Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki przekaźnik bistabilny?

17 Lut 2020 13:46 417 8
  • Poziom 10  
    Witam, proszę o pomoc przy wskazaniu na jaki przekaźnik bistabilny się zdecydować. Czytałem trochę opinii i generalnie i mam mętlik. Niby prosta sprawa ale wolałbym nie kupować bubla. Gdybyście mogli podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami i być może wskazać konkretny produkt danego producenta byłbym niezwykle wdzięczny.

Doprecyzuję tylko, że zamontowany będzie w korytarzu (ok. 15 metrów długości) i jego zadaniem będzie sterowanie oświetleniem (2 plafony sufitowe żarówkowe) z obu końców korytarza. Oświetlenie sterowane wyłącznie jako: włącz/wyłącz, nie potrzebne mi inne zaawansowane funkcje np. rozłączanie po upływie określonego czasu. Głównym powodem dla którego muszę zdecydować się właśnie na niego jest wymóg aby włączniki były zawsze w tej samej pozycji ( łącznik dzwonkowy).
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Nie polecam Legranda wiele ich już wymieniłem. Ale mogę polecić Schrack jeszcze nie było nigdy z nimi problemów.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Może nie polecam, ale stosuję w zależności od potrzeby F&F. Jak na razie bez problemów.
  • Poziom 22  
    Albo PBM-02 Zamel-a z funkcją pamięci.
    Nie namawiam, ale mamy ciekawą funkcję: jeżeli oświetlenie było załączone za pomocą przycisku, a nastąpił zanik napięcia zasilającego, to przekaźnik ponownie załączy oświetlenie po powrocie napięcia.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    wodzu_1 napisał:
    Albo PBM-02 Zamel-a z funkcją pamięci.
    Nie namawiam, ale mamy ciekawą funkcję: jeżeli oświetlenie było załączone za pomocą przycisku, a nastąpił zanik napięcia zasilającego, to przekaźnik ponownie załączy oświetlenie po powrocie napięcia.

Nie wiem czy autorowi jest potrzebna pamięć ale miałem takie i niestety zrezygnowałem z nich gdyż po zaniku napięcia potrafiły włączyć zasilanie i niestety nie raz odbyło się to w czasie gdy nas nie było w domu.
  • Poziom 40  
    wodzu_1 napisał:
    ale mamy ciekawą funkcję: jeżeli oświetlenie było załączone za pomocą przycisku, a nastąpił zanik napięcia zasilającego, to przekaźnik ponownie załączy oświetlenie po powrocie napięcia.
    Co ma ten przekaźnik, że pamięta stan ?
    Ile godzin pamięta ?
  • Poziom 10  
    Wow, dziękuję bardzo za odzew. Wybiorę Schrack'a (mam tylko jeszcze pytanie który konkretnie bo jest ok. 30 różnych modułów). Dodam, że czy to moduł na szynę DIN czy wersja do puszki - nie ma dla mnie kompletnie znaczenia. Kluczowa jest wyłącznie niezawodność jak zdążyliście się zorientować. Jeszcze raz dzięki :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam .
    Ja mam zastosowane BIS411 ,oraz BIS413 ,działają bez problemu.Montowałem znajomemu do salonu PBM-01 dwa lata temu ,jak na razie działają.