Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filmy DivX na laptopie z Trident CyberBlade

Przemyslaw 21 Sep 2005 19:39 2341 17
    Przemyslaw
    Level 28  
    Ostatnio stalem sie posiadaczem komputera Toshiba Sattelite 1800-911. Procesor PIII/1,1GHz, 256DDR, HDD80GB, CD/DVD.
    Komputer ma swiezo zainstalowany Windows XP SP2 + kodeki klcodec, fddshow, indeo... jako odtwarzacz Allplayera i Vplayera.
    Instalowalem juz taki zestaw na stacjonarnych Celeronach 600-1000MHz i zazwyczaj nie bylo klopotow, co najwyzej na tych wolniejszych, problemy z synchronizacja dzwieku.
    Natomiast ta Toshiba radzi sobie z filmami bardzo zle. Obraz skacze, zacina sie. W sumie to nie znalazlem takiego DivXa, ktory w 100% bedzie dobrze chodzil.
    Co byscie radzili? Komputer ma zainstalowane "najnowsze" drivery grafy ze strony Toshiby, reszte sterownikow Windows zainstalowal sam, wiec nic juz nie zmienialem. Moze problem tkwi w tym, ze zintegrowana grafa Tridenta korzysta z RAMu komputera? Ma jej przydzielone "az" 16MB. Własnego RAMu nie posiada.
    Korzystalem z Cel600 z Virgem 4MB na PCI i efekt byl o nieco lepszy. Co jest nie tak z ta Toshibą? Da sie cos zrobic, zeby ten komputer odtwarzal filmy? Proc silny, kasy niemalo kosztowal a tu taka lipa. Nie mowie, ze on mi potrzebny tylko do odtwarzania divxow, ale zawiodl bym sie znacznie gdyby taka jego funkcja mi odpadla... :(
  • Helpful post
    Hucul
    Level 39  
    Ja na toshibie z procem chyba 600 czy 700 Mhz i z grafą neomagic oglądałem divxy , ale też większość się cięła . Odtwarzasz z płyt czy z twardziela :?:
    Myślę , że nie przeskoczysz "wąskiego gardła" grafiki :cry:
  • Helpful post
    emj
    Level 14  
    To dziwne ze przy takim sprzecie masz problemy z odtwarzaniem filmow.
    Zrob tak:
    1.Odinstaluj wszystkie kodecki jakie masz lacznie z playerami.
    2. Sprobuj zainstalowac http://nowe.pl/modules/mydownloads/singlefile.php?cid=9&lid=141
    wedlug mnie to najlepsze kodecki jakie sa mi odtwarzaly film na komputerze 300MHz, 64RAM i karcie graficznej 8mb.
  • Helpful post
    Yoga
    Level 21  
    Spróbuj zwiększyć jeszcze przydział pamięci dla grafiki.
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    Sprawdź czy na stronie Toshiby nie ma jakiś sterowników dla Twojego komputera pod Windows XP, zwłaszcza od płyty głównej/chipsetu.
    Przemyslaw
    Level 28  
    Przeprowadzilem testy grafy Twoim programem. Wyniki sa w zalaczniku. Jesli bys mogl zerknac... bo ja troche nie wiem co one oznaczaja :(
    Zainstalowalem te "klcodec250f" po wczesniejszym zdeinstalowaniu wszystkiego i faktycznie jest troche lepiej. Da sie nawet ogladac, tylko czasami sie zatnie i z trudem rusza. Film przegralem na HDD.
    rozdzielczosci inne niz 1024x768 nie maja sensu bo na matrycy wygladaja fatalnie.
    Zerknijcie tylko na te wyniki bo chce wiedziec, czy wina lezy po stronie kompa czy driverow?
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    Twoja karta (albo raczej jej sterowniki) mają problemy z obsługą nakłądki w niektórych trybach. Poszukaj innych sterowników do tej karty, nie koniecznie muszą być dedykowane dla twojej Toshiby... spróbuj referencyjnych sterowników Tridenta.
  • Helpful post
    Platon
    Level 42  
    ilstalujesz jedna poaczke kodekow, pozniej druga.
    Trzeba bylo poprzestac na ffdshow (i ew xvid) i AC3. A potem dopiero bawic sie w jakies kopdeki jak cos nie dziala. Sprobuj odtwarzacz Video Lan Client - ma wlasne kodeki, i jezeli w nim nie bedzie dobrze dzialac, to problem jest sprzetowy/sterownikowy, i zamiana kodekow nei ma sensu.
  • Helpful post
    gader
    Level 26  
    hm 16 mb starczy do ogladania filmow

ze screenow wynika ze grafika i kodeki pewnie sa dobre przyczyny trzeba szukac
    gdzies indziej wyglada to na slaba przepustowosc pamieci lub problem z chipsetem

jesli upgrad'y nie pomagaja to zrob downgrade sterownikow mozna tez na probe
    zainstalowac windows 2k i zobaczyc czy tez tak sie dzieje (lub inny sys. op.)
    Przemyslaw
    Level 28  
    Wiec tak: Przydzielic wiecej grafice sie nie da (albo nie umiem). W biosie nie ma takiej funkcji, w ToshibaConsole tez nie znalazlem. Ale nawet te 16MB na Rivie czy 4 na Virge starczalo w zupelnosci aby divxy szly - sam odpalalem.
    Windows XP raczej musi taki zostac, bo mam go na CD i nalepce i dla filmow raczej nie kupie W98 ani nie bede pirata instalowal.
    FFDShow instalowalem na samym poczatku ale troche ciely. Po doinstalowaniu K-Lite Codec Pack v1.6 stala sie kupa a jak to zdeinstalowalem i wgralem tylko K-Lite 2.50f, nie jest tak zle - wiekszosc filmow chodzi tylko zacinaja sie przy probie, np przewiniecia, etc. Sprobuje jeszcze to VLC. Dzieki Wam wszystkim za pomoc.
    --------------------------------------
    Po zainstalowaniu wszystkich pierdół ze strony Toshiby, wgraniu troche nowszych sterownikow od karty i odinstalowaniu kodekow Indeop, sytuacja znacznie sie zmienila. Screen przesylam. Co teraz o tym sadzicie?
    W kazdym razie filmy chodza bez przyciecia z hdd, z cd-romu sa problemy ale to juz wina napedu.
    Tak wogole, czy ten program ddtester mozna uwazac za wiarygodny? U kumpla na centrino wychodzi ponad 1000fps we wszystkich trybach, u mnie w domu na Ath2G/GF4/MX400/64MB, 72fps a w pracy na Cel1G/Intelu740/8MB - ok. 100fps.
    Czy te 1000fps jest mozliwe?
    tzok
    Moderator of Cars
    Wyłącz synchronizację gnerowania obrazu z odświerzaniem monitora to będziesz miał wyższe wyniki, tak mągą być tylko wielokrotnością ustawionego odświeżania.
    Przemyslaw
    Level 28  
    Czy moglbys mi podpowiedziec jak to zrobic? Przepraszam za moze glupie pytanie ale nic nie moge wymyslic. Odswiezanie mam na 60Hz i nic nie moge przestawic. Sandra wyswietla mi liste trybow ale wszystkie sa na 60Hz. Jak wyłączyć tą synchronizację?
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    W zaawansowanych ustawieniach sterownika karty graficznej dot. DirectX/OpenGl poszukaj opcji "Synchronizacja pionowa" lub "VSync".
    To da dużo fps ale nie polecam, bo zwłaszcza na LCD może to fatalnie wyglądać...
  • Helpful post
    gader
    Level 26  
    Przemyslaw wrote:
    Wiec tak: Przydzielic wiecej grafice sie nie da (albo nie umiem). W biosie nie ma takiej funkcji, w ToshibaConsole tez nie znalazlem. Ale nawet te 16MB na Rivie czy 4 na Virge starczalo w zupelnosci aby divxy szly - sam odpalalem.
    Windows XP raczej musi taki zostac, bo mam go na CD i nalepce i dla filmow raczej nie kupie W98 ani nie bede pirata instalowal.
    FFDShow instalowalem na samym poczatku ale troche ciely. Po doinstalowaniu K-Lite Codec Pack v1.6 stala sie kupa a jak to zdeinstalowalem i wgralem tylko K-Lite 2.50f, nie jest tak zle - wiekszosc filmow chodzi tylko zacinaja sie przy probie, np przewiniecia, etc. Sprobuje jeszcze to VLC. Dzieki Wam wszystkim za pomoc.
    --------------------------------------
    Po zainstalowaniu wszystkich pierdół ze strony Toshiby, wgraniu troche nowszych sterownikow od karty i odinstalowaniu kodekow Indeop, sytuacja znacznie sie zmienila. Screen przesylam. Co teraz o tym sadzicie?
    W kazdym razie filmy chodza bez przyciecia z hdd, z cd-romu sa problemy ale to juz wina napedu.
    Tak wogole, czy ten program ddtester mozna uwazac za wiarygodny? U kumpla na centrino wychodzi ponad 1000fps we wszystkich trybach, u mnie w domu na Ath2G/GF4/MX400/64MB, 72fps a w pracy na Cel1G/Intelu740/8MB - ok. 100fps.
    Czy te 1000fps jest mozliwe?

teraz wyglada to ok, jesli wyniki sa ponizej czestotliwosci odswierania czyli okolo 60 Hz
    np 20-30 fps to znaczy ze cos jest nie tak 200 i 1000 fps mozliwe : )
    Przemyslaw
    Level 28  
    Serdecznie dziekuje za pomoc. Problem chyba mozna nazwac rozwiaznym. Po wykapaniu lasera w izopropanolu, nawet CD odzyskal sprawnosc i calkiem dobrze czyta i filmy chodza bezposrednio z plyty. Problem jest jeszcze z odtwarzaniem RMVB ale to juz chyba poza silami tego sprzetu.

Moderated By jankolo:

Temat zamykam