Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana karty sieciowej N na AC

marcoPILA 05 Mar 2020 20:47 867 1
    marcoPILA
    Level 10  
    Witam
    Mam 3 laptopy.
    Lenovo Thinkpad SL410 (karta wifi link 5100 AGN)?
    Acer Aspire 5820TG (Atheros AR5B93 )
    Asus R541N (rtl8723+ Bluetooth 4)
    te karty mają standard WIFI 4.

Dodam że w Dell Inspiron 5110 wymieniłem karte Wifi z Wireless N-1030 na 7260HMW z AC+Bluetooth i wszystko śmiga.
    Od dostawcy internetu mam 200mb i teraz po tej wymianie smiga 200mb po sieci 5ghz, bo modem z funkcją rutera ma sieci 2.4ghz i 5ghz.

Chciałbym wymienić w tych trzech laptopach karty wifi na takie na 5ghz AC,
    np. Dual Band WiFi karta dla Intel AC7260 7260HMW AC

Moje pytanie brzmi czy będzie ta karta działać, w tych laptopach ?
    Pewne jest to, że będzie pasowała na port.
    Wiem, że jest w bios Whitelist i w tej kwestii moje też pytanie czy będzie po włożeniu działało wszystko jak w/w Dell.
    Proszę o pomoc w dopasowaniu karty do tych laptopów albo inną kartą która bedzie współpracowała w standardzie AC.
    Nie chce wkładać kart na USB typu TPlink T2U i zabierać 1x port USB.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Lenovo na 99% ma blokadę, oficjalnie nie obsługuje żadnej karty AC, można obejść flashując BIOS, w którym usunięto whitelistę (modyfikowany, więc na własne ryzyko). Na własną odpowiedzialność można popatrzeć tu: https://www.bios-mods.com/forum/Thread-Lenovo-ThinkPad-SL510-Whitelist-Removal-Solved (zdaje się że SL410 i SL510 mają ten sam BIOS, ale to też warto sprawdzić).

Acer nie powinien mieć blokady, chociaż elektroniczne włączanie/wyłączanie karty może nie chcieć działać. Jeśli karta będzie zawsze wyłączona i nie da się włączyć to można zamaskować pin odpowiadający za jej wyłączenie drobnym kawałkiem taśmy.

Co do Asusa to jest spora szansa, że karta zadziała, ewentualnie tak samo jak w acerze - jeśli byłby problem z jej włączeniem - maskowanie pinu wyłącznika może rozwiązać problem.

Przy zamaskowaniu pinu wyłącznika tracimy możliwość wyłączenia karty (tzn można - ale w menedżerze urządzeń). Jak dla mnie to nie jest jakiś wielki problem, ale warto o tym wspomnieć.