Witam.
Załatwiłem sobie drukarkę Brother DCP-J715w z uszkodzoną głowicą,głowicę zakupiłem na Aliexpress za 105 zł (dużo taniej niż u nas) i niby działa tylko drukując zdjęcia wychodzą pasy pionowe i nie wiem co jeszcze mogę zrobić a zrobiłem już:
wymiana tuszy na tanie no name z Allegro i problem z czerwonym kolorem (nie wszystkie kratki na wydruku testowym)
podłożyłem pod głowicę kilkukrotnie papierowe ręczniki i lałem je płynem do udrażniania głowic i nic, wlałem strzykawką z wężykiem 2ml płynu przez otwór którym pobierany jest tusz z kartridża i sporo drukowanych kółek z czerwonym kolorem i dalej nic.
Myśląc że z tuszem jest coś nie tak kupiłem czerwony ActivJet i sporo druków na czerwono i dalej nie wszystkie kwadraciki drukuje na teście.
Przy drukowaniu zdjęć nadal są delikatne pionowe pasy i nie wiem czy to jest przyczyna czy to kalibracja głowicy jeszcze mnie czeka.
Druk dwustronny odhaczony i też nic
wlałem do pustego kartridża płynu do udrażniania i puściłem z 10 kartek z dużymi czerwonymi kółkami żeby się przepchało i nadal nic
już mi się pomysły kończą
w załączniku druki testowe mógłby ktoś zerknąć czy kalibracja musowa czy nie?
I jeszcze jedno pytanie,wiem że te drukarki muszą być włączone do prądu bo się co jakiś czas czyszczą i czy jeśli jest włączona to mogę ją wyłączyć
przyciskiem on/off czy ma być na czuwaniu cały czas?
Załatwiłem sobie drukarkę Brother DCP-J715w z uszkodzoną głowicą,głowicę zakupiłem na Aliexpress za 105 zł (dużo taniej niż u nas) i niby działa tylko drukując zdjęcia wychodzą pasy pionowe i nie wiem co jeszcze mogę zrobić a zrobiłem już:
wymiana tuszy na tanie no name z Allegro i problem z czerwonym kolorem (nie wszystkie kratki na wydruku testowym)
podłożyłem pod głowicę kilkukrotnie papierowe ręczniki i lałem je płynem do udrażniania głowic i nic, wlałem strzykawką z wężykiem 2ml płynu przez otwór którym pobierany jest tusz z kartridża i sporo drukowanych kółek z czerwonym kolorem i dalej nic.
Myśląc że z tuszem jest coś nie tak kupiłem czerwony ActivJet i sporo druków na czerwono i dalej nie wszystkie kwadraciki drukuje na teście.
Przy drukowaniu zdjęć nadal są delikatne pionowe pasy i nie wiem czy to jest przyczyna czy to kalibracja głowicy jeszcze mnie czeka.
Druk dwustronny odhaczony i też nic
wlałem do pustego kartridża płynu do udrażniania i puściłem z 10 kartek z dużymi czerwonymi kółkami żeby się przepchało i nadal nic
już mi się pomysły kończą
w załączniku druki testowe mógłby ktoś zerknąć czy kalibracja musowa czy nie?
I jeszcze jedno pytanie,wiem że te drukarki muszą być włączone do prądu bo się co jakiś czas czyszczą i czy jeśli jest włączona to mogę ją wyłączyć
przyciskiem on/off czy ma być na czuwaniu cały czas?