Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CR-V 2.0 LPG 1997 - Niskie obroty

02 Sie 2019 22:55 87 2
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Honda Cr-v 1997 2,0 ben+gaz automat. Mój problem polega na tym iż obroty w mojej Hondzie są zbyt niskie. Na zimnym silniku odpala od szczała bezproblemowo (miesiąc temu kupiłem nowy akumulator) i trzyma fajnie obroty w okolicy 1100. Jak przejadę kilkanaście km i dobrze się rozgrzeje obroty spadają do 600-500 (silnikiem nie szarpie ani go nie dusi) jakieś 2 miesiące temu mechanik wyczyścił mi przepustnicę i silniczek krokowy (czyszczenie na pewno pomogło bo wcześniej obroty troszeczkę falowały a teraz są stabilne) ale nadal utrzymują się na niskim poziomie. Kupiłem inną przepustnicę od tego samego modelu i mechanik mi wymienił założył nową uszczelkę ale nadal obroty utrzymują się na takim samym poziomie. Jak Panowie myślicie co to może być?? Jak można podnieść w tej sytuacji obroty?? Dodam że po podłączeniu komputera nie ma żadnych błędów. Wyczytałem że jest na przepustnicy taka śrubka (regulacja), ale czy można nią regulować obroty?? Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o informacje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A może warto sprawdzić luzy zaworowe oraz skontrolować układ zapłonowy i zmierzyć kompresje. śrubki na razie bym nie ruszał. w tych silnikach na lpg czesto jest problem z zaworami.
  • Poziom 3  
    Dziekuje za zainteresowanie :) Jesli chzodzi o luzy zaworowe to mam je na bierzaco kontrolowane co 25 000-30 000 km. Jakies pol roku temu mechanik badal mi kompresje i wszystko bylo ok na kazdym cylindrze. Tak ze sam juz nie wiem. Nie chce tez samodzielnie ruszac tej srubki (regulacji) A za co ona dokladnie odpowiada? Pozdrawiam.