Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Czy polskie DVD obsłuży płytę w formacie NTSC?

13 Sie 2019 02:49 219 12
 • Poziom 8  
  Witam!
  Mam nadzieję, że temat i post nie wylecą ze względu na nie ten dział i prostackość pytania.
  Szukam od jakiegoś czasu w sieci, wszędzie, gdzie się da, ale bez rezultatu: mam w domu dwa różne stacjonarne odtwarzacze DVD. Chciałem kupić koncert na płycie DVD (ze Stanów) ale z opisu wynika, że jest on w formacie NTSC i teraz pytanie: czy da się go oglądać w Polsce na normalnym odtwarzaczu? PS. brat "Googiel" nie przyszedł z pomocą.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Większym problemem może być tzw. "Region DVD"
 • Poziom 8  
  Czy mam zatem rozumieć, że mogą zaistnieć jakieś ograniczenia w "grywalności", tzn. to, co kupione w USA (czy gdziekolwiek indziej, poza PL) "u nas" odtwarzać się nie będzie :O ?
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Tak. U nas obowiązujący region to region '2' (dotyczy to Europy zachodniej i nas). I takie odtwarzacze są sprzedawane na naszych terenach. W USA obowiązuje region '1' - i te płyty pójdą tylko na odtwarzaczach z regionem '1'. Czyli musisz mieć taki odtwarzacz. Sprawa dotyczy też odtwarzaczy i nagrywarek w komputerze. ALE jeżeli kupujesz koncerty (nie filmy) to one często mają region '0' - a takie płyty są odtwarzane na wszystkich odtwarzaczach DVD w dowolnym punkcie globu. Reasumując musisz popatrzyć na region DVD. U nasz odtworzysz '2' oraz '0'. Resztę NIE.
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Pozwolę sobie przypomnieć, że regiony dają się patchować. Kiedyś to robiłem w moim dvd za pomocą kupionej w necie kostki ;) Odtwarzacze komputerowe dvd można było potraktować jakimś programem i też było ok.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Świat jest podzielony na kilka stref gdzie Polska znajduje się w regionie 2 a USA w 1 co stwarza problemy z odtworzeniem płyt regionu 1 i innych w Polsce. Odtwarzacze maja możliwość zmiany numeru regionu 5 razy, do niektórych jest nawet firmware znoszące ograniczenia regionalne. Wyjściem może być posiadanie odtwarzacza DVD bez blokady lub zrobienie kopii zapasowej na komputerze (czytnik lub nagrywarka DVD musi być dostosowana regionu płyty) i zdjęcie blokady oraz nagranie na czystą płytę.
  Więcej o zasadach regionów przy sprzedaży płyt DVD i Blu-Ray.
  https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200492990
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD
 • Poziom 8  
  Dzięki Waszym wszystkim sugestiom (za które dzięki wielkie) - bez urazy - zgłupiałem nieco ;-). Patrzę sobie na charakterystykę towaru, który chciałem kupić:
  http://www.marillion.com/shop/dvd/zelande-complete.htm i https://www.discogs.com/Marillion-Holidays-In-Zélande/release/4550704 (mam nadzieję, że to nie niedozwolona reklama) i nie widzę tu żadnej wzmianki o regionie albo więc domyślnym jest "jedynka" i dlatego o tym nie wspomniano albo.... pozostaje mi chyba skierować zapytanie do źródła i tam dopytanie jaki to format/region (jeśli odpowiedzą) z jednoczesną obawą, że zakup może się okazać mimo wszystko pozbawiony sensu. Niezależnie od wszystkiego wielkie dzięki wielkie za fatygę i garść informacji!
 • Poziom 31  
  To nie zgłupienie a mądre ustrzeżenie się przed problematycznym wydatkiem. Kilka lat temu na allegro w 2011 roku była płyta w wersji PAL i w opisie do niej pisze, że może być ona odtwarzana we wszystkich regionach, czyli jeśli już kupować to wersję PAL.
 • Poziom 39  
  Najlepiej zadać pytanie przed kupnem

  Tutaj DVD x 5 (NTSC) jest określona jak o "0":
  Link
 • Poziom 8  
  nomudrek napisał:
  To nie zgłupienie (...)

  Chyba zostałem źle zrozumiany. Nie zamierzałem nikogo obrażać, napisałem o "zgłupieniu" w znaczeniu, że zacząłem się nieco gubić w treściach porad ale teraz jest OK. PS. Doszukałem się jeszcze jednego https://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD "Kod regionu: 2...Polska" a jeśli "dividka" ma 0 to mam obawy czy się w to pchać.

  PS. Może to obok tematu: specjalnie poszukałbym w sieci (żeby ka$y nie marnować) jakiś film "region 0" i pokombinował z odtwarzaczem czy da się "zhackować" wedle tego, co znalazłem tutaj: https://www.videohelp.com/dvdhacks/yamaha-dvd-s550/4400
 • Poziom 34  
  Jak płyta DVD ma kod regionu "0" to się da puścić na każdym odtwarzaczu i nie trzeba nic hakować.
 • Poziom 13  
  Właśnie sprawdziłem, mam płytę DVD Nightwish - End of Innocence z parametrami: NTSC 16:9 & 4:3 , audio : Dolby Digital 5.1 & Dolby stereo, Region all. Wszystko śmiga super (na odtwarzaczach Panasonica). Wniosek mój stąd, że nie ma znaczenia czy PAL czy NTSC, ważny jest Region.