Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kieszeń usb + dysk 2TB i wykrywanie w nowym kompie

07 Lis 2019 15:15 108 16
  • Poziom 17  
    Dzień dobry, pragnę zapytać czy dobrze myślę. Mam problem z kieszenią na dysk 3.5cala w którym umiejscowiłem dysk sata wd black 2TB. Kieszeń składa się z dysku, zasilacza do prądu i przewodu takiego od drukarki pod usb. Problem który skłonił mnie do napisania zapytania jest następujący komp 1 laptop po podłączeniu dysku wszystko działa, komputer 2 składak też działa, komputer 3 też działa komputer, 4 nie działa dysk a objaw jest taki że port usb załącza się i ponownie rozłącza tak w kółko, jakby ktoś podłączał i odłączał go cały czas. Zagwozdka jest to, że to nowy komputer z fabryki. Nie jest uszkodzony ponieważ kolejny taki przypadek był na delu optiplex 9020. Dysk nie stuka i daje się go sformatować tam gdzie jest wykrywany.

Pomysł który wymyśliłem to wziąć kawałek kabla usbx2 i przedni panel od obudowy dolutować kabel tak aby były na złączu usb jednym (pierwszy kabel prąd i dane drugi tylko prąd) i sprawdzić czy działa.
  • Fabryka prądu

• Poziom 43  
    Nic Ci to nie da ponieważ po USB przesyłane są tylko dane - dlatego w pierwszej kolejności należy podłączyć zasilacz.
  • Poziom 17  
    przy napędach zewnętrznych cd/dvd są podwójne wtyczki usb i myśle że taki efekt chciałbym uzyskać jak tam ale czy zadziała to nie wiem
  • Fabryka prądu

• Poziom 43  
    Są, przy starszych dyskach 2,5" a Ty masz 3,5" z zewnętrznym zasilaczem.
    Nic Ci to nie da bo po USB przesyłane są TYLKO dane w Twoim przypadku.
  • Poziom 17  
    A to nie jest tak że zasilacz do tej kieszeni ma obsługę tylko dysku na zasadzie prądu a elektronika tramsji taki jakby kontroler/przetwornik sata jest uruchamiany z portu USB gdzie idzie 5v

• Poziom 43  
    Rozbierz obudowę to się przekonasz że zasila i dysk i elektronikę.
  • Poziom 17  
    kurcze chyba masz racje bo ten taki kwadratowy udkład niby procesor ma scieżki prosto z wtyczki zasilacza to pytanie dla czego nie działa ??

• Poziom 43  
    Sprawdzone w innych portach? W nowym komputerze nie podłączasz przypadkiem pod USB 3.0?
    Jeśli podłączasz do FP to podłącz bezpośrednio z tyłu do płyty.
  • Poziom 17  
    sprawdzone na wszystkich portach tak samo załącza się i wyłącza się

• Poziom 43  
    Zmień kabel USB na inny.
  • Poziom 17  
    jako drugie sprawdzone to samo

• Poziom 43  
    Podłączałeś dysk przed uruchomieniem komputera?
  • Poziom 17  
    tak i tutaj jest zagwostak jak jest podłączony to nie można wejść do biosu

• Poziom 43  
    Co to za obudowa?
    Dysk sprawny w pełni?
  • Poziom 32  
    W czwartym komputerze jest problem z kablem USB lub gniazdami USB, które blokują test POST w trakcie uruchamiania komputera z podłączonym dyskiem i powodują problem z wykryciem dysku przy podłączeniu go do działającego komputera. Czy była próba podłączenia dysku za pomocą innego kabla?
  • Poziom 17  
    na 3 chodzi 4 to nowy komputera ale sprawdziłem jeszcze na 5 dell optiplex 9020 i to samo a na komputerach których chodzi to też delle tylko lapki