Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Motorola moto e5 plus wymaga dodatkowo narysowania wzoru

09 May 2019 19:56 897 13
  • Level 12  
    .
    Dzień Dobry,

Android 8.0.0 moto e5 plus

Wgrałem Aplikację:
    Blokada ekranu (jedno dotknięcie, aby zablokować) Semi Studio.
    Po dotknięciu odciskiem palca wymaga dodatkowo, aby narysować wzór na kropkach.
    Zależy mi, aby włączać wyświetlacz bez rysowania wzoru. Samym tylko odciskiem palca.
    Jak to zrobić?

W tej samej aplikacji na Samsungu Note9 działa odblokowanie ekranu BEZ rysowania wzoru na kropkach. Wystarczy samo dotknięcie odciskiem palca.

Zależy mi, aby na moto e5 plus włączać ekran samym odciskiem palca bez rysowania wzoru tak jak w Samsungu.

Kiedy telefon wyłączy się sam lub przy użyciu przycisku z boku wystarczy sam dotyk palcem i wtedy nie wymaga rysowania wzoru.
  • Level 30  
    Po co instalować dodatkowe programy do odblokowania telefonu, przecież E5 Plus posiada opcję odblokowania odciskiem palca i nie trzeba rysować żadnych dodatkowych wzorów ani wpisywania kodów.
  • Level 12  
    .
    CD wrote:
    .
    Wgrałem Aplikację:
    Blokada ekranu (jedno dotknięcie, aby zablokować) Semi Studio.
    ...

Instaluję powyższą aplikację na telefonach celem oszczędzania przycisku do wyłączania ekranu. Przycisk boczny jest elementem mechanicznym, który po wielokrotnym użyciu wypadnie z gry (wcześniej czy później). Dzięki tej aplikacji wyłączam ekran dotykając ekranu, a nie przyciskiem z boku.
  • Level 36  
    Pozbadz sie tej dodatkowej aplikacji bo to ona jest problemem. Odblokowanie palcem dziala na zasadzie podobej do zaufanego miejsca czy urzadzenia (mechanizm smart lock) a tego typu aplikacje niestety to "psuja", przynajmniej w "czystym" Androidzie. Zeby tego uniknac musialy by symulowac wcisniecie przycisku wlacznika co nie jest mozliwe bez roota.

Jesli wywalisz aplikacje to problem zniknie. Sam ekran mozna blokowac i odblokowywac od razu odciskiem palca, ale niestety czytnik linii z tylu czyni ten pierwszy proces nieco mniej wygodnym.

Dziwi troche, ze dziala to w Note 9, ale najwyrazniej Samsung wykonal jakies modyfikacje w sofcie ktory maja na to wplyw.
  • Level 36  
    Nie. Samsung po prostu wprowadzil jakies modyfikacje, uzywa zupelnie innej, wlasnej aplikacji do blokady ekranu ktora i tak jest zintegrowana z calym systemem itp. Nie mozna tego niestety porownywac czy "kopiowac" miedzy urzadzeniami.

Sam przechodzilem przez ten problem i o ile te wirtualne przyciski do wygaszenia ekranu byly wygodne, o tyle z blokada ekranu nie chcialy niestety poprawnie wspoldzialac.

Mozesz ewentualnie sprawdzic czy jakies aplikacje badz launcher (mozna to chyba bylo ustawic w Nova Launcher) ktory oferuje gesty w stylu podwojnego stukniecia w ekran zeby wygasic zadziala poprawnie.
  • Level 12  
    .
    blahfff wrote:

Jesli wywalisz aplikacje to problem zniknie. Sam ekran mozna blokowac i odblokowywac od razu odciskiem palca, ale niestety czytnik linii z tylu czyni ten pierwszy proces nieco mniej wygodnym.

Co trzeba poustawiać w moto e5 plus, aby wyłączać ekran odciskiem?
    Kiedy teraz dotykam to ekran mi NIE zgaśnie.

blahfff wrote:

Dziwi troche, ze dziala to w Note 9, ale najwyrazniej Samsung wykonal jakies modyfikacje w sofcie ktory maja na to wplyw.

Czy nie jest możliwe, że to po moim intensywnym dłubaniu w ustawieniach coś tak poprzestawiałem (nie wiem co), że teraz można odblokować Note9 bez rysowania wzoru?
  • Level 36  
    CD wrote:
    .
    Co trzeba poustawiać w moto e5 plus, aby wyłączać ekran odciskiem?
    Kiedy teraz dotykam to ekran mi NIE zgaśnie.

Nie mam aktualnie zadnej Motoroli, ale zobacz w blokady i zabezpieczenia, badz bezpieczenstwo i ekran blokady, potem ustawienia ekranu blokady (kolko zebata na opcji w ktorej mozesz ustawic rodzaj blokady - pin, wzor itp) i powinna byc opcja w stylu zezwalaj na blokade odciskiem palca.

blahfff wrote:

Czy nie jest możliwe, że to po moim intensywnym dłubaniu w ustawieniach coś tak poprzestawiałem (nie wiem co), że teraz można odblokować Note9 bez rysowania wzoru?

Ciezko powiedziec choc watpie.
  • Level 12  
    .
    blahfff wrote:

... zobacz w blokady i zabezpieczenia, badz bezpieczenstwo i ekran blokady, potem ustawienia ekranu blokady (kolko zebata na opcji w ktorej mozesz ustawic rodzaj blokady - pin, wzor itp) i powinna byc opcja w stylu zezwalaj na blokade odciskiem palca.

Nie udało mi się tam nic skutecznego ustawić.

W pomocy mojej Motoroli wyświetlili mi coś takiego:
    Motorola moto e5 plus wymaga dodatkowo narysowania wzorupomoc_Moto..la_.png Download (146.65 kB)
    Jeżeli dobrze rozumiem to w Motoroli tak chyba pozabezpieczali, że może nie być możliwości, aby odblokowanie działało bez rysowania wzoru (lub PIN kodu)?

Ale z drugiej strony jak to pogodzić z tym, że po wyłączeniu przyciskiem z boku (nie aplikacją) telefonu wystarczy samo dotknięcie i nie trzeba rysować wzoru?
    .
  • Level 12  
    .
    Producent Aplikacji Lock - Simi Studio odpisał mi:

This is why these two phones have different behaviors.
    So we suggest you to enable the option "(Experimental) Fix fingerprint/Iris/Face unlock not work" to fix the system's issue.

Ale ja nie mogę znaleźć tych eksperymentalnych opcji. Nie widzę tego w ustawieniach telefonu, ani w aplikacji Lock.

Czy ktoś może mi doradzić gdzie znajdę te opcje, bo kontakt z Simi Studio jest ciężki trochę. Wydaje się, że tam niekiedy odpisuje automat.
    .
  • Helpful post
    Level 27  
    Experimental jest w nawiasie, co oznacza, że masz zaznaczyć te opcje w normalnym trybie, aby sprawdzić czy zadziała.
  • Level 12  
    .
    gathor10 wrote:
    Experimental jest w nawiasie, co oznacza, że masz zaznaczyć te opcje w normalnym trybie, aby sprawdzić czy zadziała.

Udało się to dopiero dziś, kiedy jeszcze raz ściągnąłem apkę Lock.

Jest to w aplikacji Lock, USTAWIENIA blokady ekranu.

Wejść w FUNKCE EKSPERYMENTALNE i zaznaczyć:
    "Poprawka, że nie można otworzyć ekranu przy użyciu uwierzytelnienia biometrycznego (odcisk ...
    " [na tych trzech kropkach urywa się opis tej opcji].

Teraz ekran odblokowuje się samym odciskiem. Tak jak chciałem. Kiedy wyłączę tę opcję wtedy trzeba dodatkowo rysować wzór po przyłożeniu palca, tak jak było wcześniej.

Mam wrażenie, że producent coś pozmieniał po wymianie ze mną kilku maili i dopiero teraz zadziałało u mnie na moto e5 plus. Wydaje mi się, że wcześniej nie było w moto e5 plus tych opcji eksperymentalnych.

Temat będę zamykał. Wszystkim aktywnym dziękuję. Poczekam jeszcze jakiś czas z zamknięciem, może ktoś będzie chciał jeszcze coś wyjaśnić w tej materii.
    .
  • Level 38  
    CD wrote:
    Ale z drugiej strony jak to pogodzić z tym, że po wyłączeniu przyciskiem z boku (nie aplikacją) telefonu wystarczy samo dotknięcie i nie trzeba rysować wzoru?
    Nie w tym, bo go nawet na oczy nie widziałem, ale w innych telefonach była opcja ustawienia blokady po pewnym czasie od wyłączenia, wygaszenia ekranu. Zbieżna z tym 2 punktem z obrazka pomocy moto - tyle że nie 72 godziny...
    Bez odblokowywania czegokolwiek, można było włączyć telefon w przeciągu kilku/nastu minut po wyłączeniu ekranu. Przekroczyłeś ustawiony czas - blokada.
    Na pewno coś w ten deseń ma kolega w LG, "na szybko" wystarczy tapnąć w wygaszony ekran i blokady rysowaniem nie ma. Przekroczy ten jakoś ustalony czas - blokada.
  • Level 12  
    .
    Teraz ekran odblokowuje się samym odciskiem. Tak jak chciałem.

Mam wrażenie, że producent aplikacji coś pozmieniał po wymianie ze mną kilku maili i dopiero teraz zadziałało u mnie na moto e5 plus. Wydaje mi się, że wcześniej nie było w moto e5 plus tych opcji eksperymentalnych.

Temat będę zamykał. Wszystkim aktywnym dziękuję.
    .