Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z grą forza horizon 4 w trybie online oraz trybem multiplayer xbox live

18 Sie 2019 02:03 93 1
 • Poziom 4  
  Witam. Od jakiegoś czasu znowu zacząłem grać w forze horizon 4. Po jakimś czasie zobaczyłem, że wcale nie moge grać online. Problemem była łączność z serwerem (w zakładce "Operacje sieciowe Xbox") oraz z typem konwertera NAT ("Nie można zakwalifikować Teredo"). Po jakiś 15 minutach się z tym uporałem, łączyło mnie i mogłem w spokoju grać online. Po kilku dniach (2-3) gdy wszedłem do lobby to wystąpił błąd ("komputer napotkał problem, zaraz sam sie uruchomi ponownie" jakoś tak). Gdy się zrestartował znowu musiałem powtórzyć czynności, aby grać online. Po tym znowu był problem, aż w końcu gra przestała się uruchamiać (po włączeniu dosłownie wyświetlała się na sekunde i zamykała). Zresetowałem komputer i to samo. Dodam, że po skorzystaniu z części poradnika (https://support.xbox.com/pl-pl/xbox-on-windows/social/troubleshoot-party-chat), a dokładnie tej:

  Uruchom następujące polecenie w wierszu polecenia administratora:
  reg query HKLM\System\CurrentControlSet\Services\TcpIp6\Parameters

  Jeśli wyniki będą zawierać poniższy wiersz, a wyświetlana wartość będzie inna niż 0x0, może to oznaczać, że protokół Teredo jest wyłączony:

  DisabledComponents REG_DWORD 0x8e

  Po próbie grania w online, komputer się resetował oraz przywracał ten sam błąd, czyli "REG_DWORD 0x8e", gdzie powinno być "REG_DWORD 0x0". Oczywiście, wszystko wystąpiło w jeden dzień, a błędów było około 3. Po tym czasie forza przestała się uruchamiać.

 • Poziom 43  
  Odinstaluj Teredo i sprawdź wtedy.