie nie reaguje. Wg opisów sprzęty Benincy chodzą w tylko jednym systemie na raz (może odbiornik drzwi garażowe ma inaczej i dlatego współpracuje z dwoma rodzajami kodowania na obu rodzajach pilotów na raz, może też być że żólte piloty mają ustawioną pracę na 2 rodzajach kodu - mogą tak - i guzik garażu nadaje w starym kodzie, guzik bramy w nowym - brama tym samym jest ustawiona na nowy kod i nie widzi przy próbie dopisywania białych a tylko odpowiedni przycisk żółtych). Ogólnie wychodzi, że piloty żółte trzeba przestawić na starszy kod zmienny w całości (oba przyciski)i wszystkie (i żółte i białe) wtedy dopisać do obu napędów.
  Quote:
  Dodam że jak nacisne dwa przyciski navraz i trzymam je np przez 20 sek. To w jednym dioda cały czas sie świeci a w drugim dioda caly czas sie miga co 1 sek.Nie moge zmienić na nich kodowania.

  Ta operacja zmiany kodowania zadziała tylko na pilotach żółtych czyli pewnie w tych co mrugają diodą (są dwusystemowe). Najpierw sekwencją guzików (trzymanie obu ponad 3 sek) sprawdź jaki system masz i ustaw go na prawidłowy (dalsze trzymanie ponad 20 sek. puszczenie w ciągu 3 sekund w momencie, gdy LED przestanie migać i się zaświeci, ponowne sprawdzenie systemu i ew. ponowna operacja). Jak już będziesz miał na żółtych starszy Rolling code, od nowa z palca dopisujesz je do obu napędów (nie zdalnie, bo już nie masz działającego oryginału) i białe też już powinny dać się do obu napędów dopisać.

  Szczegóły przestawiania systemu na VA tutaj : https://ster-tronic.pl/files.php?file=651
  Dopisywanie manualne pilotów - w instrukcjach napędów.

  PS. Dopisuj do bramy wg instrukcji centralki - przyciskami na niej (a nie zdalnie -działającym pilotem)
 • lampy.pl
 • #3
  lukas198820
  Level 15  
  A mam pytanie jeszcze..Te piloty TO.GO.2WV posiadają ukyty przycisk z tylu..Czy gdy go nacisne to powinna sie zapalić dioda czerwona w tym pilocie?
  U mnie to sie nie dzieje ani w jednym ani w drugim.


  Znalazlem cos takiego jeszcze odnosnie kopiowania kodu i zmiany jego w tych pilotach. Doczytałem w instrukcji że potencjometr TCA musi byc tak przekrecony by dioda LED ta zielona migala szybko.Wystarczy go delikatnie w lewo orzekrecic.Wtedy funkcja TCA jest wlaczona a Brama musi byc otwarta w calosci.

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Tu znalazlem kopiowanie kodu z bialego na ten co ma zolte przyciski. Ja potrzebuje na odwrot z tego z zoltymi przyciskami na ten z bialymi.


  https://youtu.be/snPhW7hjgCI

  https://youtu.be/9wzxErZI3b0


  Jeszcze jedna rzecz..Powinienem skasowac pamiec centralki i dopiero w starym kodzie zapisac piloty?

  1.Czy w trakcie programowania DIP 6 ma być na off?
  2.Czy w trakcie kopiowania pilotow ma byc DIP 6 na off?
 • Helpful post
  #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Po pierwsze i zasadnicze - nie ma żadnego kopiowania pilota na pilota. Jest dopisywanie do odbiornika pilota nowego za pomocą już dopisanego (i wszystko ma się dziać w zasięgu centralki). I co tak się uparłeś na takie dopisywanie - prościej i łatwiej dopisać piloty przez operowanie na napędach używając przycisków ich sterowników (i wtedy w ogóle nie ma tematu ukrytych przycisków i żonglowania pilotami) - zresztą jak przestawisz żółte piloty w stary tryb kodowania (zgodny z białymi) to już nie będziesz miał w ogóle pilotów dopisanych i i tak trzeba je będzie dopisywać z obu centralek ich przyciskami.

  1. Przestaw żółte piloty w stare kodowanie
  2. Skasuj pamięć odbiornika zarówno w bramie jak i w garażu.
  3. Dopisz wszystkie (i żółte i białe) piloty do obu napędów przyciskami uruchamiania jakie ci tam pasują.

  Co do gałki TCA - instrukcja mówi że dopisywanie ma się dziać na otwartej bramie - ze względów bezpieczeństwa. Po to też to przekręcanie potencjometru TCA w lewo na otwartej bramie - wtedy uruchamia się zamykanie auto po czasie a każde naciśnięcie pilota przy dopisywaniu nie powoduje ruchu bramy tylko przedłużenie pauzy na otwarciu. Podejrzewam że możesz dopisywać piloty w dowolnym stanie bramy, tylko bądź przygotowany na ciągłe szalone otwierania i zamykania skrzydła.

  Dip 6 obojętny.
 • #5
  lukas198820
  Level 15  
  Kolego kotbury nie to ze sie uparlem na dopisywanie w ten sposób.Poprostu tych bialych pilotów nie moge dopisać naciskajac przycisk P1.

  Naciskam przycisk P1 na centralce. Puszczam go i dioda DL1 czerwona miga 1 raz na sek.Wtedy pisze w instrukcji że mam nacisnać klawisz dopisywania do funkcji krokowej. Naciskam biały wolny klawisz i nic sie nie dzieje.Co robie zle?

  Tu jest ten rozdzial pt: ,,Ustawienie modulu radiowego.''

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?
 • #7
  lukas198820
  Level 15  
  Piloty z tylu wygladaja tak

  Beninca Core.-Jak zaprogramowac piloty TO.GO 2 WV?


  Dodam ze udalo sie rozwiazac problem. Skasowałem pamiec odbiornika, dodalem najpierw te dwa piloty z TO.GO 2WV i brama zadziałała, udalo sie je zaprogramowac ...Na tym z zielonymi przyciskami zmieniłem kodowanie z ARC plus HCS czyli cztery migniecia dioda led..Na kodowanie HCS . Pilot wtedy udało sie zaprogramować bez problemu.Dzialaja wszystkie trzy..Zaprogramowalem tez wszysykie trzy od nowa do napedy bramy garażowej.Dziala wszystko.

  Dziekuje za pomoc kolego kotbury. Punkty pomocy zaslużenie przyznaje.
 • #8
  demo101
  Level 11  
  Witam, najprawdopodobniej mam ten sam problem. Z tym, że obecny pilot, na którym działa brama to TO.GO - A (4 przyciski)
  Czy powyższe zastosowanie sprawdzi się również u mnie. Chcę dołożyć dwa piloty TO.GO - WV (dwu przyciskowe)

  Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedź.

  Pozdrawiam.
  G.
 • #9
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Pilot A nie będzie banglać razem z pilotem WV. Pilota To.Go 2/4A nie przestawisz na keeloq, w którym pracują piloty WV. Albo do centralki (odbiornika) po skasowaniu pamięci jako pierwszego dopisujesz pilota A i wszystko chodzi w kodowaniu ARC, albo pilota WV i wszystko chodzi w keeloq.
 • #10
  demo101
  Level 11  
  Dzięki za szybką odpowiedź. Żebym dobrze zrozumiał - nie ma możliwości bym korzystał z obu pilotów, muszę wybrać któryś system i dokupić do niego dodatkowe piloty - tak?