Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy nice walky pasuje do szerokiego słupka

10 Maj 2019 08:53 171 3
  • Poziom 3  
    Witam. Czy ktoś z doświadczeniem powie mi, czy automat Nice Walky, nadaje się na szeroki słupek, czy potrzebne są ograniczniki w gruncie na zamknięciu i otwarciu? Sprzedawca opowiada, że można go stosować do każdej bramy i każdego słupka!
  • specjalista -automatyka bramowa
    Na szeroki się jak najbardziej nadaje (po to jest). Ograniczniki w gruncie musi mieć, jeśli nie masz opcji zamontowania takowych, zerknij na Nice POP/HOPP - te mają możliwość montażu ograniczników na samych napędach (ale są sporo większe)

A tak na boku - to są maleńkie napędy i tak jak napisane w instrukcji - do 1,8 m. jeśli masz większą (lub ciężką) bramę wtedy w/w HOP/POP lub extremalnie - HYKE.
  • Poziom 3  
    Serdeczne dzięki, szkoda tylko że muszą być ogranicznik, może jest jakiś sposób aby to ominąć. Przeglądałem instrukcje i dla mnie to czarna magia wywnioskowałem tylko że wymiary zawiasów to 30/185. Mam nadzieję że poradzę sobie z montażem.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Niektórzy zakładają łańcuszek lub linkę ze śrubą rzymską idącą od krawędzi słupka do uchwytu napędu przy skrzydle i to robi za ogranicznik (co prawda głównie w siłownikach liniowych ale nic nie stoi na przeszkodzie coby użyć z ramieniowym) - ale takie dyndając chomąto to ma raczej dyskusyjną urodę.