Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Navara D40 2.5 DCI - Uszkodzony wtrysk paliwa?

4quest 16 Feb 2020 22:05 1707 2
    4quest
    Level 6  
    Witam.

Mam problem z silnikiem w nissanie navara 2.5 DCI 2007r. skrzynia automat.

Samochód podczas jazdy na autostradzie zaczął tracić moc, udało się zjechać na parking, ale po zgaszeniu i ostygnięciu silnika już nie odpalił.

Po podłączeniu kompa brak błędów.
    W pierwszej kolejności podejrzewałem zapowietrzenie układu lub awarię pompy wysokiego cisnienia.
    Po podaniu paliwa na krótko z butelki poprzez gruszkę pompkę, i odpowietrzeniu wtrysków auto dalej nie odpalało, ale udało się z pomocą plaka. Po uruchomieniu silnik pracował tak jakby na 3 cylindry, telepało całym całym autem, przy dodawaniu gazu silnik się dusił.
    Komp w dalszym ciągu nie pokazywał żadnego błędu, natomiast podczas takiego klekotania czujnik na listwie wysokiego cisnienia pokazywał 34MPa a wartość ta zwiększała się po dodawaniu gazu.

Pomyślałem również o odpięciu poszczególnych kostek od wtryskiwaczy żeby sprawdzić czy będzie jakaś reakcja:

Odpinam kostkę 1 cylindra - auto przygasa
    Odpinam kostkę 2 cylindra - auto przygasa
    Odpinam kostkę 3 cylindra - auto przygasa
    Odpinam kostkę 4 cylindra - brak reakcji, po czym po około 5 sekundach silnik samoczynnie podnosi sobie obroty do wartości około 1600 rpm i tak trzyma, podłączam kostkę - silnik dalej trzyma podwyższone obroty. Na kompie pojawia się błąd 4 cylindra, kasuję błąd silnik wraca do wolnych obrotów i dalej kuleje.

Czy to może oznaczać że winowajcą jest wtrysk na 4 cylindrze?
    Auto po ostygnięciu już nie odpala.

Bardzo proszę o sugestię
    diodabg
    Level 30  
    Najprosciej jest zamienic wtrysk 4 z jakims innym i sprawdzic czy dalej tak reaguje.