Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Technicolor CGA2121

01 Sie 2019 10:09 1116 5
 • Poziom 2  
  Witam.
  Szukałem, szukałem, nie znalazłem... Netia zainstalowała mi modem/router Technicolor CGA2121. Można się do niego zalogować używając loginu i hasła "user". Niestety daje to dostęp do bardzo podstawowych ustawień. Potrzebuję móc blokować dostęp do neta po adresie MAC karty sieciowej. Takie ustawienia znajdują się w zakładce "zaawansowane", której w ogóle nie ma po zalogowaniu się jako user. Czy zna ktoś login i hasło z prawami administratora? Jedyne jakie znalazłem to admin/ admin_netia - nie działa w tym routerze. Najprostsze admin/admin także nie. Netia, oczywiście, zdradzić nie chce.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 34  
  Nie pomogłoby przypadkiem najprostsze rozwiązanie, polegające na zapisaniu ustawień i wciśnięcie RESET na routerze ? To o co Ci chodzi to filtrowanie MAC.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za zainteresowanie.
  Reset nic nie zmienia. Filtrowanie MAC: chcę mieć możliwość zablokowania jednego z użytkowników, od czasu do czasu... Po zalogowaniu jako user nie ma takiej możliwości. Tylko zmiana nazwy sieci wifi i hasła do niej. Sądzę, że netia blokuje dostęp do innych ustawień. Np. ten sam router u operatora inea bez problemu daje dostęp do zaawansowanych opcji w tym filtrowanie MAC.
 • Poziom 34  
  Zatem pozostaje Ci szukać sposobu na zmianę firmware.

  Moderowany przez jimasek:

  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

 • Specjalista Sieci, Internet
  maciej_333 napisał:
  Zatem pozostaje Ci szukać sposobu na zmianę firmware.

  W modemorouterze operatora?
  Nawet jak to zrobi, to kiedy modem wykryje sygnał operatora to podmieni oprogramowanie z powrotem na operatorskie. Inna sprawa jest jak i skąd zdobędzie oprogramowanie fabryczne :D.

  @car002
  Chcesz mieć zarządzanie, tylko i wyłącznie kupno własnego routera i podłączenie go do Technicolora jak wszystko poblokowane.
 • Poziom 2  
  OK - dziękuję. Z firmware nie będę kombinował. Dodatkowy router i z głowy.

  Pozdrawiam.