Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB - migająca dioda odkamieniania

20 Lip 2019 23:10 291 4
  • Poziom 4  
    Mam problem z ekspresem do kawy DeLonghi Magnifica S.
    Mianowicie miga kontrolka, która informuje o konieczności odkamieniania urządzenia.
    Mimo kilkakrotnego czyszczenia zgodnie z instrukcją kontrola nie znika.
    Ktoś ma może pomysł o co chodzi?
    DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB - migająca dioda odkamieniania
  • Poziom 31  
    Często pada czujnik braku wody w zbiorniku (nie krańcówka wyjętego zbiornika). Bez niego zrobi ostatniego etapu odkamieniania ( brak sygnału o zużyciu całego zbiornika roztworu ).
  • Poziom 42  
    sigwa18 napisał:
    Często pada czujnik braku wody w zbiorniku (nie krańcówka wyjętego zbiornika)

Mam taki sam expres. Na razie OK, ale przy okazji zapytam:
    Gdzie tego czujnika szukać?
    Coś więcej o nim? Proszę.
  • Poziom 31  
    Czujnik jest w samym ekspresie pod pojemnikiem jest kontaktron albo dwuprzewodowy czujnik halla a w pojemniku konkretnie jego pływaku jest magnes jak opada zbliża się do czujnika i powoduje jego zadziałanie. Uszkodzenie tego czujnika powoduje że ekspres nie widzi braku wody w zbiorniku a co za tym idzie będzie robił kawę mimo braku wody oraz nie dokończy procesu odkamieniania bo do jego ukończenia jwymagane jest aby roztwór płynu zszedł do zera czyli wykrycia braku płynu inaczej w kółko przelewa płyn i nie kończy programu odkamieniania. Próbowałem wymieniać sam czujnik dopiero zestaw zbiornik plus czujnik daje efekty ewentualnie wymiana magnesu w pływaku lub dołożenie od spodu małego neodymowego. Zbiornik plus czujnik to jakieś 150pln.
  • Poziom 23  
    A moze za malo wody dolanej do zbiornika. Ekspres nowy czy kilkuletni? Czy proces odkamieniania 1 etap przelewanie porcjami dochodzi do konca? Pokazuje brak wody?