Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s40 1.8 benzyna. 1998 Nie działa klimatyzacja

08 Cze 2019 12:11 213 13
  • Poziom 3  
    Witam. Ostatnio zakupiłem volvo s 40 1.8 1998r. z niedziałającą klimatyzacją. W warsztacie została sprawdzona szczelność i nabita (około 800gramów czynnika) lecz dalej nie działa. Wentylator i sprężarka sie załączają ale przewody aluminiowe od klimy są gorące po załączeniu.
    Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Z góry dziekuje za odpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Rurka co na chłodnice ma być gorąca zobacz czy chłodnica nie zabrudzona i czy zamyka ciepłe bo nie wiem czy manualna.
  • Poziom 3  
    Manualna. Chłodnica jest gorąca od strony kierowcy. Od strony pasażera jest wentylator ją chłodzi. Na klimie sie nie znam więc piszę to co zauważyłem.
    Czy zamyka ciepłe? Hmm.. jak przeżucam na grzanie to jest gorące a jak wezmę na zimne to jest takie powietrze jak temperatura na zewnątrz. Po załączemiu klimatyzacji jest takie samo. A wentylator nawiewu powinien przyspieszyc gdy włącza się klime? Bo zauwazylem to u kolegi tylko ze ma klime automatyczną. U mnie prędkość nawiewu jest taka sama
  • Poziom 19  
    Jak uzupełniałeś czynnik to sprawdzał ciśnienia czy sprężarka ok.
  • Poziom 3  
    Tego niewiem. Mówił że sprężarka załącza.
    Ale ogólnie to wyglądało tak że zostawiłem samochód na 3 godziny a on tam działał
    Można to sprawdzić samemu? Czy lepiej na warsztat?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Tomek911221 napisał:
    Ale ogólnie to wyglądało tak że zostawiłem samochód na 3 godziny a on tam działał

I jak odbierałeś to zrobiliście próbę działania i było OK?
    Sugeruję podjechać ponownie i pomierzyć ciśnienia w spoczynku i przy pracującym obiegu.
  • Poziom 3  
    gdy go odbierałem był chłodniejszy dzień. Takie kilku dniowe załamanie pogody wtedy było. Wydawało się że dmucha zimnym. Ale te ostatnie ciepłe dni udowodniły że jednak nie działa. Dlatego wolałem zapytać niż znów zostawiać kase w warsztacie...
    A jeszcze pytanko.... u kumpla (klima automatyczna) w prawym dolnym rogu na liczniku jest termometr. U mnie jest tylko takie miejsce ale nic sie nie wyświetla. W manualnej klimatyzacji nie potrzebna jest temperatura?,
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Tomek911221 napisał:
    W manualnej klimatyzacji nie potrzebna jest temperatura?,

W automatycznej zwykle wyświetla sie zadana temperatura, w manualnej najwyżej może się wyświetlać zmierzona temperatura zewnętrzna i wewnetrzna.
  • Poziom 3  
    Niewiem ile w tym prawdy ale na innych stronach pisali że jest jakiś czujnik temperatury klimatyzacji. Że on jest częstą przyczyną nie włączenia klimy. Czy wiecie może o co chodzi i gdzie tego szukać?
  • Poziom 3  
    Czyli może być przyczyną tego że nie załącza klimy?
  • Poziom 19  
    Powinna jakaś kapilara wchodzić jak się wyjmie to nie rozłączy lub czujnik terż jak ciepły to nie rozłączy.
  • Poziom 28  
    Jeżeli rurki gorące to znaczy że klima jest załączona i nie szukaj żadnych czujników. Obowiązkowo pomiar ciśnień bo możesz mieć coś zapchane zawór rozprężny,osuszacz itp.Może też być zawalony olejem. Oddaj w ręce kogoś kto się na tym cokolwiek zna a nie nabija i wypycha za brame.
  • Poziom 3  
    Chyba tak bedzie najlepiej. Bardzo dziekuje za odpowiedzi.