Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy

05 Sie 2019 08:42 354 10
  • Poziom 4  
    Siemka moja narzeczona posiada Vectra C z silnikiem 1.8 GTS wybraliśmy się na weekend w góry w trasie zaswiecil się olej więc doalilisny z 400 ml chwilę po tym check engin , podczas jazdy w korku auto straciło moc oraz zaczęły się drgania na silniku temperatura wzrosła do 95 i po czuliśmy smród plastiku. Niezwlocznie zjechalismy do elektro mechanika na diagnozę (załącze zdjęcia) wykazała 9 błędów w tym że jest problem na 4 baniaku, mechanik sprawdził cewki wszystkie sprawne więc od razu pobieglem po świece które wymienilismy wszystkie 4 , zaraz po tym silnik się uspokoił niestety po chwili objawy wróciły check świeci a mechanik zamkną warsztat. Sytuacja wygląda w ten sposób że jesteśmy w trakcie organizacji ślubu kosztowna naprawa silnika wpłynie na gorsza jakość wódki i szynki :p lecz jeśli koszty naprawy maja być wysokie wolał bym by były związane z dobrymi częściami niż cena mechanika, dla tego chciałbym się podjąć naprawy sam gdyż mam jako takie umiejętności oraz małe zaplecze lecz jesli mam pogorszyć sytuację proszę o stanowcze odradzenie :p

Dodano po 13 [minuty]:

Vectre mamy od listopada okazało się że świece były już w opłakanym stanie w sklepie dostałem pasujące do tego silnika lecz na jedną elektrod a wymienione miały 3 elektrody po pracy prześlę zdjęcia. W trakcie całej tej sytuacji był też problem z chłodzeniem i podczas wymiany świec zwróciłem uwagę cieknacy zbiorniczek przelewowy który był klejony oczywiście od razu wymienię, zastanawiam się jaki wpływ miała sytuacja w której dolalem zimnego oleju do rozgrzanego po 150 km jazdy silnika, lecz vectra bierze tego oleju strasznie duże ilości nie przeginajac 0,5 l na 1000 km a na pewno nie cieknie z pod auta i jakoś nad zwyczajnie nie dymi z rury. Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy Opel Vectra C 1.8 GTS - Falujace obroty drgania silnika brak mocy
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Skasuj błędy i sprawdź które wrócą. I zmierz kompresję, bo może nie ma już sensu zawracać sobie głowy tym silnikiem.
  • Poziom 4  
    Szwagros dzięki za wskazówkę :) oczywiście tak zrobię lecz martwi mnie to co piszesz ze nie ma sensu zawracać sobie głowy tym silnikiem :( mogę wiedzieć co podejrzewasz?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Podejrzewa koniec silnika. Zmierz kompresję.
    Świece powinny być z 1 elektrodą, np. NGK ZFR5F 5165.
  • Poziom 4  
    Sebab domyśliłem się że podejrzewa koniec silnika :p liczyłem na odp typu podejrzewam dziura w tłoku pierścienie posypane czy coś w tym stylu. Po pracy prosto pojadę na stację diagnostyczna i dam znać co i jak
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Skoro tyle oleju pije to uszczelniacze zaworowe albo pierścienie. Dziura w tłoku też niewykluczona.
  • Poziom 4  
    Podejrzenia na szczęście się nie sprawdzily :)
    Dopiero wczoraj udało mi się sprawdzić kompresję ulga przyszła wraz z wykreceniem świecy na 4 baniaku ponieważ była zalana, kompresja na 1i 2 14, bar na 3 i 4 14 bar więc ciśnienie zeszło że mnie natychmiast :) jednak padła cewka. Pytanie brzmi czy to wina świec które zostały wymienione . Przed wymiana były 3 elekyrodowe z racji że w górach tylko za zamówienie dostałem na jedną elektrod i moje pytanie brzmi czy zostawić te co są czy kupić takie jak były na 3 elektrody. Zdjęcia świec podeślę po 15.

Dodano po 14 [minuty]:

Chciałbym jak najszybciej rozwiązać problem częstych dolewek oleju. 0,5 l na 1000km. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat ile będzie mnie kosztować wymiana uszczelniaczy zaworowych był bym bardzo wdzięczny, cena samych uszczelniaczy to 100 zł lecz nie wiem jak z tym silnikiem to się odbywa i co podczas takiej naprawy korzystne lub konieczne będzie zrobić ( rozrząd? Jakieś inne uszczelki) czy konieczność jest ściągania głowicy podczas takiej naprawy? Doszły mnie słuchy że da się bez lecz czy przy tym silniku.
  • Poziom 41  
    Wyżej podałem typ świecy. Ona ma prawidłową ciepłotę.
  • Poziom 4  
    Dragon była to wina cewki, ale świece od razu też zmieniłem.