Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony, Ford, Focus, MK2 - Konwerter RCA Radio Sony Mp3 4 Glosniki i Subwoofer

15 Sie 2019 07:32 72 3
  • Poziom 3  
    Witam, a wiec zmienilem plan i chcialbym dolozyc wzmacniacz do mojego auta jak i subwoofer.

Radio Sony MP3, 4x50 Watt na kanal
    Nie posiada wejsc RCA, wiec poszperalem i znalazlem konvertery.

Teraz moje pytanie..
    Jak to wszystko podlaczyc przez konvertery do wzmacniacza?
    Z tego co czytalem, kable ida z radia do glosnikow, a w polowie drogi trzeba je rozgalezic do konvertera high/low i od konvertera podlaczyc do wzmacniacza.

Nie trzeba odrazu poprowadzic kabli od radia do konvertera na wzmacniacz i z wzmaka spowrotem na glosniki?

I drugie pytanie, co myslicie.. Jesli mam wzmacniacz ok. 500 Watt 4 kanalowy
    Lepiej bedzie podlaczyc przod i subwoofer pasywny, czy lepiej bedzie przod i tyl, i dorzucic jakis subwoofer aktywny. (Pisze tutaj w malym budzecie tylko by poprawic dzwiek dla normalnego smiertelnika jak ja)
    Z gory dziekuje
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jak chcesz w tym aucie poprawić granie to wymień radio na jakieś normalne. Co do konwertera to podłączasz równolegle z tylnymi glosnikami. Suba możesz dorzucić jak chcesz
  • Poziom 3  
    Innego 2 Din Radia za takie pieniadze nie znajde, a jestem jeszcze na praktykach wiec..

Rownolegle do tylu? Czyli tylko tyl dostanie moc z wzmacniacza, czy jak mam to rozumiec?
    Chcialem podlaczyc 2 glosniki przednie i subwoofer do 4 kanalowego wzmacniacza za pomoca konverterow.

W poprzednim temacie pisales o glosnikach pioneer, nie myslisz, ze gdyby na przodzie pioneerki 165mm 100Watt siedzialy, do tego tyl w standardzie, subwoofer, wzmacniacz i wygluszyc drzwi to by przyzwoicie nie gralo?

Ogolnie dzieki za rady
  • Poziom 25  
    Kupujesz jeden konwerter i wyciągasz sygnał z tylnych głośników. Możesz z przednich. To nie ma znaczenia. A później rozdzielacz rca i podłączasz wzmak żeby grał przód i tył. Możesz 2 konwertery ale to dodatkowe koszta. Ale za to będzie fader działać i będziesz mógł regulować głośność suba. Co do głośników to wolę sprawną serię. Basu będzie więcej niż w pionkach, chociaż pionki zagrają głośniej, a jak będzie sub to bas też będzie. A i te tanie konwertery według mnie są lipne i źle wpływają na dźwięk. Szczególnie głośników, bo do suba to ujdzie. Poszukaj lepiej jakiegoś magika niech Ci wyciągnie rca z oryginalnego radia, albo szukaj wzmaka z wejściem hi Input. Wtedy nie musisz żadnych konwerterów.