Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Astra G 1,2 12V Z12XE 2001 - Ustawienie rozrządu

26 Lis 2019 06:15 294 3
  • Poziom 4  
    Witam, kupiłem starą Astrę z 2001 roku aby jeździć do uruchomienia mojego Peugeot'a. Ponieważ strasznie grzechotał, wymieniłem popychacze, olej i filtr. Pomogło sporo, ale chyba lekko przestawiłem koło impulsowe położenia wałka rozrządu. Rozrząd ustawiałem bez przyrządów, jedynie zablokowałem wałki płaskownikiem 5 mm i spiąłem łańcuch z kołami opaskami.W tym silniku wałki nie mają wpustów, tylko siła tarcia trzyma koła w ustalonej pozycji. Zapomniałem oznaczyć położenie tego koła impulsowego, bo nie spodziewałem się, że tam nie ma wpustu czy kołka. Teraz przy około 2,5 tys. obrotów ma lekką czkawkę, lekką dziurę w gazie no i obroty po uruchomieniu nawet ciepłego przez kilka/kilkanaście sekund są około 1600. Czy ktoś wie , jak ustawić to koło bez przyrządu KM954 lub ma wymiary do sporządzenia szablonu? I do czego w ogóle służy to koło ?
    Ponieważ mam zamiar Astrę sprzedać, gdy tylko mój Peugeot będzie sprawny, nie rozważam kupna w Niemczech zestawu do ustwiania rozrządu. Kupiony w Polsce z przesyłką będzie kosztował podwójnie. Moja prośba do posiadaczy takiego przyrządu, numer KM 954 oraz KM952 -proszę o położenie przyrządu KM954 na kartce papieru, odrysowanie i pomiar wg załączonego rysunku. Oprócz tego proszę też o zwymiarowanie trzpienia blokady silnika nr KM952. Na podstawie tych wymiarów sporządzę szablon do impulsatora (do czego służy?) i sprawdzenia ew. korekty ustawienia. Z góry dziękuję Opel Astra G 1,2 12V Z12XE 2001 - Ustawienie rozrządu Opel Astra G 1,2 12V Z12XE 2001 - Ustawienie rozrządu

Dodano po 2 [minuty]:

Na zdjęciu,źle wykonanym, nie widać średnic wałk, oznaczonych D i d. Proszę pamiętać o średnicach. Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że oczywiście pali się Check Engine.
  • Poziom 4  
    Super, bardzo dziękuję.
  • Poziom 4  
    Super, bardzo dziękuję.

Dodano po 2 [minuty]:

Bede wycinał szablon z cienkiej blachy a trzpień? Jeszcze nie wiem. Jak wymyślę prosty sposób bez toakrki, to napiszę.