Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor na ścianę 55" max 2 tyś

14 Wrz 2019 16:07 1149 53
  • Poziom 3  
    Witam, otóż chcę kupić telewizor najlepiej 55 cali.

- będzie na ścianie (odległość od TV ok. 3.5m)
    - chcę by płynnie działał, szybko się włączał itd
    - czasami będę podłączał na kablu HDMI do komputera i chciałbym, by ładnie wyświetlał to co na monitorze PC
    - jakiś film na CDA czy Netflixie
    - czasami jakiś Youtube
    - dobry kontrast, czerń, ładne kolory
    - dobry dźwięk
    - od czasu do czasu jakiś sport, mecz piłki nożnej itp.

Co byłoby najlepszym wyborem w cenie do 2000zł? Dodam, że może być używany, jak i nowy. Dodam też, że mogę dokupić Xiaomi Mi Box do niego.

Póki co pod uwagę biorę takie telewizory jak:
    - SAMSUNG Ue55NU7452 (cena 1850 na promce w Neonet? tyle, że chyba jedynie odbiór osobisty w wybranych sklepach, bo nie widzę opcji dostawy... no i druga oferta za 1599zł używany z lombardu)
    - LG 55UK6500 (ten miałbym za 1899 z odbiorem osobistym w sklepie)
    - PANASONIC TX58DXU701 (cena 1950 - morele outlet)
  • Poziom 3  
    Widzę brak zainteresowania póki co więc chciałbym tylko jakiejś krótkiej odpowiedzi, która powie mi co mam kupić.

@Ludwik XVI który byłby najlepszym wyborem spośród:
    LG 55UK6500
    SAMSUNG UE55NU7472
    SAMSUNG UE55NU7452

I drugie pytanie - czym się różni w Samsungowych modelach RU, MU i NU; oraz cyfra, która kryje się pod znakiem "x" UE55NU7x52
  • Poziom 7  
    Samsung NU7452 / NU7472
    Seria “7” telewizorów Samsung z cyfrą “4” w nazwie jako jedyna oferuje poszerzoną paletę kolorów, co ma znaczne przełożenie na wygląd filmów Ultra HD, oraz gier .

Czyli masz już odpowiedź. Nie znajdziesz lepszego w tej cenie.
  • Moderator RTV Co kupić
    MU rok 2017
    NU rok 2018
    RU rok 2019

Tak jak F3rgll pisze. Najlepiej zaczynać od Serii 74 Samsunga.
    71 to już typowo budżetowo jak nie ma kasy... Bez BT, bez WCG.

Ostatnie 2 cyfry bez znaczenia. To kolor obudowy, pilot albo kanał sprzedaży. Technicznie to to samo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Mam dziwne wrażenie, że kto jakich wymagań by nie miał - zawsze polecany jest TCL przez Pana wyżej. I już nie wiem czy mam naprawdę tak odbierać, że w tym przypadku lepszy jest TCL od Samsungów z serii NU74xx?
  • Moderator RTV Co kupić
    Jakość obrazu (upłynniacz) jest po stronie RU74.
    Natomiast dodatki, elementy naokoło faktycznie na plus dla TCL. Jeśli ten model ma 2 GB to słabo dla AndroidTV, jeśli ma 3 GB to ok.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    @Ludwik XVI @F3rgII co sądzicie o alternatywnej opcji : LG 55UK6950PLB ?
    Mógłbym go nabyć w cenie 1700zł. Jak ten model ma się w porównaniu do serii Samsunga NU74xx?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    LG to IPS, Samsung to VA - 2 kompletnie inne filozofie matryc w telewizorach.
    Łączy je tylko częstotliwość odświeżania czyli 60Hz.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    @Ludwik XVI śledzę teraz aukcję i głównie skupiam się na zakupie Samsunga serii NU74xx. Planuję zakup najprawdopodobniej używki w cenie do 1700zł - zależy co się pojawi. Gdyby była możliwość znalezienia w outlecie przykładowo LG OLED55B8PLA w cenie do 2500zł to warto byłoby dołożyć te ponad 5 stówek?
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Czyli twierdzisz, że sklep tuszuje sprzedaż, bo ma z nim "problem"? Wielka nieprawda. WIELE RAZY kupiłem już coś taniej i raczej wcale nie było "problemów" - oczywiście mówię o elektronice tj. smartfony czy laptop. Jeżeli mam płacić 4,5-5k za nowego OLED'a, a mogę dostać takiego, tyle, że np. bez jakichś akcesoriów i z porysowaną obudową czy zabrudzeniami w cenie 2,5k to chyba odpowiedź jest jasna i oczywista. Zaoszczędzone pieniądze można chociażby przeznaczyć na co innego. Zresztą... Zapytałem Pana Ludwika, bo z Pana strony i tak spodziewałem się odpowiedzi, która odradzi mi taki zakup, bo widać, że jest Pan zwolennikiem kupna fabrycznie zapakowanego modelu wraz z 2-letnią gwarancją. No i najlepiej z Pana oferty.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Cały czas mówię o sklepie, który sprzedaje w outlecie... Nie o prywatnej osobie.

Dodano po 8 [minuty]:

Też nie rozumiem Twojego podejścia do takiej sytuacji. Twierdzisz jakby każdy telewizor miał być wypalony. Wiele ludzi w ten sposób czy to w lombardach czy tak jak mówię w outletach kupuje - w tym przypadku - telewizor za praktycznie o połowę mniejsze pieniądze, a dostaje to samo. Zresztą jakby był wypalony to by o tym napisali.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    @Ludwik XVI co sądzisz o LG 55EG910V? W cenie 2500 warto? Czy lepiej poczekać i zapolować na 55B7V (ok. 2800zł)/55C8PLA (2600-2700zł)/55B8PLA (2400zł)? Te 3 modele nieaktualne, ale jak poczekam go być może coś z tych modeli się pojawi w takich cenach na outlecie.
  • Poziom 3  
    @Ludwik XVI dlaczego? Outlet ten jest ze sklepu oleole i widzę, że dużo ludzi kupuje tam telewizory i jak na razie brak negatywnych opinii.

Edit. W sensie, że nie poleca Pan ogólnie z outletu telewizorów, czy bardziej odradza Pan zakup OLEDów z outletu?
  • Poziom 3  
    Druga sprawa @Ludwik XVI a czy jest jakaś spora różnica między RU71xx, a NU74xx poza tym, że RU jest nowszy? Jest jakaś różnica w jakości obrazu?

Dodano po 31 [minuty]:

Edit. Chyba już wiem. Mimo, że w RU71xx dodali BT to nadal brak jest WCG i to chyba główny powód do przegranej z NU74xx...?
  • Poziom 3  
    Chodziło mi porównanie między RU71xx, a NU74xx (nie RU74xx).

RU71xx BT posiada z tego co wyczytałem. Więc różnica jest w WCG i minimalnie lepszej jasności po stronie NU74xx?
  • Poziom 3  
    @Ludwik XVI Proszę o jak najszybszą informację jak się ma w porównaniu do serii NU74xx ten model od SONY'ego - 55HX850?
  • Poziom 3  
    Rozumiem, a jakbym przeczekał do Black Friday to orientujesz mniej więcej czy w tej cenie coś lepszego nie wyrwę? O ile wtedy ceny spadają średnio? 10-20%?
  • Moderator RTV Co kupić
    Ok 10% jest taniej na BF. Jednak różnie bywa z promocjami. Zależy ile tv w magazynach mają największe sieci.
    W tym roku późno się nowe modele pojawiły. Trudny rok. Spowolnienie gospodarcze w EU.
  • Poziom 3  
    A LG 55um7510 w porównaniu do samsunga 55nu74xx jak się ma?