Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Openoffice Calc - plik do kontroli zapasów części na magazynie

25 Kwi 2019 14:53 282 13
  • Poziom 3  
    Witam
    Próbuje stworzyć plik w Calc do kontroli magazynu części na produkcji, zależy mi aby mieć:
    Arkusz 1 - Magazyn Ogólny
    Arkusz 2 - Części maszt (tutaj wyszczególnione części z "arkusz 1" potrzebne do budowy masztu)
    Arkusz 2 - Części stopa masztu (tutaj wyszczególnione części z "arkusz 1" potrzebne do budowy stopy masztu)
    itp.

następnie chciałbym mieś alarm o minimalnej ilości części w magazynie, np. ustalam minimum dla "rolki fału" 10 sztuk i jak ma magazynie mam 9 to w jakiś sposób to widać albo tekst jest czerwony albo komórka jest czerwona.

kolejna rzecz to aby udało się ściągać z magazynu ogólnego towar ze stanu automatycznie czyli:
    stworze listę np. Arkusz 4 - Materiały potrzebne na 1 stopę masztu tam będą pozycje i ilości i po kliknięciu przycisku ściąga mi z magazynu wszystkie produkty potrzebne na 1 stopę masztu i najlepiej jeszcze drukuje tą listę.

Czy da się coś takiego zrobić?
  • Poziom 3  
    Nie zależy mi na przyjmowaniu i zdejmowaniu tylko jak to będę robił i służy mi to tylko do tego abym wiedział jakich części mam mało i co trzeba dorobić zacząłem już działać i udało mi się zrobić sygnalizowanie stanów minimalnych (plik w załączniku)
  • Poziom 3  
    Ze stanami minimalnymi sobie poradziłem i jest ok teraz chciałbym zrobić "przycisk" w arkuszu Maszt wydruk. Po naciśnięciu przycisku zdejmie mi z magazynu tyle części ile jest potrzebne na jeden maszt abym nie musiał wszystkiego ściągać ręcznie czy to się da?
    No i fajnie by było mieć przycisk na każdym arkuszu do wydrukowania poszczególnego arkusza? Ale to już są chyba makra o nich nie mam pojęcia.
  • Poziom 34  
    catparts napisał:
    Po naciśnięciu przycisku zdejmie mi z magazynu tyle części ile jest potrzebne na jeden maszt abym nie musiał wszystkiego ściągać ręcznie czy to się da?

A jak sądzisz :?: Po co pisałem Ci wcześniej :D
    Prot napisał:
    Musisz jednak szczegółowo przemyśleć procedury przyjmowania towarów do magazynu i procedury wydawania (np arkusze PZ i WZ )
  • Poziom 3  
    Witam
    Wrzucam mój plik niestety makra to dla mnie czarna magia i nie umiem sobie z nimi poradzić.
    Jak ktoś mógł bym mi coś poradzić?
  • Poziom 34  
    catparts napisał:
    Jak ktoś mógł bym mi coś poradzić? :D

Ja radził bym Tobie wszystkie projektowane przekształcenia (obliczenia) i procedury maksymalnie zunifikować :idea:
    Nie może być tak, że chcesz coś zautomatyzować w skoroszycie "magazynowym :please::
    - że w każdym arkuszu jest inna tabelka :!: ;
    - wprowadzasz indeksy towarowe :!: , a prawie połowa towarów ma 2 różne indeksy :not:
    - w tytule piszesz o Openoffice Calc, a załączasz przykładowy plik Excela :cunning:

Po wielu modyfikacjach Twoich arkuszy, przygotowałem dwa rozwiązania do realizacji założonych celów (wydruków "Wz" - ki i automatycznej korekty stanów magazynowych).
    Openoffice Calc - plik do kontroli zapasów części na magazynie2019-05...png Download (49.32 kB)
    Dla Excela, w którym przed wydrukiem (lub podglądem wydruku :!: ) program pyta czy korygować stany magazynowe :?: (co zabezpiecza przed wielokrotnym zmniejszeniem stanów tą samą Wz-ką ).
    Openoffice Calc - plik do kontroli zapasów części na magazynie2019-05-0..1).png Download (46.46 kB)
    Dla OO Calc ze specjalnym przyciskiem, który przed wydrukiem lub po :D uruchamia makro korygujące stany magazynowe :spoko:

Prot_mag..n.xls Download (137.5 kB)Punkty: 2 dla użytkownika Prot_mag..yn.7z Download (31.8 kB)Punkty: 3 dla użytkownika
  • Poziom 3  
    Dzięki bardzo ale po uruchomieniu pliku i naciśnięciu przycisku wyskakuje komunikat:
  • Poziom 34  
    Plik i macro testowałem dla ostatniej wersji OO Calc tj. 4.1.6 :D
    Spróbuj może zainstalować tą nowszą wersję i w opcjach bezpieczeństwa obniż poziom zabezpieczeń (ja na czas prób mam poziom niski :| ).

Ale faktycznie w mojej wersji też taki błąd się pojawia :please: doraźnie eliminuje go tak że dopisuje przed Sheet literkę O , naciskam F5 i makro przechodzi :D potem kasuję literkę O i znowu działa bez problemu - niestety nie wiem skąd taka niestabilność tego Basica :cry:

Dla usunięcia problemów z niestabilnością kodu (a raczej niestabilnością interpretacji przez Basica kodu VBA) pomocne będzie odpowiednie ustawienie: Narzędzia :arrow: Opcje :arrow: Ładuj/Zapisz :arrow: Właściwości VBA - tak jak na zrzucie :D
    Openoffice Calc - plik do kontroli zapasów części na magazynie2019-05...png Download (32.75 kB)
    Przy takich ustawieniach i drobnej modyfikacji kodu na:
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

w mojej instalacji OpenOffice kod (w zasadzie VBA) nie wywołuje już tego błędu interpretacyjnego :spoko:
  • Poziom 3  
    ok zainstalowałem wersje 4.1.6 i błedu nie ma ale po naciśnięciu przycisku pomniejsz stany magazynowe nie się nie dziej
  • Poziom 3  
    Prot jesteś mistrzem wszystko działa czy zrobił byś mi makro/przycisk które drukował by pojedynczy arkusz?

P.s - Mam jeszcze pytanko bo widzę że twoja wiedza o Excelu jest wielka czy można zrobić tak aby w arkuszu "Magazyn główny" stany nie
    wchodziły na minus?

• Poziom 34  
    catparts napisał:
    czy zrobił byś mi makro/przycisk które drukował by pojedynczy arkusz?

A nie wystarczy Ci natywny przycisk drukowania w górnej belce :?: (Może też go nie widzisz ? tak jak ten przycisk pomógł na forum ?) :D
    catparts napisał:
    aby w arkuszu "Magazyn główny" stany nie
    wchodziły na minus?

Najprościej można to zrealizować tak, że program nie pozwoli wpisać więcej do Wz-ki niż jest na stanie magazynu - poprzez funkcje tzw. poprawności danych :spoko: