Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Xsara Picasso HDi 2.0 - jedno z tylnych kół zbyt słabo hamuje, różnica ponad 40%

09 Kwi 2019 13:52 309 7
  • Poziom 29  
    Mam problem ze zbyt dużą różnicą w mocy hamowania tylnych kół. Wynosi ona ponad 40%. Sprawdzono i wymieniono niemal wszystko co dotyczy hamulca przy kole, z wyjątkiem bębnów. Wymieniono również przewody ze stalowych na miedziane. Nic to nie pomogło. Gdzie jeszcze szukać rozwiązania ? Czy problemem może być pompa ABS ? Nie ma żadnych błędów związanych z ABS, kontrolki od ABS też się nie świecą, a wiem że sam ABS działa (tylko czy tak jak powinien ?)
  • Poziom 35  
    Cylinderki sprawdzone?
    Sprężyny od szczęk i samoregulator pracują?

Obstawiam, że samoregulator nie pracuje.
  • Poziom 29  
    Mechanik twierdzi że wszystko pracuje jak trzeba i nie ma do czego się "przyczepić"
  • Poziom 35  
    Sprawdź stan bębna hamulcowego (tego ze słabszym hamowaniem), może być uszkodzony (pęknięty) po obwodzie i może się robić owalny podczas hamowania. Miałem taki przypadek i gdy ze złości rzuciłem go na jezdnię, po "dźwięku" doszedłem do tego, że był uszkodzony.
    Czy podczas zmiany przewodów hamulcowych wymieniłeś również przewody giętkie, bo też potrafią namieszać (puchną i tracą drożność).
  • Poziom 14  
    Nie wiem czy będzie pomocne, pewnie znowu dostanę op... od admi, ale opiszę co mi się przytrafiło. W 2000 kupiłem sobie Ibizę, przez 16 lat walczyłem z lewym tylnym kołem, słabo hamowalo. Wymieniłem prawie wszystko od pompy po bębny i okładziny, nic nie pomagało. W 2017 tuż przed przeglądem pękła linka recznego od tego koła, wymieniłem komplet i wio na przegląd. I tu niespodzianka wszystkie koła idealnie równiutko. No i za chwilkę kasacja skrzynia padła.😢
  • Poziom 29  
    Ale ręczny działa bardzo dobrze i w miarę równiutko, wiec raczej nie linka od ręcznego
  • Poziom 29  
    Pojechałem na inną stację diagnostyczną i wszystko jest OK.
  • Poziom 29  
    Pojechałem na inną stację diagnostyczną i wszystko jest OK.

Dodano po 58 [sekundy]:

Pojechałem na inną stację diagnostyczną a tam przyrządy wykazały że wszystko jest w porządku