Witam.
Rozebrałem pilarkę ponieważ zaczęła gasnąć przy przejściu z wysokich obrotów na obroty biegu jałowego. W końcu zgubiła iskrę, przypuszczalnym powodem było zerwanie gwintu śruby mocującej cewkomoduł, co doprowadziło do uszkodzenia modułu w skutek wibracji.
Zastanawiam się jak naprawić ten gwint, odlew pozwalał tylko na 3 mm długości gwint, nie da się przegwintować dalej. Przy okazji pytanie, którędy powinien być poprowadzony przewód od gaszenia? Widać że pilarka przeszła wojnę w serwisie, przewód od gaszenia był przydrutowany do przewodu WN mniej więcej tak jak w widocznym na zdjęciu zachowanym kształtem przewodu, wydaje mi się że powinien być poprowadzony wzdłuż osłony wentylatora.
Przechodząc do sedna, którędy pilarka ma zaciągać powietrze do silnika? Na pierwszy rzut oka wygląda jakby komora gaźnika była zamknięta i zaciąga tylko poprzez otwory na śruby regulacyjne i inne szczeliny obudowy. Z boku obudowy jest przełącznik klimatu - był ustawiony na zimę - przełącza się go poprzez okręcenie obudowy i odwrócenie klapki (posiada ikonkę słoneczka/śnieżynki). W trybie zimowym zaciąga powietrze za cylindrem, doprowadza kanałem w obudowie i wypływa otworem umieszczonym pod świecą zapłonową. W trybie letnim kanał jest prawie zamknięty - pozostaje jednak 5 mm szczelina. Na zdjęciach widoczne są dwa położenia tego przełącznika
Sądziłem że doprowadzenie powietrza jest zrealizowane identycznie jak w pilarkach 45/52, poprzez obudowę szarpaka, ale kanał w obudowie pod gaźnikiem jest zamknięty.
Nie mierzyłem kątów otwarcia okien, odczuwam wrażenie jakby silnik był za nisko strojony. Co innego w pilarce 45, ale tam kąt otwarcia wydechu to 165° i pusty wydech.
Rozebrałem pilarkę ponieważ zaczęła gasnąć przy przejściu z wysokich obrotów na obroty biegu jałowego. W końcu zgubiła iskrę, przypuszczalnym powodem było zerwanie gwintu śruby mocującej cewkomoduł, co doprowadziło do uszkodzenia modułu w skutek wibracji.
Zastanawiam się jak naprawić ten gwint, odlew pozwalał tylko na 3 mm długości gwint, nie da się przegwintować dalej. Przy okazji pytanie, którędy powinien być poprowadzony przewód od gaszenia? Widać że pilarka przeszła wojnę w serwisie, przewód od gaszenia był przydrutowany do przewodu WN mniej więcej tak jak w widocznym na zdjęciu zachowanym kształtem przewodu, wydaje mi się że powinien być poprowadzony wzdłuż osłony wentylatora.
Przechodząc do sedna, którędy pilarka ma zaciągać powietrze do silnika? Na pierwszy rzut oka wygląda jakby komora gaźnika była zamknięta i zaciąga tylko poprzez otwory na śruby regulacyjne i inne szczeliny obudowy. Z boku obudowy jest przełącznik klimatu - był ustawiony na zimę - przełącza się go poprzez okręcenie obudowy i odwrócenie klapki (posiada ikonkę słoneczka/śnieżynki). W trybie zimowym zaciąga powietrze za cylindrem, doprowadza kanałem w obudowie i wypływa otworem umieszczonym pod świecą zapłonową. W trybie letnim kanał jest prawie zamknięty - pozostaje jednak 5 mm szczelina. Na zdjęciach widoczne są dwa położenia tego przełącznika
Sądziłem że doprowadzenie powietrza jest zrealizowane identycznie jak w pilarkach 45/52, poprzez obudowę szarpaka, ale kanał w obudowie pod gaźnikiem jest zamknięty.
Nie mierzyłem kątów otwarcia okien, odczuwam wrażenie jakby silnik był za nisko strojony. Co innego w pilarce 45, ale tam kąt otwarcia wydechu to 165° i pusty wydech.