logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Konfiguracja detekcji ruchu BCS-XVR16014KE z kamerą Hikvision DS-2CD1321-I

mooser 27 Lut 2020 12:28 2052 16
  • #1 18496842
    mooser
    Poziom 12  
    Posty: 329
    Ocena: 74
    Nie mogę skonfigurować dobrze detekcji ruchu.
    Na rejestratorze BCS-XVR16014KE ustawiłem detekcję, ale przy ustawieniu obszaru detekcji nie pojawia mi się obraz z kamery. Tak jakby nie było połączenia. Kamera jest Hikvision DS-2CD1321-I. Rejestrator mam zaktualizowany do najnowszego firmware, w hikvision nie wiem bo nie mogę znalezć nowego modelu.
    Proszę o wskazówki.
    Konfiguracja detekcji ruchu BCS-XVR16014KE z kamerą Hikvision DS-2CD1321-I Konfiguracja detekcji ruchu BCS-XVR16014KE z kamerą Hikvision DS-2CD1321-I Konfiguracja detekcji ruchu BCS-XVR16014KE z kamerą Hikvision DS-2CD1321-I Konfiguracja detekcji ruchu BCS-XVR16014KE z kamerą Hikvision DS-2CD1321-I
  • #3 18497509
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 18497750
    Stan-Mar

    Poziom 27  
    Posty: 772
    Pomógł: 96
    Ocena: 139
    Erbit napisał:
    Stan-Mar napisał:
    Detekcję przy kamerach IP ustawia się nie w rejestratorze tylko w kamerze.


    Jesteś tego pewien?


    Tak.
    Konto firmowe:
    STAN-MAR ZABEZPIECZENIA Stanisław Karzecki
    Kanta 12/42, Olsztyn, 10-691
  • #5 18497784
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 18497881
    Stan-Mar

    Poziom 27  
    Posty: 772
    Pomógł: 96
    Ocena: 139
    Miałem ten problem z rejestratorem BCS i kamerami IP Samsunga. Dlatego to wiem. Detekcję ruchu konfigurujesz w samej kamerze.
    Konto firmowe:
    STAN-MAR ZABEZPIECZENIA Stanisław Karzecki
    Kanta 12/42, Olsztyn, 10-691
  • #7 18498130
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 18498165
    gkwiatkowski
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Posty: 4669
    Pomógł: 649
    Ocena: 1225
    Erbit napisał:
    Stan-Mar napisał:
    ... Detekcję ruchu konfigurujesz w samej kamerze.


    I wtedy rejestrator nagrywa tylko wtedy gdy kamera wykryje ruch? Jak to skonfigurowałeś na kamerze?


    W dużym uproszczeniu: W strumieniu danych z kamery są umieszczane znaczniki "wykryto ruch".
    Rejestrator ma ustawione czy ma nagrywać wszystko jak leci, czy tylko z z w/w znacznikiem.
  • #9 18498186
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 18498199
    gkwiatkowski
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Posty: 4669
    Pomógł: 649
    Ocena: 1225
    Erbit napisał:
    gkwiatkowski napisał:
    ...
    W dużym uproszczeniu: W strumieniu danych z kamery są umieszczane znaczniki "wykryto ruch".
    Rejestrator ma ustawione czy ma nagrywać wszystko jak leci, czy tylko z z w/w znacznikiem.


    Przetestuję na 3 rejestratorach. Brzmi to logicznie. Czyli trzeba w rejestratorze ustawić w harmonogramie by nagrywał z detekcji a samą detekcję w kamerze.


    W ogólności tak. Jeśli rejestrator i kamery są z tej samej rodziny, to jest prościej, ponieważ rejestrator potrafi "dogadać się" z kamerą w zakresie ustawiania detekcji i wszystko da się ustawić z poziomu menu rejestratora.
    Kolega suworow zamieścił tu na forum opis, co się dzieje w przypadku pomieszania rejestratora i kamer IP od różnych producentów.
  • #11 18498206
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #13 18498345
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #14 18498347
    suworow
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8802
    Pomógł: 650
    Ocena: 1276
    Erbit napisał:
    O tym, że są kłopoty z detekcją ruchu przy różnych producentach to wiem, o tym, że są klłpoty przy tych samych producentach też wiem

    No ale właśnie tu omawiamy przypadek gdzie mamy urządzenia dwóch różnych producentów. A dyskusja dziwnym trafem rozwija się w kierunku " jak to zrobić" a powinna zdaje się w kierunku" dlaczego nie warto tego robić, jakie wymagania muszą spełniać urządzenia by było to realne
    Erbit napisał:
    Sadziłem, że suworow napisał coś bardziej istotnego dla mnie.

    Sądząc po tym co kolega wcześniej pisał, to jednak czegoś tam istotnego się dowiedział ( proszę wrócić do swoich wypowiedzi #3, #5,#7) ;) . Proponuję też zapoznać się z linkowanym w poradniku artykułem ze stron dipola dot standardu onvif. Ten materiał sporo wyjaśnia. Może go przypomnę:
    Jak to jest ze standardem Onvif

    Z detekcją ruchu w systemach IP dokładnie jest tak jak napisał kolega @gkwiatkowski Dlatego też np rejestratory IP są tańsze od porównywalnych funkcjonalnie rejestratorów analogowych. Pierwsze wszystko dostają na tacy od kamery, drugie zaś same muszą dokonać odpowiednich obliczeń.
    Ustawienie nagrania na rejestratorze z samej detekcji ruchu szczególnie w systemach IP jest dość słabe. Sam osobiście przejechałem się swego czasu na tym w ramach urządzeń jednego producenta.
    Kolega dał link do mojego materiału. Mimo że ani producent kamery, ani rejestratora nie deklarował implementacji odpowiedniego stopnia protokołu onvif, to można było odnieść w czasie testów wrażenie że ta detekcja czasami działa., że rejestrator odczytuje odpowiednio znaczniki. Ale było to tylko złudne. Czasami nie reagował ewidentnie na wykrywany ruch, innym razem wyzwalał detekcję zupełnie bez powodu. Na biurku łatwo to zweryfikować. W trakcie instalacji, na obiekcie będzie znacznie trudniej. Dlatego też w tym wypadku sugeruję pogodzić się z brakiem detekcji i nagrywać ciągle.
  • #15 18498361
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #16 18498385
    suworow
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8802
    Pomógł: 650
    Ocena: 1276
    Dlatego stosuje się urządzenia jednej marki i ustawia nagrywanie ciągle ze znacznikami detekcji. Szukamy najpierw po znacznikach, a dopiero potem ewentualnie przeglądamy cały materiał.
    Gdy zależy nam na większej precyzji, to korzystamy z sygnałów dostarczanych na wejścia rejestratora bezpośrednio z czujek, lub z wyjść systemów kontroli dostępu czy systemów alarmowych.
  • #17 19326427
    kipo88
    Poziom 9  
    Posty: 101
    Ocena: 13
    suworow napisał:
    Dlatego stosuje się urządzenia jednej marki i ustawia nagrywanie ciągle ze znacznikami detekcji. Szukamy najpierw po znacznikach, a dopiero potem ewentualnie przeglądamy cały materiał.
    Gdy zależy nam na większej precyzji, to korzystamy z sygnałów dostarczanych na wejścia rejestratora bezpośrednio z czujek, lub z wyjść systemów kontroli dostępu czy systemów alarmowych.

    Pytanko, od końca grudnia jak odtwarzam nagrania nie pokazuję mi takich "małych zielonych kresek" te kreski zaznaczały mi ruch jakiś na kamerze i nie musiałem całego nagrania oglądać tylko klikałem w to miejsce i widziałem co się działo, nic nie przestawiałem nic nie robiłem i teraz tego nie mam. Kamery hikvision rejestrator też HWN-2104H

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z konfiguracją detekcji ruchu na rejestratorze BCS-XVR16014KE w połączeniu z kamerą Hikvision DS-2CD1321-I. Wskazano, że detekcję ruchu należy ustawiać bezpośrednio w kamerze, a nie w rejestratorze. Użytkownicy podzielili się doświadczeniami, że rejestrator powinien nagrywać tylko wtedy, gdy kamera wykryje ruch, co wymaga odpowiednich ustawień w harmonogramie rejestratora. W przypadku różnych producentów mogą wystąpić problemy z automatyczną konfiguracją detekcji. Wskazano również na znaczenie używania urządzeń tej samej marki dla lepszej integracji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA