Czesc,
chce wykonać regulację sygnału audio (wzmocnienie + tłumik) na dwóch OPA.
Aby uniknąć odwrócenie fazy, użyłem podwójnego wyjścia odwracającego (aby móc również tłumić).
Pierwszy stopień tylko odwraca fazę. Drugi odwraca fazę oraz wzmacnia i tłumi.
R6 będzie regulowanym rezystorem (AD5142)
Przy R6=10k i R4=1k mamy +20dB do -27dB
Przy R6=100k i R4=10k mamy +20dB do -47dB
I schemat.
Czy czegoś nie pominąłem?
Oczywiście zasilanie opa symetryczne i dopięte 100nF do + i -.
Pozdrawiam
Maciek
chce wykonać regulację sygnału audio (wzmocnienie + tłumik) na dwóch OPA.
Aby uniknąć odwrócenie fazy, użyłem podwójnego wyjścia odwracającego (aby móc również tłumić).
Pierwszy stopień tylko odwraca fazę. Drugi odwraca fazę oraz wzmacnia i tłumi.
R6 będzie regulowanym rezystorem (AD5142)
Przy R6=10k i R4=1k mamy +20dB do -27dB
Przy R6=100k i R4=10k mamy +20dB do -47dB
I schemat.
Czy czegoś nie pominąłem?
Oczywiście zasilanie opa symetryczne i dopięte 100nF do + i -.
Pozdrawiam
Maciek