Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] MFC-J5910DW - Zacięcie papieru , dziwne odgłosy

07 Sie 2019 13:24 93 5
  • Poziom 20  
    Witam, posiadam drukarkę MFC-J5910DW. Po włączeniu wyskakiwał komunikat o zacięciu papieru bo rozebraniu i wyczyszczeniu ( enkoder rolki) drukarka zaczęła pobierać papier i drukować ale wydaje mi się że za blisko przysuwa się do zębatki i czasami strasznie trzeszczy. Dodatkowo jeden element chyba nie do końca siedzi w swoim gnieździe ale nie mogę znaleźć nigdzie zdjęć jak powinno być. Dołączam zdjęcia jak wygląda to u mnie w drukarce.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Powodów twojej usterki może być wiele.

Jednym z najczęściej występujących w tym modelu jest zużycie rolki podającej papier. Koszt wymiany niewielki.
    Sprawdz jeszcze czujnik na torze podajnika papieru - otwórz tylną klapę i centralnie na środku powinien wystawać taki plastykowy bolczyk. Jeżeli jest pionowo i po popchnięciu wraca do swojej pierwotnej pozycji jest ok. Jeżeli się zawiesza to sprężynka odmówiła już posłuszeństwa. Jeżeli nie te dwie rzeczy, to zostaje jeszcze silnik podajnika papieru z enkoderem.

Gdybyś miał problem z dostępnoscią części, wtedy zapraszam na priv.
  • Poziom 20  
    Narazie zostałem na etapie dmuchnięcia w paszcze sprężonym powietrzem (strasznie dużo takiego białego pyłu po kartkach było w środku) i zacięcie papieru przestało się pokazywać. Interesuje mnie najbardziej ten plastik ze zdjęcia czy jest w dobrym położeniu.
  • Poziom 18  
    Stefan1121 napisał:
    Interesuje mnie najbardziej ten plastik ze zdjęcia czy jest w dobrym położeniu.

Na dniach dokopię się 6510 i zrobię Ci zdjęcie jak to powinno wyglądać, bo nie pamiętam, ale ten element nie jest znacząco istotny dla poprawnej pracy drukarki.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Cyba sprężynka nie jest na miejscu, powinna być w tym wcięciu.

MFC-J5910DW - Zacięcie papieru , dziwne odgłosy MFC-J5910DW - Zacięcie papieru , dziwne odgłosy
  • Poziom 20  
    Te zdjęcia były bardzo pomocne. cały plastik wypadł z miejsca w którym się powinien znajdować i sprężynka wypadła ze swojego rowka. Wsadzone poprawione drukarka śmiga.
    Dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Zamykam.

Dodano po 1 [minuty]:

J/W