Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Electrolux EWT 1367 - jaki silnik pompy?

28 Maj 2019 16:20 279 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Pralka odmówiła posłuszeństwa, po zapchanym filtrze skarpetką dziecka ma problem z odpompowaniem wody. Sprawdziłem odpływ oraz gniazdo pompy. Wszystko jest czyste a przy spuście wody ledwo leci i wywala E20. Postanowiłem kupić nowy silnik i tu pojawił się problem. Dostępne są kompletne pompy, a ja chcę kupić sam silnik. Wśród zamienników pojawia się model Askoll M239. W różnych e-sklepach jest niedostępny a zdjęcie poglądowe wskazuje, że będzie ok. Natomiast tam gdzie jest dostępny obudowa jest trochę inna, mimo tego samego modelu. Przy łączeniu z resztą pompy jest bardziej prostokątny a oryginał i niedostępny model jest zaokrąglony. Przeglądając trafiłem na Askoll M231, czy będzie kompatybilny? PNC 91321722101 oryginał pompy BPX2-75.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    roger82 napisał:
    Przeglądając trafiłem na Askoll M231, czy będzie kompatybilny?

Będzie pasować, musisz jedynie kierować się mocowaniem silnika do obudowy filtra czy masz na wcisk i wkręty, czy na zatrzaski.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    roger82 napisał:
    przy spuście wody ledwo leci i wywala E20.
    Podejrzewam, że wymiana silnika nic nie zmieni. Nadal gdzieś zatkane; woda ma wypływać całym wężem.
  • Poziom 2  
    Nie oszczędzam na fachowcu, wiele rzeczy po prostu robię sam. Na części też nie chce oszczędzac, ale nie chcę żeby kawałek sprawnej niepotrzebnej części leżal mi w domu, skoro poyrzebuję sam silnik. Z resztą wymiana silnika jest szybsza niż wymiana całej pompy. mniej do odłączania. Dzięki za odpowiedzi. Spróbuje kupić powyższą pompe i mam nadzieje, że bedzie idealnie pasowała. Sprawdziłem wszystkie rury odpływu od spustu wody. Nigdzie nic nie ma i wszystko jest drożne. Jak będzie działać po zmianie pompy to dam odpowiedź. Dzieki bardzo.
  • Poziom 2  
    Silnik pasuje, a dla pewności przeczyściłem jeszcze raz odpływy i pralka działa.
    Edit:
    Wymieniłem silnik, a pod bębnem znajdowała się skarpetka, która blokowała odpływ. Zapewne ona przyczyniła sie do uszkodzenia silnika.
    Dzięki za pomoc.