Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5560 A411 - występuje pojedyncze uderzenie podczas rozpędzania

01 Lip 2019 21:12 309 11
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich. W pralce Amica występuje pojedyncze uderzenie podczas prania. Nie zawsze to uderzanie występuje, ale jak wystąpi to raz tylko podczas cyklu prania. Zastanawiam się co to może być, nie wiem czy to nie amortyzatory...? Gdyż wszelkie takie bujanie bębna powinny tłumić nie dopuszczając do uderzenia, mogę się mylić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  • Poziom 11  
    Strona nortch bardzo drogie częśći mają, zamówię przez allegro, nie wiem to chyba nowe brać czy używane? Na amortyzatorach jest lekka korozja.
  • Poziom 37  
    Zakup używanych nie ma większego sensu bo mogą być już w kiepskim stanie. Nie namawiam do zakupu w North, a tylko podałem przykład o jakiego typu amortyzatorach rozmawiamy. Przed wydaniem pieniędzy warto mimo wszystko sprawdzić kondycję oryginalnych. Jeśli nie będą stawiały oporu przy ściskaniu to są zużyte. Musisz dobrać amortyzatory pod względem ich siły tłumienia, a ta informacja powinna znajdować się na cylindrze amortyzatora. Bodajże 2 są te same, a 3 ma inne parametry.
  • Poziom 11  
    Kenworth 18 napisał:
    Zakup używanych nie ma większego sensu bo mogą być już w kiepskim stanie.
    Używane mają za pół ceny nowych, zaryzykowałbym jakby nie było rdzy na nich i twarde by były to nie duże byłoby ryzyko w ich zakupie, a nowej pralki z niej nie zrobię, 14 dni gwarancji rozruchowej to można je sprawdzić.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 11  
    Tak zauważyłem podczas prania, że stuknie 3 razy na początki i pózniej juz jest wszystko dobrze, nie wiem może ona sobie układa pranie, że takie stuknięcia wystepują, ale jak mówię tylko na początku.
  • Poziom 28  
    Trzeba ściągnąć pokrywę pralki i naciskać na zbiornik najpierw z prawej strony, a następnie z lewej. Jeżeli z lewej strony nie zechce się obniżać po naciśnięciu to trzeba wymienić tylko z lewej strony amortyzator, a dwa z prawej strony zostaw w spokoju.
  • Specjalista AGD
    Kenworth 18 napisał:
    Jeśli nie będą stawiały oporu przy ściskaniu to są zużyte.

Proszę nie wprowadzać w błąd, w tej pralce uszkodzone amory stoją dęba.

slaw777 napisał:
    nie wiem to chyba nowe brać czy używane

Daruj sobie używki.

slaw777 napisał:
    zauważyłem podczas prania, że stuknie 3 razy na początki i pózniej juz jest wszystko dobrze, nie wiem może ona sobie układa pranie, że takie stuknięcia wystepują, ale jak mówię tylko na początku.

Historia nieco dziwna, proponuje zdjąć górny blat i garbać w dobrej jakości filmik z dźwiękiem, o po tym opisie to jest wyciąganie królika z kapelusza.
  • Poziom 11  
    Jednak tłucze lewa strona, gdzie znajduje sie pojedyńczy amortyzator ( jest on u dołu dość pordzewiały u dołu, na tamtych z prawej strony nie ma rdzy). Te stuknięcia podczas prania, to górne obciążenie uderza w pojemnik na proszek i winny bedzie amortyzator, który nie tłumi.
    Teraz pytanie do szanownych kolegów, jak go wymienić, mam nadzieje, że nie ma potrzeby wyciągania bębna?, chce ja unieść z lewej strony by włożyć klucz nasadowy od dołu i podnieśc nieco bęben do góry, by wyciągnać amortyzator.
  • Specjalista AGD
    Generalnie ja bym sugerował wyjęcie zespołu piorącego, będzie łatwiej i bezpieczniej, i tak trzeba troche porozbierać, by wyjąć trzpień zbiornika z amortyzatora, dużo roboty już nie zostanie. Poza tym poszukać, czy nie ma wycieków, amortyzator ze wstydu rudy się nie zrobił.
  • Poziom 11  
    Jest lekki wyciek z bębna raptem pare kropel podczas jednego prania, więc z tego zrobił sie rudy. Masz racje najbezpieczniej będzie zespół piorący wyciągnąć.
  • Poziom 11  
    Jak narazie nie ma żadnych stuków, nie chciał bym coś robiś na wyrost, któreś już z kolei pranie i nic nie tłucze, może wtedy jak tłukło, to bęben pralki był za mocno obciążony ciuchami?