Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo 3D - Elektryk podpiął centralkę zamka centralnego lecz świecą tylko t

22 Lip 2019 16:44 249 18
  • Poziom 3  
    Witam Panowie, mam taki problem że Zakupiłem centralkę z pilotami z allegro do swojego stilo 02r bo nie miałem pilotów.
    dokładnie taka:
    Fiat Stilo 3D - Elektryk podpiął centralkę zamka centralnego lecz świecą tylko t
    I zawiozłem dziś wszystko do elektryka i niby podłączył
    -Domykanie szyb
    -Otwieranie bagażnika ale dziwne że dopiero po otwarciu auta bo na zamkniętym świecą się tylko kierunki
    -Kierunki tylne
    -Oczywiście po zamknięciu auta, miga diodka przy skoblu drzwi kierowcy.
    I sprawa polega na tym że przy otwieraniu/zamykaniu świeci tylko tył w sensie kierunkowskazy bez przodu. dzwonię do gościa z reklamacją a ten mi wyskakuje że w centralce są tylko 2 wyjścia i musi kombinować z jakimiś diodami itp itd że na moją odpowiedzialność to zrobi a tak to sam nie będzie brał odpowiedzialności za to że coś zepsuje ( Takie słowa mówi elektryk do kogoś kto się zna na 3x mniejszym poziomie ;) ) i mówi że nie wie jak się zachowa body itp, co w takim wypadku robić?

Moderowany przez CameR:

Usunąłem link Allegro.
    Reg. 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Elektryk ma rację, trzeba dodać diody.
    Ma kolejną rację, jeśli masz wykrywanie spalonych żarówek to mogą być pewne problemy przez spadek napięcia na diodach ale mamy XXI wiek i diody shotkiego.
    Więc ja nie widzę większych przeciwwskazań, sprzedał ładny wierszyk żeby więcej skasować :)
    Można też zastosować przekaźniki 2 stanowe zamiast diod i żaden problem nie wystąpi. Po zapłonie światłami steruje body, bez zapłonu światłami steruje centralka.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    Tak mam wykrywanie spalonych żarówek, ale moje pytanie bo on mówi że podejmie się tylko na moją odpowiedzialność...
    I czy nic tam się nie podzieje jak ten przód podepnie kierunki pod centralkę
    a skasował 210 więc myślę że w tej cenie powinienem mieć całość ;)
    Co robić w takim razie?
  • Poziom 39  
    damiano20017 napisał:
    Tak mam wykrywanie spalonych żarówek, ale moje pytanie bo on mówi że podejmie się tylko na moją odpowiedzialność...

Prawidłowo wykonany układ na przekaźnikach nie stwarza żadnego zagrożenia.
    Zresztą tył podłączył i nic się nie dzieje, tył też idzie z body ;)
    Albo sam się boi albo mu się nie chce... bo już schował centralkę tak że teraz godzina wykręcania... hehe.
  • Poziom 3  
    To samo mu powiedziałem że co to za różnica skoro tył też z body to się zasłaniał nie wiadomo czym , a prawda jest taka że to szpeci strasznie ;)
    Bo tak to centralka sama w sobie działa prawidłowo ;)
  • Poziom 39  
    Zrobić się da i jest to bezpieczne.
    Temat uważam za wyczerpany :)
  • Poziom 3  
    Czyli powiedzieć żeby się nie mazgaił i robił na moją odpowiedzialność za pomocą tych diód? ;P
  • Poziom 35  
    Nigdy w życiu na Twoją odpowiedzialność. Elektryk wprowadza zmiany w instalacji na podstawie kilku prostych wyliczeń. Jeżeli nie wykonał prawidłowego montażu , oddaje kasę ,a Ty jedziesz do warsztatu.
  • Poziom 3  
    Tak samo mu powiedziałem że jak na moją skoro się nie znam? Tak by było najłatwiej całą winę zrzucić na mnie, co lepsze umawialiśmy się na 170-200 zł a i tak zapłaciłem więcej za mniej, próbując dzwonić do tego Pana już nie oddzwania także tacy to Ci fachowcy, szykuje się dobra opinia na jego temat ;)
  • Poziom 39  
    Ze mnie taki mechanik jak z koziej dupy trąba ale skoro nie odbiera coś jest na rzeczy, albo coś spierdzielił albo np. wiązka idzie w takim miejscu że jest 2h rozbierania. Bo z elektrycznego punktu widzenia to na 95% żaden problem.
  • Poziom 3  
    Jedyne co on odkręcił to przy kolanach schowek pod którym są bezpieczniki, i próg kierowcy, oraz boczek, poza progiem to kwestia kilku minut ;)
    Wbrew pozorom centralny działa dobrze, bagażnik otwiera się zdalnie, centralny domyka szyby i ogólnie dosyć ma spory zasięg, nie licząc źle złożonego wnętrza i otarć to na tym etapie dobrze niby zrobił ale co z tego jak taki a nie inny ;)
  • Poziom 39  
    Znasz może model centralki zamka?
  • Poziom 3  
    Tak dokładnie o to chodziło, dla Panów może być prościej wywnioskować coś ze zdjęcia ale jak mniemam te strzałki to te diody prostownicze które łączymy szeregowo?
  • Poziom 39  
    Dokładnie.
    Można wstawić np. diody 1n5001.
    Graficzna orientacja kierunku.
  • Moderator Samochody
    carrier napisał:
    zrób tak
    ...albo lepiej daj elektrykowi ten schemat, by tak podłączył. Błąd w BCM będzie, ale nie będzie dawał żadnych objawów (będzie widoczny tylko na diagnostyce).
  • Poziom 3  
    tzok napisał:
    carrier napisał:
    zrób tak
    ...albo lepiej daj elektrykowi ten schemat, by tak podłączył. Błąd w BCM będzie, ale nie będzie dawał żadnych objawów (będzie widoczny tylko na diagnostyce).

Jak znajdę nowego normalnego to pewnie tak zrobię, i takiego który uszanuje klienta i nie zdemoluje pół wnętrza ;)