Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co można usłyszeć na Podkarpaciu?

05 Cze 2019 19:18 537 10
  • Poziom 3  
    Mam obecnie dwa skanery (Maycom FR-100/S, Intek AR-109) i nie wiem, co gdzie można usłyszeć. Interesuje mnie głównie kolej, lotnictwo i PMR. Na żadnej stronie, którą sprawdzałem, nie ma Podkarpacia, a konkretniej Mielca i okolic. Sprawdzałem także na forum, ale większość linków jest nieaktualna. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Przecież masz 2 skanery... włącz przeszukiwanie, poczekaj i jak usłyszysz ciekawą korespondencję, zapisz.
  • Poziom 3  
    No tak ale w tym problem że niema nic ciekawego gdy przeszukuje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zobacz sobie rozkład kanałów straży pożarnej i kolejarzy. Tam na pewno coś usłyszysz.
    Poza tym zobacz, czy twoje skanery nie maja opcji zapisywania do pamięci zajętych częstotliwości. Zostawiasz skanowanie na dzień, wracasz do domu i masz pełno.
    Mój skaner tak robił :)
    M
  • Poziom 3  
    Spróbuję poszukać

Dodano po 14 [godziny] 31 [minuty]:

Możliwe że to ja nic nie słyszę bo używam anten fabrycznych.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie wewnątrz budynku. Antena zewnętrzna, nie zasłonięta i będzie lepiej.
  • Poziom 3  
    Możesz polecić jakąś antenę? Znalazłem kilka częstotliwości straży pożarnej mn.in. 148.8250, 149.3000 a z kolejowych częstotliwości to: 150.1500, 150.0100 oraz 150.00006 i testy RADIO-STOP-u czyli 150.3500.
  • Poziom 3  
    Dzięki! Jak będą jakieś pytania to będę pytał. Są jakieś gotowe już anteny bo nie mam za bardzo czasu na budowę takiej anteny (praca)
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziękuję.
    Pozdrawiam