Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Ecokondens integra ll plus opentherm round z wifi

Zangon 28 Nov 2019 21:19 2385 34
    Zangon
    Level 5  
    Witam, mam ecokondens integra ll I kupiłam do tego pakiet sterujący round z wifi. Problem w tym że nie ma Internetu w tym domu bo to dom sezonowy ale chce używać tego pakietu żeby ustawić temp minimalną na 12 stopni przez zimę . Termet nie wie bo mówi że jak nie ma Internetu to nie będzie działać ale pisze że bramka sterownika to bramka on/off czyli rozumiem że może działać bez Internetu. Honeywell powiedział że wystarczy pokrętło w regulatorze round przekręcić i ustawić na temp jaką się będzie chciało no to ustawiłam na 12 ale piec grzeje dalej i round pokazuje że jest 20 stopni. Zaczęłam szukać po necie bo bez sensu że zestaw na który wydałam prawie 600zl okaże się bezuzyteczny. Znalazłam instrukcję tego rounda i pisze że muszę nawiązać połączenie pomiędzy roundem A tym sterownikiem. No to wg instrukcji wciskam przycisk na sterowniku przez 5 sekund i czekam na diode żeby się zapaliła na czerwono i migała i.. Nic. Nie świeci się A round dalej wraca do trybu szukania połączenia. Co jest nie tak? Czy faktycznie przez to że nie ma tego Internetu? A co mają zrobić ludzie którym nagle Internet odcieli bo nie mają na rachunki np? Gotować się bo piec hula w najlepsze czy marznąć bo muszą całkiem wyłączyć żeby tyle gazu nie szło.. pomocy. Dziękuję
  • Helpful post
    Wojtermet25
    Level 30  
    Będzie działać bez internetu tylko trzeba sparować termostat z bramką. Proszę poszukać na YT są filmiki jak to zrobić, nie po polsku ale pokazane fajnie. Tu przykład ale dla bramki Open therm https://youtu.be/efM__yjyggU
    W wyszukiwaniu wpisz model Twojej bramki onoff
    Zangon
    Level 5  
    Dziękuję za tak szybką i pozytywną odpowiedź. Widziałam filmik i będę jutro kombinować tylko dlaczego ta dioda na bramce się nie świeci? To mnie dziwi? Czy możliwe że kabelek w piecu nie jest podłączony czy może bramka źle zamontowana? Kabel od bramki jest w ścianie.. Trzeba kłuć? : (
  • Helpful post
    Wojtermet25
    Level 30  
    Jeżeli to faktycznie bramka on off to powinna byś połączona 2 kabelkami z kotłem i osobnym kablem do zasilania. Daj model tej bramki, albo jakieś fotki.

Dodano po 6 [minuty]:

Czy to coś takiego https://youtu.be/jYWdM3Oydmo

Dodano po 3 [minuty]:

Sorki ale strasznie mnie kłuje w oczy 😉
    W ścianie nie trzeba kuć, tak myślę 😀
    Zangon
    Level 5  
    Poniżej link ze strony termet (bramka trochę inna niż z yt) A jutro zobaczę numer modelu i podam ze zdjęciami Termet Ecokondens integra ll plus opentherm round z wifi
    Bardzo dziękuję za oferowaną pomoc : )
    Mam nadzieję że nie trzeba będzie kłuć 🤗
  • Helpful post
    Wojtermet25
    Level 30  
    To jest bramka open therm i powinna być podłączoną do zacisków OT w kotle a u Ciebie pewnie instalator połączył pod styki termostatu gdzie fabrycznie była zworka.
    On bierze zasilanie z kotła.

Dodano po 13 [minuty]:

I jeszcze taka uwaga, fabrycznie jest to sparowane i być może po poprawnym podłączeniu do kotła będzie działać.
    Zangon
    Level 5  
    🤗🤗🤗 dziękuję w poniedziałek zadzwonię do serwisu żeby przyjechali jak coś to mogę się powołać na info od Pana?
    Zangon
    Level 5  
    Pan od instalacji gazu montował piec i rozprowadził gaz. Elektrycy podpinali bramkę / sterownik (To białe pudełeczko na ścianie) bo zmieniali całą instalację elektryczną w budynku. Pierwsze odpalenie/uruchomienie zrobił Pan z serwisu termet na zasadzie szybko szybko.. Elektrycy i, żebym nie skłamała, Pan od serwisu powiedzieli że round i pogodowka nie będą działać jeżeli nie ma Internetu..
    W poniedziałek przyjedzie inny autoryzowany Pan od serwisu i będzie ustawiał. Przez telefon nic nie mówił że się nie da więc chyba będzie sprawa załatwiona. Na kartce już zapisuję pytania które muszę mu zadać m.in. o te jakieś krzywe grzewcze żeby mi dobrze ustawił : )
    Chce 12 stopni w domu przez zimę, żeby piec się wyłączał jak dojdzie do 14 i włączał jak spadnie do 10.. muszę zapytać o tryb lato/ zima i o wogole podstawy jak taki piec się używa.. bo to gaz i nie chce żeby dom wybuchł..
    Wojtermet25
    Level 30  
    No niestety takich mamy fahofców, a jeszcze jak mają autoryzację to już nie pogadasz.
    Bramka OT (ta skrzyneczka) połączona z kotłem współpracuje z termostatem Round bez dostępu internetu, on jest potrzebny tylko do zdalnego zarządzania kotłem przez aplikację.
    Odnośnie krzywych grzewczych to raczej nie licz na serwisanta, że dobierze je do konkretnego obiektu, bo to wymaga trochę czasu. Najważniejsze, żeby wytłumaczył jak je zmieniać i sama powoli dojdziesz która będzie odpowiednia. Ale to nie problem, najważniejsze żeby działał termostat a resztę się dostroi.
    Napisz może jeszcze jaki sposób ogrzewania (grzejniki czy podłogowe) i jak teraz grzejesz (stała temperatura z kotła czy już sterowanie pogodowe).

Dodano po 22 [minuty]:

A czy jest zamontowany czujnik zewnętrzny, bo jest konieczny do regulacji pogodowej?
    Przyczyną nie działania tej bramki może być nie usunięta zworka z zacisków termostatu.
    Zangon
    Level 5  
    Tak jest czujnik pogodowy zamontowany. Kupiłam bo zależy mi na optymalnej temperaturze wewnątrz podczas zimy jak nikogo tam nie ma. Dlatego też kupiłam tego rounda żeby ustawić temp na min. Internet wybrałam bo myślałam że upc wi-free mi podejdzie ale nie wychwytuje sygnału więc to jest narazie zbędne. Kiedyś w przyszłości może założę Internet o minimalnych prędkościach żeby tylko załapało sygnał pod tą aplikację.
    Co do fachowców to zgadzam się bo nieraz miałam sytuację z tak zwanymi specjalistami i to nie tylko jeżeli chodzi o budowę czy wykończenie domu ale innych branżach. Często coś mówią żeby tylko mówić A tak naprawdę to mija się z celem czy funkcją danej rzeczy. Nie wiesz to powiedz A nie żeby zbyć i kit wciskać . Tym bardziej że teraz można info dużo łatwiej znaleźć jak tylko ma się czas i cierpliwość : )
    Napewno poproszę żeby wszystko mi w poniedziałek pokazano bo nie chce płacić za każdy przyjazd serwisu do czegoś co powinno być dla mnie jasne i oczywiste.

Mamy grzejniki, są pokrętła, ustawiłam wszystkie na 3
    Obecnie stała temp w kotle grzeje dom , tak mi się wydaje ale wyłączam jak jest ciepło choć dziś ma być -5 podobno.. Nie wiem czy pogodowka jest włączona.. z tego co widziałem na monitorze pieca nie jest pokazany symbol tych krzywych grzewczych więc może pogodowka nie jest włączona.. narazie round spełnia funkcję bardzo drogiego termometra pokojowego : /
    Wojtermet25
    Level 30  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jeżeli nie jest aktualnie dostępne sterowanie pogodowe to najlepiej ustawić minimalną temperaturę zasilania, czyli 40 to powinno wystarczyć do utrzymania temperatury w pomieszczeniach na założonym poziomie.
    I jeszcze taka uwaga na czas jak będzie serwisant, piszę to na podstawie swojego kotła Gold, po podłączeniu tego sterownika należy zmienić w parametrach ustawienie na takie kiedy ikona krzywej będzie wyświetlać się ciągle (nie może mrugać) bo ten sterownik nie ma swojego algorytmu krzywych grzewczych i musi korzystać z krzywych kotła.
    Termet Ecokondens integra ll plus opentherm round z wifi
    Zangon
    Level 5  
    Dziękuję! Bardzo! : )
    W tej tabeli L3 można wydłużyć? Teraz chyba 5 minut trwa. A można ustawić tak żeby było godzinę?
    Zangon
    Level 5  
    Zapytam w poniedziałek : ) może akurat ma podobny system działania : )
    Wojtermet25
    Level 30  
    Prawdopodobnie tak, bo złącza wg instrukcji są rozmieszczone tak samo to i sterownik może być ten sam i różni się tylko panelem zewnętrznym.
    Jak będzie serwisant to proszę nie odpuszczać, niech sprawdzi wszystko i wytłumaczy co do czego.
    A jeszcze tak z ciekawości, jaką temperaturą są zasilane grzejniki i czy kocioł często przechodzi w L3?
    Bo jak jest mały odbiór ciepła, a moc startowa jest ustawiona wysoko to może być tak, że następuje szybki wzrost temperatury na wyjściu i kocioł nie zdąży przejść do modulowania i przechodzi w L3.
    Zangon
    Level 5  
    Jak weszłam dziś do domu to piec był wyłączony (nie było mrozów i dość ciepło było ostatnio). W domu przed włączeniem pieca było 13 stopni wg rounda. Włączyłam go i dałam pokrętła grzejników na 3. Grzejniki zrobiły się dość ciepłe. Po godzinie temp w domu była 15 i grzejniki się letnie zrobiły to podkręcilam grzejniki na 5 i temp na piecu minusem zeszłam do 41 (Nie wiem czy nie było na ponad 45 przed włączeniem bo Pan który remontuje włącza sobie piec żeby schło ) . Ale widzę że po pół godziny grzejniki letnie dalej były pomimo że ustawione na 5 były. No to na piecu dałam plusem na 43 i lepsze zaczęły się grzejniki robić. Ale temp w domu dalej pokazywała 15 stopni.. L3 często wyskakiwalo A ze dwa razy wogole nic nie było ani L3 ani temp .. 2 razy również pokazywał 32 stopnie i to rosło do 45 i wtedy chyba L3 się włączało jak się nie mylę..
    Zostawiłam piec włączony na noc bo ma być -4.. chyba nie wybuchnie?..
    Zangon
    Level 5  
    Niestety przełożył spotkanie na środę rano..
    Zangon
    Level 5  
    Tak też zrobiłam : ) dziękuję
    Również pozdrawiam
    Zangon
    Level 5  
    Witam, był Pan dziś rano punktualnie o 8. Ja zresztą też..
    Otworzył klapę i kable wogole nie były podpięte ani od pogodowki ani od bramki.. na szczęście dało się to zrobić bez elektryków.
    Teraz bramka działa i paruje się z roundem choć jak już Pan serwisant poszedł i spojrzałam na rounda to był ten symbol wykrzyknika znowu ale ponownie sparowałam i znikło.
    Więc to działa.
    Co do krzywych grzewczych i histerezy to nic nie zmieniał bo powiedział że pogodowka teraz działa i to będzie mieć kontrolę.
    Ogólnie Pan bardzo fajny i wiedział o co chodzi. Wytłumaczył mi wszystko co chce wiedzieć i powiedział że wyśle mi inną instrukcję mailem bo ta moja to jakaś inna powiedział.. W sensie że trudna dla zwykłego użytkownika..
    Bardzo się cieszę że miałam możliwość skonsultowania sprawy najpierw z Panem , inaczej nie wiedzialabym co i jak i o co pytać : )
    Jeszcze raz dziękuję
    Wojtermet25
    Level 30  
    Cieszę się, że wszystko poszło dobrze.
    Gdyby kiedyś pojawił się ten wykrzyknik, to powodem jest brak komunikacji Round a z bramką i nie ma potrzeby powtórnego parowania, tylko zmienić miejsce termostatu jeżeli nie jest jeszcze zamontowany na stałe na ścianie.
    Gdyby były jeszcze jakieś problemy, albo pytania to proszę pisać.
    Tak z ciekawości jaka krzywa jest teraz ustawiona i jak wygląda praca kotła?
    Chodzi o to czy przechodzi w L3, czy pracuje cały czas i tylko termostat pokojowy go wyłącza.
    Pozdrawiam, Wojtek.
    Zangon
    Level 5  
    Niestety nie wiem jaka krzywa jest ustawiona.. wiem że rounda ustawiłam na 15. L3 się długo nie pokazało w sumie to chyba wogole jak tam byłam. Temp też się nie pokazywala. W pomieszczeniu było 16.5 wg rounda. Grzejniki letnie w dotyku. Pracy kotła nie słyszałam. Jutro będę tam dłużej to się przyjrzę i zbadam sytuację.
    Wojtermet25
    Level 30  
    Jeżeli temperatura w pomieszczeniu była wyższa niż nastawiona to kocioł nie grzał, dobrze, tak powinno być. Jak temperatura spadnie to na termostacie pojawi się ikona płomienia i wtedy kocioł powinien ruszyć, wtedy na nim też pojawi się płomień i wyświetli temperaturę zasilania.
    Zangon
    Level 5  
    Potwierdzam! Płomyk pokazuje się na termecie i na roundzie jak pracuje żeby dogrzać : ) tak więc wszystko działa jak należy : )
    makapu
    Level 11  
    Wojtermet25 wrote:
    Będzie działać bez internetu tylko trzeba sparować termostat z bramką. Proszę poszukać na YT są filmiki jak to zrobić, nie po polsku ale pokazane fajnie. Tu przykład ale dla bramki Open therm https://youtu.be/efM__yjyggU
    W wyszukiwaniu wpisz model Twojej bramki onoff

I ja dziękuję za linki i podpowiedzi. Mam Integrę nową, fajnie śmiga. Bramka Open Therm nie miga diodą po podłączeniu do pieca, ma Pan pomysł lub wiedzę jak i co z tym zrobić? Gdybym mógł się upewnić, że bramka wadliwa, to na reklamację...

Przy okazji w moim piecu są parametry P29, P30, P31 - do czego one służą?
    makapu
    Level 11  
    Wojtermet25:
    P26 nastawiony na 1 i na 3 - bramka nie miga. Czy ten parametr ma wpływ na działanie (zasilanie) bramki? Styk RT rozwarty.
    Wojtermet25
    Level 30  
    Jestem, jakoś uciekł mi wcześniejszy post.
    Z tego co kojarzę to nie ma związku ustawienie parametru P26 na zasilanie OT.
    A próbowałeś podłączyć bramkę innym przewodem na krótko do kotła, może jest jakaś przerwa. Jeżeli to nie pomoże to wygląda, że coś z bramką, może styki wewnątrz połówek obudowy nie kontaktują.

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

A odnośnie tych P to mam tylko od Golda, ale wygląda, że to te same sterowniki. Termet Ecokondens integra ll plus opentherm round z wifi