logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nissan Qashqai 2.0 2007r - Błąd P300 i P301, wymiana cewki i świec, problem z tempomatem

T.O.M.M.Y 03 Lis 2019 08:34 10980 9
REKLAMA
  • #1 18255072
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 122
    Mam problem z wypadaniem zapłonu w Nissan Qashqai 2.0 2007r benzyna + gaz. Do tej pory wymieniłem bo pojawiał się błąd P301 cewkę na pierwszym cylindrze. Cewka firmy Delphi. Wymieniłem też wszystkie świece zapłonowe na Beru. No i mam dalej problem. Dziś znów pojawił się błąd po podłączeniu komputera P300. Zastanawia mnie że za każdym razem też wyskakuje błąd odnośnie tempomatu
    Załączniki:
    • Nissan Qashqai 2.0 2007r - Błąd P300 i P301, wymiana cewki i świec, problem z tempomatem blad.png (46.88 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 18255119
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 18255555
    genek1000
    Poziom 35  
    Posty: 2292
    Pomógł: 289
    Ocena: 1055
    T.O.M.M.Y napisał:
    Zastanawia mnie że za każdym razem też wyskakuje błąd odnośnie tempomatu

    Błąd związany z tempomatem pojawia się zawsze w związku z innym błędem silnika.
    Logiczne jest , skoro jest jakiś błąd w silniku , i silnik np. nie ma pełnych osiągów to lepiej wyłączyć / uniemożliwić włączenie tempomatu i oddać kontrole nad samochodem użytkownikowi .
    Silnik ma pasożyta który zwie się LPG .
    Obawiam się , że trzeba się przygotować na kontrolę zaworów/ remont głowicy
  • REKLAMA
  • #4 18353697
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 122
    Mam Panowie ciągły problem z wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze. Wymieniłem świece na NGK do tego cewki zapłonowe a problem jak się pojawia tak jest. Dziś zmierzyłem ciśnienie na cylindrach na wszystkich równo po 10 na 4 trochę mniej nie całe 10. Silnik na benzynie równo pracuje.
  • #6 18353717
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 122
    Zastanawiam się czy nie za małe ciśnienie na cylindrach (kompresja).
  • REKLAMA
  • #7 18361566
    genek1000
    Poziom 35  
    Posty: 2292
    Pomógł: 289
    Ocena: 1055
    T.O.M.M.Y napisał:
    Dziś zmierzyłem ciśnienie na cylindrach na wszystkich równo po 10 na 4 trochę mniej nie całe 10.
    T.O.M.M.Y napisał:
    Zastanawiam się czy nie za małe ciśnienie na cylindrach (kompresja)

    Wg. Danych producenta to dużo za mało

    Nissan Qashqai 2.0 2007r - Błąd P300 i P301, wymiana cewki i świec, problem z tempomatem
    Min. 11.4 bar STAND. 13.9 bar
    Ekologiczne paliwo zrobiło swoje :cry:
  • #8 18404368
    T.O.M.M.Y
    Poziom 16  
    Posty: 534
    Pomógł: 3
    Ocena: 122
    Nie do końca złe ciśnienie bo ciężko jest zmierzyć bo tam są zmienne fazy rozrządu
  • #10 20748915
    Piter.
    Poziom 12  
    Posty: 134
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Który to czwarty cylinder jak patrzymy na komorę silnika ?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wypadaniem zapłonu w Nissan Qashqai 2.0 z 2007 roku, związany z błędami P300 i P301. Po wymianie cewki zapłonowej na Delphi oraz świec zapłonowych na Beru, problem nadal występuje. Pojawia się również błąd związany z tempomatem, co sugeruje, że może być on powiązany z innymi problemami silnika. Użytkownicy sugerują sprawdzenie ciśnienia sprężania, wtryskiwaczy oraz ewentualne zamiany miejscami wtryskiwaczy gazu. Wskazano również na możliwość niskiego ciśnienia na cylindrach, co może wymagać dalszej diagnostyki, w tym kontroli zaworów lub remontu głowicy.
REKLAMA