Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik golfa 3 mm.exe, LPT ... nie działa :|

galanty 24 Wrz 2005 17:10 4322 15
  • #1 24 Wrz 2005 17:10
    galanty
    Poziom 10  

Ściagnąłem z sieci programik który niby umożliwia skorygowanie :] przebiegu licznika (mm.exe - dla licznika motometer). Podłączyłem odpowiednie piny z LPTka do tych 4 punktów na płytce licznika, no i jedyne co otrzymałem to podczas programowania pojawia się na wyświetlaczu " --p-- " Ale stan licznika nie ulega zmianie.
    Kombinowałem z ustawieniami portu LPT, ale bez efektu.
    W czym może być problem ?

• #2 25 Wrz 2005 12:52
    penio
    Poziom 17  

witam
    nie robilem tak ale nie trzeba zasialc licznika??

• #3 25 Wrz 2005 13:22
    Szczerbax
    Poziom 12  

A jak robisz motometery? BO po opsisie problemu sądzę że chodzi o motomter z Golfa3/Vento albo Ibizy bo te liczniki miały 4 piny "diagnostyczne" z tyłu. Do OBD nie są podłączone więc co za każdym razem programtor? Za dużo roboty żeby było opłacalne no i SMD nie lubią za częstego lutowania wiem z praktyki. (uwalają się bo temp. wylutowania jest wyższa niż wlutowania i trzeba cholernie uważać)

• #4 25 Wrz 2005 14:22
    stefano11
    Poziom 21  

Chciałeś cofnąć zegar i po prostu uwaliłeś go !!!!!
    Jeśli chcesz teraz coś z tym zrobić to musisz najpierw wrzucić działający wsad do pamieci od tego zegara i potem można zacząć próbować go leczyć jaknie bedzie chciał ruszyć.

• #5 25 Wrz 2005 14:41
    jackol68
    Poziom 14  

Szczerbax napisał:
    A jak robisz motometery? BO po opsisie problemu sądzę że chodzi o motomter z Golfa3/Vento albo Ibizy bo te liczniki miały 4 piny "diagnostyczne" z tyłu. Do OBD nie są podłączone więc co za każdym razem programtor? Za dużo roboty żeby było opłacalne no i SMD nie lubią za częstego lutowania wiem z praktyki. (uwalają się bo temp. wylutowania jest wyższa niż wlutowania i trzeba cholernie uważać)

Poprostu trzeba się raz szarpnąć i kupić maszynkę do VW i problemy znikają, a co do opłacalności to zależy Kto Co i za ile robi.

• #6 25 Wrz 2005 17:08
    Szczerbax
    Poziom 12  

1. Kolego jakcol68 co to za maszynka do liczników od Golfa 3? Może być taka do mięsa czy lepsza do golenia :). A tak na serio to jakiś Dashboard Programmer? Ale to wszytsko działa przez OBD a w golfie 3 licznik do OBD _nie_jest_podpięty_ .
    Inna sprawa, że żadne wyzwanie kupwać gotowy sprzęt. Rozumieć to co się robi, wiedzieć do czego służy każdy tranzystor, każdy bit i każda instrukcja assemblera. Jak ktoś tak robi to się do niego mogę nawet pomodlić.

2. Kolego stefano11 licznik nie jest uwalony. Poprostu nie wyświetla nowego przebiegu tylko stary przebieg, uwalony by był jak by pokazywał "Error". Jednym słowem podejrzewam, że nie chce się cofnąć. Pytanie czemu. Ja z takim przypadkiem sie nie spotkałem jeszcze.

• #7 25 Wrz 2005 18:02
    stefano11
    Poziom 21  

Zgadzam sie z kolega Szczerbax dla mnie też nie zdażyło sie coś takiego bo w tym golfie po prostu trzeba wyjąć pamiąche i załadować ją do programatora i po krzyku .
    Kolega galanty pisząc że licznik mu nie działa wziołem pod ówagę ze jest uwalony a może być na rurzne sposoby uwalony nie tylko wyświetlająć error na wyświetlaczu

Chyba że kolega sądzi że licznik mu nie działa bo nie zmienił mu się przebieg.:)

• #8 25 Wrz 2005 19:46
    galanty
    Poziom 10  

Tjaaa .. licznik najpierw "uwalił" się tanią wiśniówką, potem "uwalił" się do rowu, przy okazji "uwalając" się cały w błocie i był tak "uwalony" że nie był w stanie dalej funkcjonować :]

Czy ja napisałem aż tak niewyraźnie ? Licznik działa jak najbardziej, tylko nie działa metoda z tym całym programem mm.exe, który niby miał zmieniać przebieg, poprzez te 4 piny.
    Programowałem go przy podpiętym do zasilania liczniku.
    Wylutowywanie kości pamięci raczej nie jest opłacalną metodą, a ta przez 4 pinowe złącze była by super. Liczyłem, że ktoś już korzystał z tego programu i by widział czemu mi ten licznik nie chce się przeprogramować.

• #9 25 Wrz 2005 19:54
    grzesiusuchy
    Poziom 1  

witam
    miałem podobny problem z tym programem lecz nie główkowałem nad nim długo ten program jest poprostu beznadziejny lepiej wylutować ostrożnie układ i zaprogramować go programatorem

• #10 25 Wrz 2005 21:17
    stefano11
    Poziom 21  

W tym liczniku idzie tylko przez wylutowanie pamięci nic inaczej nie poradzisz a pytanie twoje źle zrozumiałem i to tyle na drugi raz dobrze je opisz a nie licznik golfa 3 nie działa

• #11 25 Wrz 2005 21:44
    Szczerbax
    Poziom 12  

Ale wiem że ktoś kedyś się chwalił że tak robił i mu się to udawało. Jeśli są te 4 piny z tyłu to do czegoś służą no nie?

• #12 25 Wrz 2005 22:10
    wijar
    Poziom 19  

witam,ja robię tymi programami te liczniki i wszystko fruwa jak trzeba szybko łatwo i przyjemnie.zrobiłem ich kilkanaście ssztuk i nie było żadnego problemu.robią się obydwa i motometer i vdo.cała operacja zajmuje jakieś 10 minut.pozdrawiam

• #13 25 Wrz 2005 22:35
    jackol68
    Poziom 14  

Panowie jest taka maszynka że nie trzeba wylutowywać pamięci a wszystkie golfy 3 VDO,MM, oraz PASSATY i T4 do 97r robi przez złącze diagnostyczne licznika. Mam taką maszynkę i działa super. Są 3 przyciski do wyboru VDO,MM lub PASSAT i T4 .Tymi samymi przyciskami po wybraniu danego licznika ustawia sie przebieg i nie potrzeba do tego żadnego komputera ani laptopa, poprostu w procesorze który jest w maszynce jest cały program,zasilanie bateryjka 9 volt całość wielkości paczki papierosów. Kolega o nicku GATE może wam powiedzieć więcej na temat tej maszynki . pozdrawiam jackol68

• #14 11 Wrz 2006 09:08
    autosuper
    Poziom 23  

Te programy o ktorych piszecie faktycznie dzialaja. Wyjatek stanowi tylko vdo sw 3.9 i trw.

• #15 11 Wrz 2006 12:43
    camel09
    Poziom 19  

skoro ten temat już odświeżony to mam pytanie gdzie znaleźć te programy? też bym coś poćwiczył.

• #16 11 Wrz 2006 17:42
    autosuper
    Poziom 23  

Przesle wieczorem , a ma ktos mzoe wsad do bmw compacta e36 316 z dwoma C46 sw 6.0 hw 2.4 . Jak ktos ma to dajcie na priva bo nikogo si eniemoge doprosic.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME