logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie szukać wycieku oleju w Suzuki Baleno 1.3 1999?

gruber9 19 Sie 2019 08:26 870 5
REKLAMA
  • #1 18122906
    gruber9
    Poziom 13  
    Posty: 248
    Pomógł: 12
    Ocena: 82
    Witam. Od pewnego czasu borykam się z problemem wycieku oleju w moim aucie Suzuki Baleno z 1999 roku o pojemności silnika 1.3 (16v, 86km.) Od wymiany ostatniej ubyło mi prawie połowy wartości oleju z bagnetu. Jest to spowodowane wyciekiem, którego źródła już sam nie wiem jak ustalić. Uszczelka pod pokrywą zaworów zmieniana w tamtym roku. Mam wrażenie jak by ciekło gdzieś spod obudowy termostatu, ale skąd tam olej skoro jest płyn? dorzucam zdjęcia, może ktoś potrafi mi doradzić i powiedzieć gdzie szukać problemu?
    Załączniki:
    • Gdzie szukać wycieku oleju w Suzuki Baleno 1.3 1999? IMG_20190819_072222.jpg (3.77 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Gdzie szukać wycieku oleju w Suzuki Baleno 1.3 1999? IMG_20190819_072143.jpg (3.65 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 18122953
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Posty: 21595
    Pomógł: 2511
    Ocena: 2795
    Gazetę pod samochód i będziesz wiedział. Jesli olej znika bez wycieku to może być po prostu spalany (zużycie silnika, prowadnice zaworów itp.
  • REKLAMA
  • #3 18122967
    gruber9
    Poziom 13  
    Posty: 248
    Pomógł: 12
    Ocena: 82
    Właśnie pod samochodem są kropki i plamki oleju. Myślałem, że to źle dokręcony filtr oleju albo śruba spustowa od niego, ale wszystko jest szczelnie tam. Samochód nie pobiera oleju i nie spala. Właśnie olej wycieka z tych okolic co są pokazane na zdjęciu, ale nie mogę zlokalizować gdzie i po prostu oczekuje odpowiedzi z jakiego elementu, bo pojawia się pod obudową termostatu i przez to spływa po obudowie skrzyni biegów i kapie na posadzkę.
  • REKLAMA
  • #4 18123604
    4495redberet
    Poziom 28  
    Posty: 888
    Pomógł: 110
    Ocena: 346
    Możliwe że pusila uszczelka pod głowicą na jakimś kanale splywowym oleju i cieknie.
  • REKLAMA
  • #5 18125496
    gruber9
    Poziom 13  
    Posty: 248
    Pomógł: 12
    Ocena: 82
    Miejmy nadzieję, że nie. A obok termostatu może być jakaś uszczelka?
REKLAMA