Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W211 2.2 Cdi - Nie odpala po regeneracji wtryskiwaczy

03 Mar 2020 07:57 1758 21
  • Level 7  
    Witam,
    Oddałem do regeneracji wtryskiwacze od W211 2.2 cdi we wtryskiwaczach były wymienione końcówki i przelewy.
    Wtryskiwacze zregenerowane i zamontowane do samochodu - samochód nie odpala.
    Po kilku próbach nie odpala - paliwo do wtryskiwacza dochodzi.
    Ponownie wtryskiwacze zdemontowane zawiezione do sprawdzenia - wszystko sprawne (otwierają się na stole)
    Zamontowane z powrotem do samochodu nie odpala.
    Na komputerze brak błędów.
    Z parametrów bieżących ciśnienie na rampie podnosi się do ok 360 bar.
    Wszystkie kostki podpięte, aku naładowany.
    Zdemontowany 1 wtryskiwacz podłączony "na krótko" żeby było widać czy paliwo zacznie lecieć przez wtryskiwacz.
    Po odłączeniu przelewu wężykiem powrotnym leci paliwo (pompa elektryczna).
    Paliwo we wtryskiwaczu leci nadmiarem podczas kręcenia.
    Prąd na kostkach od wtryskiwaczy mierzony multimetrem po uruchomieniu zapłonu ma 0,12V podczas rozruchu skacze do 2,8V ( tyle zdążyłem zauważyć)

Proszę o pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 17  
    po pierwsze miernikiem tego nie sprawdzisz a moze adaptacje wtryskiwaczy trzeba?

Dodano po 6 [minuty]:

Zeby sprawdzic zasilanie wtryskiwacza zalecal bym uzyc oscyloskopu multimetr jest za wolny
  • Level 17  
    praca twojej pompy jest w przedziale 300 do 1600bar
    cisnienie wtryskiwaczy to 1600bar

Dodano po 5 [minuty]:

uklad paliwowy nie jest zapowietzony ?
  • Level 7  
    Nie było nic po za wtryskiwaczami i rurkami od listy odłączane z układu paliwowego.
    Zapowietrzony nie jest a po za tym przy tylu próbach odpalania powinien się odpowietrzyć i cokolwiek łapać.
    Przy takim ciśnieniu powinien się otwierać a one nic nawet kropelki.
  • Level 17  
    Po pierwsze trzeba by bylo zbadac oscyloskopem czy cewki wtryskiwacza dostaja napiecie mirnikiem nie sprawdzisz za duza czestotliwosc jak juz mowilem. A tak na marginesie moje uzadzenie diagnostyczne posiada adaptacje wtryskiwaczy do twojego modelu ;-)
  • Level 7  
    Też mam program do kodowania wtryskiwaczy.
    Ale w nim się nie koduje takie dostałem info od firmy która regenerowała.
    Dzwoniłem do nich ponownie że nie działają kazali przywieźć sprawdzą ponownie.
    Czekam na info zwrotne.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 34  
    Sprawdź czy widzi obroty wału.Co ma kodowanie wtryskiwaczy do odpalania?
  • Level 18  
    Moim zdaniem pomyliłeś kolejność wtyczek.
  • Level 18  
    To strzel mu z plaka w dolot czy chwyci. Krzywdy mu nie zrobisz
  • Level 11  
    W moim s211 3l v6 koduje sie wtryskiwacze, rozmawialem ze znajomym mechanikiem I potwierdzil ze w 2.1 CDI tez sie to robi wiec moze jednak warto sprobowac?
    Jakiego programu uzywasz?
  • Level 11  
    Korando1245 wrote:
    Używam MaxiEcu - kupiony na własne potrzeby.

Wtryski sprawdzone ponownie - sprawne.

Można je zakodować tylko których znaków użyć ? ( nie jest to zdjęcie mojej cewki ale mam ten model)
    Mercedes W211 2.2 Cdi - Nie odpala po regeneracji wtryskiwaczy
    daj mi chwilke, podlacze dlphi do swojego auta, tam jest zdjecie.
    Ok. U mnie jest to kombinacja liter I cyfr, 7 znakow, jesli masz przed liftem to bedzie to jeden znak I jest to prawdopodobnie ten w kolku.
    Przypominam sobie ze kiedys w ASO wymieniali wtryski w firmowym sprinterze 2.7 CDI, bylo to w 2003 roku to kodowali wtryski I wtedy tez byla to pojedyncza cyfra.
    Ktory rok tego twojego mercedesa?
  • Level 18  
    A dałeś je w te same miejsca co były?
  • Level 15  
    Ani kolejność , ani kodowanie w tym roczniku nie robi roboty , żeby nie palił ... zdejmij ptzelewy i kręć- patrz czy z wtrysków idzie paliwo- nie z rurek !!!
  • Level 7  
    Leci paliwo nadmiarem i góry wtrysku.
    Na dwóch cylindrach przedmuch pod podkładkami,
    Tak jak by trochę chodził nie równo i zaczął kopcic na czarno.
    A że ma jeszcze u mnie być poszły wszystkie do sprawdzenia potem do regeneracji.
  • Level 15  
    Te wtryski uruchomisz na prostym próbniku wtryskiwaczy plus przystawka za jakieś grosze i wiesz gdzie problem ... chyba że utwałeś kabel od CKP