logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ

FME 05 Paź 2019 23:02 1773 7
REKLAMA
  • #1 18203886
    FME
    Poziom 6  
    Posty: 3
    Ocena: 5
    Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ
    Silnik jednofazowy, 6 przewodów na tabliczce.

    Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 18204038
    zetdeel
    Poziom 39  
    Posty: 3463
    Pomógł: 719
    Ocena: 881
    Proszę zamieścić wyraźne zdjęcie tabliczki znamionowej.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 18205402
    FME
    Poziom 6  
    Posty: 3
    Ocena: 5
    Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ


    Dodano po 17 [minuty]:

    Chodzi mi oto że jest możliwe podłączenie tego silnika również w trójkąt .zaznaczam ze jest to silnik jednofazowy rosyjskiej konstrukcji z lat chyba 90 -tych.
    Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ

    Ale nie jestem tego pewny brak fabrycznych schematów podłączenia do sieci jednofazowej tego typu silnika aczkolwiek zciski na silniku odpowiadają powyższym schematom
    Załączniki:
    • Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ Tabliczka znamionowa.jpg (122.9 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ Tabliczka znamionowa.jpg (122.9 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • Pomocny post
    #5 18205601
    Krzysztof Reszka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 10574
    Pomógł: 609
    Ocena: 1548
    FME napisał:
    Chodzi mi oto że jest możliwe podłączenie tego silnika również w trójkąt

    A w jakim celu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 18205905
    zetdeel
    Poziom 39  
    Posty: 3463
    Pomógł: 719
    Ocena: 881
    Z tego, co popatrzyłem na forach rosyjskich, silnik jest nawinięty jako 3-fazowy. W związku z tym podłączasz posiłkując się schematem na deklu (wyprowadzeniem przewodu -dławikiem do siebie): jeden przewód zasilania do lewego zacisku, drugi przewód do środkowego lub prawego zacisku. W zależności, do którego zacisku podłączysz, otrzymasz lewe lub prawe obroty. Kondensator 120µF / 250V AC.
    Nie podłączaj silnika bez kondensatora; spalisz uzwojenie. Przy napięciu 220 / 230V silnik musi być połączony w gwiazdę. Przy połączeniu w trójkąt silnik może pracować tylko pod napięciem 127V, przy odpowiednim zwiększeniu pojemności kondensatora.
  • #7 18206482
    FME
    Poziom 6  
    Posty: 3
    Ocena: 5
    Krzysztof Reszka napisał:
    FME napisał:
    Chodzi mi oto że jest możliwe podłączenie tego silnika również w trójkąt

    A w jakim celu.
    .W połączeniu w gwiazde uzyskuje 0koło 60 % mocy .Możę w trójkąt osiąganę całą moc to jest 1,1KW jak jest na znamionowej tabliczce przy kondensatorze 120 mikro faradów tak jak to jest na tabliczce znamionowej.

    Dodano po 36 [minuty]:

    https://obrazki.elektroda.pl/2719571200_1570309106.jpg czyli w ten sposób jak mam rozumieć jak na zdjęciu.Dziękuje za pomoc i zaangażowanie.i poświecenie tematu .
    Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ


    Dodano po 14 [minuty]:

    Silnik działa w połączeniu w gwiazdę. z kondensatorem jak na tabliczce znamionowej jest podany.120 mikro f. Nie będę próbował połączyć w trójkąt.Gdyż to silnik mego kolegi .Dziękuje za uwagi i pomoc .Koniec zadania.
  • Pomocny post
    #8 18206759
    Krzysztof Reszka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 10574
    Pomógł: 609
    Ocena: 1548
    FME napisał:
    W połączeniu w gwiazde uzyskuje 0koło 60 % mocy .Możę w trójkąt osiąganę całą moc to jest 1,1KW jak jest na znamionowej tabliczce przy kondensatorze 120 mikro faradów tak jak to jest na tabliczce znamionowej.

    Dodam od siebie na koniec schemat takiego silnika który był kiedyś na naszym forum . I skąd wniosek że moc obecnie to tylko 60%. Zgodnie z tabliczką ma obecnie 1,1 kW . Przy założeniu że uzwojenia są symetryczne to zasilić z sieci można je jedynie poprzez falownik jednofazowy.
    Jak podłączyć stary rosyjski silnik jednofazowy kondensatorowy 4AMAT80A2YZ

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o podłączenie starego jednofazowego silnika kondensatorowego 4AMAT80A2YZ, który ma 6 przewodów. Odpowiedzi sugerują, aby zamieścić wyraźne zdjęcie tabliczki znamionowej oraz zwracają uwagę na schemat podłączenia umieszczony na pokrywce silnika. Silnik, według informacji z rosyjskich forów, jest nawinięty jako 3-fazowy, co oznacza, że można go podłączyć w gwiazdę lub trójkąt. W przypadku podłączenia w gwiazdę, silnik osiąga około 60% mocy, natomiast w trójkącie może uzyskać pełną moc 1,1 kW przy kondensatorze 120 µF. Użytkownik decyduje się na podłączenie w gwiazdę, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.
REKLAMA