Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja parowa Philips GC 9650 - miga lampka poziomu wody

26 Lip 2019 16:04 132 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam następujący problem: Stacja ma około dwóch lat. Od jakiegoś czasu widać było stopniowy spadek wydajności wyrzutu pary i spore opóźnienie w pierwszym wyrzucie pary po włączeniu - na początku od razu można było pracować, ostatnio dopiero po około trzech minutach od zasygnalizowania gotowości do pracy. Odkamienianie wg instrukcji nie przyniosło rezultatów, więc do bojlera przez otwór spustowy Easy Clean został wlany odkamieniacz. Po wylaniu tą samą drogą odkamieniacza wyleciało sporo kamienia - niektóre kawałki o grubości nawet 2 - 3 mm. Aktualnie po włączeniu miga od razu lampka braku wody w zbiorniku ( bez sygnału dźwiękowego), bojler grzeje, przekaźniki cykają, pompka nie pracuje i stacja nie reaguje na przycisk na stopie uruchamiający parę. Zbiornik wody na próbę został podmieniony na inny i problem nie ustąpił, więc nie jest to kwestia zawieszenia się pływaka. Gdzie i jak szukać przyczyny?
    Dziękuję!
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    W moim Tefalu był podobny problem,u mnie był taki zaworek wychodzący ze zbiornika,on si,e zawiesił.Po odwieszeniu stacja zaczęła działać.
  • Poziom 2  
    Nie, tu jest pływak w zbiorniku, a w stacji w środku czujnik ( mała płytka z trzema kabelkami) i to odpowiada za wskazanie. Czy wlewając do bojlera mocnego odkamieniacza mogłem coś zniszczyć? Przypominam - grzeje, choć jest pusty...