Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po reinstalacji win 7 dodatkowy dysk widzi jako dynamiczny nieprawidłowy

12 Sie 2019 20:08 153 7
  • Poziom 2  
    Przejrzałem tematy na forum dotyczące podobnego problemu ale nie radzę sobie z obsługą DMDE.

W laptopie mam dwa dyski - SSD z systemem i dodatkowy HDD na dane. Po formacie Windows widzi dysk HDD jako dynamiczny nieprawidłowy.

Po usunięciu partycji podstawowej 1TB i przywróceniu partycji Multimedia i Architektura DMDE nie może zapisać zmian z powodu błędu "winerror 87".

W załączniku załączam zrzut ekranu z DMDE oraz wynik skanowania dysku.

Po reinstalacji win 7 dodatkowy dysk widzi jako dynamiczny nieprawidłowy Po reinstalacji win 7 dodatkowy dysk widzi jako dynamiczny nieprawidłowy Po reinstalacji win 7 dodatkowy dysk widzi jako dynamiczny nieprawidłowy

Czy da radę odzyskać ukryte przez Windows partycje?

• Poziom 25  
    Tak - masz szansę. Musisz ustalić, które z tych partycji są Twoje. Numer pierwszego sektora kolejnej powinien być o 1 większy od ostatniego sektora poprzedniej. Możesz sobie pomóc zaglądając do środka przyciskiem "otwórz wolumin". Wstawiając partycje koniecznie zapisz dane wycofywania - pomogą Ci wrócić do stanu poprzedniego, jeśli coś pójdzie nie tak. Przeczytaj instrukcję - dzięki temu obsługa programu staje się łatwiejsza.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Zależy mi na przywróceniu partycji Multimedia i Architektura. Zastanawia mnie dlaczego obie partycje w DMDE są zdublowane. Z tego co się zorientowałem partycja Multimedia która jest większa 682 GB po naciśnięciu "otwórz wolumin" okazuje się być pusta. Te wszystkie partycje "boot" i "volume" są to partycje nie stworzone przeze mnie.

• Poziom 25  
    Sprawdź wszystkie - tak będzie prościej. Jeśli wszystkie będą puste - będziesz musiał je przeskanować. Tak nie widząc Twojego dysku sprawdziłbym mniejsze warianty i zajrzałbym do sektora 1 077 876 736. Może to nie koniec poszukiwań, ale od tego bym zaczął.
  • Poziom 2  
    No więc tak:
    próbuję różnych konfiguracji ustawień partycji w DMDE tak jak na obrazku 1, ale za każdym razem efekt jest taki, że program pokazuje błąd WinError 87 pokazując sektory niemożliwe do zapisania - za każdym razem jest to pierwszy sektor którejś z partycji które chcę przywrócić.

Czy znacie może jakieś rozwiązanie mojego problemu? Szukając w google ciężko znaleźć jakieś informacje na temat tego błędu WinError 87.

Po reinstalacji win 7 dodatkowy dysk widzi jako dynamiczny nieprawidłowy Po reinstalacji win 7 dodatkowy dysk widzi jako dynamiczny nieprawidłowy
  • Poziom 2  
    Panowie, a poratuje któryś z Was instrukcją jak dla idioty, krok po kroku, jak odzyskać te dane? Bo korzystając z youtuba i podobnych wątków na elektrodzie nie daję jednak rady.