Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato 3.0 mjtd - Wysokie ciśnienie, odcina zapłon

danny12345 17 Aug 2019 00:06 2730 7
 • #1
  danny12345
  Level 5  
  Witam, mam problem z Ducato 2008rok 3.0 mjtd, silnik IVECO.

  Auto odpala normalnie, przez chwile na zimnym silniku niema problemu, ale jak tylko dostanie troche ciepła, przy nagłym dodaniu gazu poniżej 2000 obr/min odcina go i gaśnie.

  Ciśnienie na listwie pod kompem pokazuje ok 390-400 zadane , a zmierzone tyle samo, jeśli powoli dodaje gazu to rośnie identycznie zadane i żądane i nie zgaśnie.  Wtryski sprawdzone na przelew i są ok, czujnik na listwie podmieniony, regulator paliwa podmieniony.

  Jeśli wyciągne przewód powrotu paliwa z wtrysku to strasznie mocno wali paliwem, lecz odrzucam problem z wtryskami bo pod menzurkami mam zaciśniety przewód od przelewu, a gdy tylko go popuszczam to wali mocno z Niego, więc to raczej nie któryś z wtrysków. Powrót do baku odpięty, przewód osobny do bańki i dalej ten sam problem, wali mocno z przewodu powrotnego do bańki i przestaje cisnąć przez węzyki od wtrysków .

  Błąd, który pojawia się po odcieniu i zgaśnieciu auta jest opisany jako :"obwod pompy paliwa wysokiego ciśnienia , wyregulowany".

  Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać?
 • #2
  bearq
  Level 38  
  danny12345 wrote:
  Ciśnienie na listwie pod kompem pokazuje ok 390-400 zadane , a zmierzone tyle samo, jeśli powoli dodaje gazu to rośnie identycznie zadane i żądane i nie zgaśnie.

  A jak mu przyciśniesz to co pokazuje? Może pompka w zbiorniku nie wyrabia? Sprawdzałeś jej ciśnienie podczas deptania?

  Z tymi przelewami wtrysków to sprecyzuj bo raz piszesz że na przelewie są dobre a za chwilę że strasznie Ci przelew rzuca paliwem.
 • #3
  danny12345
  Level 5  
  Jak mu przycisne na postoju to zmierzone strasznie wzrośnie, gdzie zadane jest cisnienie dużo niższe, wtedy odetnie. Tylko wszystko dzieje się jak mu wcisne gaz poniżej 2000obr/min. , Powyzej tych obrotów dużo rzadziej takie coś się dzieje.

  Przelewy z wtrysków są ok, chodzi mi o przewód mały gumowy powrotny który dochodzi do każdego wtrysku pokolei, jeśli sie go odłączy to wali z Niego pod dość wysokim ciśnieniem paliwo. Tak jakby przelew szedł w drugą strone, czyli na wtryski, nie do baku.
 • #4
  Hektar Zahler
  Level 34  
  Zawór na szynie/listwie.
 • #5
  danny12345
  Level 5  
  Zawór na listwie jest podmieniony ze sprawnego auta.
 • #6
  Hektar Zahler
  Level 34  
  Może listwa zwalona, uszczelniacze zaworów dobrze osadzone ? Czepiłbym sie powrotu z niej.
 • #8
  goncia1
  Level 12  
  Witam, czy problem rozwiązany?