Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Technicolor CGA2121

01 Sie 2019 10:09 1116 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Szukałem, szukałem, nie znalazłem... Netia zainstalowała mi modem/router Technicolor CGA2121. Można się do niego zalogować używając loginu i hasła "user". Niestety daje to dostęp do bardzo podstawowych ustawień. Potrzebuję móc blokować dostęp do neta po adresie MAC karty sieciowej. Takie ustawienia znajdują się w zakładce "zaawansowane", której w ogóle nie ma po zalogowaniu się jako user. Czy zna ktoś login i hasło z prawami administratora? Jedyne jakie znalazłem to admin/ admin_netia - nie działa w tym routerze. Najprostsze admin/admin także nie. Netia, oczywiście, zdradzić nie chce.

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Nie pomogłoby przypadkiem najprostsze rozwiązanie, polegające na zapisaniu ustawień i wciśnięcie RESET na routerze ? To o co Ci chodzi to filtrowanie MAC.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Reset nic nie zmienia. Filtrowanie MAC: chcę mieć możliwość zablokowania jednego z użytkowników, od czasu do czasu... Po zalogowaniu jako user nie ma takiej możliwości. Tylko zmiana nazwy sieci wifi i hasła do niej. Sądzę, że netia blokuje dostęp do innych ustawień. Np. ten sam router u operatora inea bez problemu daje dostęp do zaawansowanych opcji w tym filtrowanie MAC.
  • Poziom 34  
    Zatem pozostaje Ci szukać sposobu na zmianę firmware.

Moderowany przez jimasek:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Specjalista Sieci, Internet
    maciej_333 napisał:
    Zatem pozostaje Ci szukać sposobu na zmianę firmware.

W modemorouterze operatora?
    Nawet jak to zrobi, to kiedy modem wykryje sygnał operatora to podmieni oprogramowanie z powrotem na operatorskie. Inna sprawa jest jak i skąd zdobędzie oprogramowanie fabryczne :D.

@car002
    Chcesz mieć zarządzanie, tylko i wyłącznie kupno własnego routera i podłączenie go do Technicolora jak wszystko poblokowane.
  • Poziom 2  
    OK - dziękuję. Z firmware nie będę kombinował. Dodatkowy router i z głowy.

Pozdrawiam.